Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на китари Cort


Malcolm_Young

Какво мислите за китарите Cort?  

385 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Да, ами добра е за начало, ако ще я ползваш за втора китара (втора електрическа имам предвид) - по-добре вземи нещо от средния клас около 500-600-те лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cortg254.th.jpg

 

:thumbs_up:

 

Cort G254 тяло липа, гриф клен и палисандър.

Един месец след като пуснах първото си мнение в темата, имам малко по различно мнение за китарата :thumbs_up:

 

Ако не използвам тремолото, китарата си държи перфектно, 2-3 дни са минавали без да пипам ключовете и настройката буквално не е мръднала.Обаче тремолото е неизползваемо, тъй като дори 2 минутна игра с него води до разтройване с по половин тон.

Не знам дали това е нормално при обикновено тремоло,но е факт.

Отвътре китарата е екранирана с някаква сива боя.

Сингъл койла на нек позиция вади много добър чист звук, хъмбъкъра бива за метъл.

Шумнички са адаптерите, когато свиря с хъмбъкъра ако я оставя без да пипам струните се получава едно много гадно пищене.

 

Мисля, че като за 320 лева е добре, но все пак бих се радвал да чуя някой по компетентен :wallbash:

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам корт х6 от скоро ( месец-два). Първа китара ми е и имам доста непознати по нея неща. Ако някой може да ми даде малко информация за адаптерите и качеството им ( ако може и как ги настройвате от джаджите под флойда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цък тук и тук :girl_witch::):greenangel:

 

Сега мисля някакси да махни средния адаптер.Въобще не го ползвам, а и ми пречи при свирене..На местата на хъмбовете ще слагам активни EMG Зак Уайлд сет :)

 

Any words?

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Cort KX5, с фиксиран бридж и нямам никакви проблеми с разстройване, кофти ключета и т.н. Китарата е досущ като истинска, като единственият й сериозен дефект е, че сравнително трудно се върти потенциометъра за "volume". ;)

Иначе има 2 други козметични дефекта:

- единия ръб на главата е все едно отчупен, но е боядисано върху него и от далеч не си личи;

- на предния хъмбъкер единия му край стърчи 1 мм. над дървото, тъй като видийката е превъртяла и сега не може да прибере добре капачката.

 

За 312 лв. - толкова. На мен ми стига. А и Baby Thomas беше доволен, когато я видя.

 

П.П. Трета струна по първите прагчета дава малко по-къси тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинаещ съм и сега свиря на акустична китара.Видях в интернет, че Cort произвежда и няколко бюджетни модела ел. китари.Ако някой е притежател на Cort X1 или G210, моля да изкаже мнение, ще ми е полезно. :offtopic-001:

ПП:Надявам се да не се сметне за спам или офтопик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама, но наистина имам нужда от помощ :greenball: Днес настройвах височината на средния адаптер на китарата ми.Проблема, който срещнах е следния - главата на едното винтче буквално се раздроби.С триста мъки го извадих.Ако мога да попитам - мога ли да намеря такова винтче по железариите или мога да взема само от производителя?

 

Благодаря Ви и едно голямо Извинявай към модовете ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да попитам за модела на CORT G 210D-BK. Интересува ме дали адаптерите са силни, т. е. дали китарата има силен сигнал. И друго, какво означава, че китарата има build in distortion control, както и някой да сподели впечатленията си от модела. Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за модела на CORT G 210D-BK. Интересува ме дали адаптерите са силни, т. е. дали китарата има силен сигнал. И друго, какво означава, че китарата има build in distortion control, както и някой да сподели впечатленията си от модела. Благодаря ви предварително!

Това ще рече, че китарата е с вграден дистършън.За адаптерите не мога да ти кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Cort KX5, с фиксиран бридж и нямам никакви проблеми с разстройване, кофти ключета и т.н. Китарата е досущ като истинска, като единственият й сериозен дефект е, че сравнително трудно се върти потенциометъра за "volume". :thumbs_up:

Иначе има 2 други козметични дефекта:

- единия ръб на главата е все едно отчупен, но е боядисано върху него и от далеч не си личи;

- на предния хъмбъкер единия му край стърчи 1 мм. над дървото, тъй като видийката е превъртяла и сега не може да прибере добре капачката.

 

За 312 лв. - толкова. На мен ми стига. А и Baby Thomas беше доволен, когато я видя.

 

П.П. Трета струна по първите прагчета дава малко по-къси тонове.

 

Това са готини китари, имам една такава в репетиционната ( за ученици които не си носят) и хич не съм недоволен предвид скромната цена. Адаптерите и са направо прилични. Само , че нормално китарата не би трябвало да се по евтина от 480-500 лева, много тънко си я взел ( толкова по добре за теб де). Иначе този са даже дървени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, малко :cheers2: но все пак има общо с темата :) .Много искам KX101, или custom.Знаете ли дали ги внася някои.Много ще се радвам ако някой отговори.Може даже на личо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, малко :punk_guitar: но все пак има общо с темата :oops: .Много искам KX101, или custom.Знаете ли дали ги внася някои.Много ще се радвам ако някой отговори.Може даже на личо.

Питай Динкарод на мейла.Ако те мързи се отбий до магазина и питай продавач-консултантите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.