Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на китари Cort


Malcolm_Young

Какво мислите за китарите Cort?  

385 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

badValue - Както винаги точен с инфото,признал съм те :godbless: .Та на въпроса към дамата,миналата седмица ходих до магазина с едни мераклии от провинцията да си купят музикално оборудване.Между другото разгледаха и тези акустични китари на "Корт" и останаха доволни.Та мисълта ми е да дойдете до София и да посетите магазина и да си изберете китара, има избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, харесал съм си Cort Z40 - RD - http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_21862/Cort_Z40_RD.html .Някой случайно да има такава, да каже как е? Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Аз съм притежател на Cort-Z40 от горе долу 6 месеца и единствения проблем който имам е че къса струните се при магарето......незнам защо обаче :D но иначе е уникална китара и няма равна като за цената си (лично мнение) уникален звук нито е мн хеви нито прекалено мек и много бича да "крещи" :P xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

хора, с Х-1 съм и да ви питам - понеже оня ден бенднах 1ва струна като куче и се строши на 2 места, та въпросът ми е - някакви хубавки струни и от къде да си ги взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, с Х-1 съм и да ви питам - понеже оня ден бенднах 1ва струна като куче и се строши на 2 места, та въпросът ми е - някакви хубавки струни и от къде да си ги взема?

Струни се сменят на 3 седмици - един месец ако свириш всеки ден. Твоите колко възрастни бяха преди да починат?

Всички струни са хубави... Dunlop, Dean Markley...

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам акустична - AD 810. Много хубав тон и много удобен гриф. Не очаквах да е толкова добра за скромните двеста лева, с които я купих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, с Х-1 съм и да ви питам - понеже оня ден бенднах 1ва струна като куче и се строши на 2 места, та въпросът ми е - някакви хубавки струни и от къде да си ги взема?

:hysterical: :hysterical: Ти си шампион баце,от поне 20 г опъвам жиците,викате му бендване,ама да строшиш струна..на 2 места :surprise: ..земи си едни 10-ки ърнибол,гибсън или дадарио и пробвай пак да скъсаш на 2 места,ама да го снимаш -ше влезнеш в рекордите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, в интерес на истината, на времето станах свидетел на това, как един мой приятел скъса едновременно две струни !! С мерак всичко се постига:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъ-ъ-ъ... Кольо ти май не разбра колегата... Той бил скъсал само една стурна ама на две места... Това наистина си е забележително постижение...

 

Иначе по темата:

 

След вече три години употреба, да допълня ТОВА си мнение.

 

М520 по разни не толкова важни причини, вече е собственост на Митака от Муфта, така че той може повече да разказва за нея. Аз само ще кажа, че съжалявам, че му я продадох. Наскоро разцъквах разни Корт-ове от тая серия от новата партида доставена в Динакорд и с прискърбие, трябва да заявя, че май качественият им контрол е позападнал.

 

ЕVL-K4 все още ми служи вярно, макар вече да се застоява на резервната скамейка, след като се сдобих с Fender Telecaster Custom FMT HH BCB. Както пее Бичето , обаче, "Съдбата си играе със съдбата на съдба...", щото се оказа, че тия спешъл едишън телета (които звучат като Гибсъни) се произвеждат във фабриката на Корт в Индонезия... :secret: Та стана малко манджа с грозде, че се сдобих с Гибсън, с марка Фендер, произведен от Корт... Хи-хи-хи...

Но на въпроса за баш Корт-а. Потвърждавам, след доста сериозна употреба, че хардуерът на ЕVL-K4 почва да сдава багажа. Флойдът все още се държи, макар ръчката леко да се е поразхлабила. Гайките на ключовете, обаче, започнаха да хлопат. На почти всички болтове шестограми започват полека-лека да им се изяждат главите и може би в обозримо бъдеще, някои от тях ще започнат да превъртат. Но най-видими следи от употреба има по финиша. Първоначално този т.нар. "Black Satin", много ме радваше, докато не открих къде е уловката. Там където най-много ми се е опирала ръката в тялото на китарата, вече не е сатенено, а добре полирано :D и лъскаво. Но нейсе - така китарата доби "roadworn" вид - хората пари дават за такова нещо :yes: . Все още, обаче, съм на мнение, че китарата си струва парите. След като вече три години тя се грижи за мен, може би е време сега аз да се погрижа за нея с един ъпгрейд на хардуера. И всичко ще си дойде на мястото. Отворен съм за предложения относно флойда и ключовете, ако някой реши да ме посъветва :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А някой ще даде ли мнение за тази китара  http://www.musicworld.bg/bg/c_392/i_20620/Cort_SFX1F_NS.html  -  би трябвало да е втората ми китара, ако я купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с такава с натурален финиш миналата седмица - звучеше доста добре, по моя вкус малко по-добре от Walden в същия ценови клас. Обикновено има малка разлика в звука между натурална и плътен цвят и не е лошо да се пипне и да се избере - има я в магазина в Дружба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм притежател на Корт Х - 11. Първа ел. китара ми е. Нямам никакви забележки относно изработката, много удобна е и разбира се страшно красива. Единственият и недостатък е тремолото, което разстройва доста и практически не мога да го ползвам. Честно казано очаквах да нямам такива проблеми с него предвид че Х-11 е най-скъпия модел от Х серията. Не че 540 лв са цяло състояние, ама не говорим за китара за 170 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези системи често опират до бройка, а най-вече до правилен сет-ъп. Тъй като често различните модели тремоло системи имат разни ... инженерни разлики, то се налаг "пинизи" според нуждата и модела.

 

Обикновенно евтините заключващи системи просто от по-кофти метал и съответно няма да изкарат толкова дълго време, но не би следвало да разстройват (поне не до степен да не може да се използва), стига да не говорим за дефект някакъв.

 

Най-добрия съвет - дай я на някой да направи пълен сет-ъп (вкл. и тремолото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.