Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на китари Cort


Malcolm_Young

Какво мислите за китарите Cort?  

385 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ето

едно клипче, на което си поразвях моя Cort...

 

Записът не е много хубав, но можете да добиете представа за звука.

 

Chain-ът ми е Cort KX1Q -> BOSS PW-10 -> Sansamp от Nikifena -> BOSS DD-6 -> Crate GT212

 

Ако някой е слушал песента да не ми се сърди за солото - така и не го научих... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето и моят принос към фенклуба

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry541579

 

Както бях писал някъде в началото на темата, Корт не са никак лоши за цената си. И форумното мнение го потвърждава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си имам един Cort EVL-Z4 и за сега нямам оплаквания от него. Единствено имах малко проблеми със седлата, но като цяло е добре. За цената си си струват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро и аз съм в клуба - само дето не знам дали да се радвам... :thumbs_up:

 

Earth 70 - 12 - на пръв (че и на втори) поглед чудесен инструмент за парите си, само дето снощи ми изпуснаха два ключа, което пък не ми се е случвало даже със стария Стагг...

 

След по-обстойни тестове може да цъкна и мнение в анкетата.

 

V Дайнакорд, известни още като "Ямахата", на искърско шосе.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Earth70E NS + M600 са моите 2 скромни китари в клуба на Корт. :) Прекрасни инструменти!

Редактирано от steeltanto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, аз съм с М200. Начинаещ съм, тоест не разбирам кой знае колко, но ми харесва как звучи и вече 10 дни не се е разтройвала, друго засега не ме интересува. В магазина пробвах няколко Stag, Ямаха, някакъв евтин Ibanеz, и честно да ви кажа корта най много ми хареса :rolleyes: . За 300 кинта няма по добро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

Имам следното питане, дано някой прочете и отговори ;)

 

От близо 2 години имам Cort EVL k4 и исъм изключително доволен. Понеже съм решил да си купувам втора китара без тремоло, в момента се двоумя между следните 2 модела:

EVL Z04

или

Zenox Z44

 

Приципно съм се насочил към Z44, защото първо е с различни адаптори и второ дизайна. Но човека в Динакорд ми каза, че Z44 била "направена" за по меко свирене. До колко това е вярно не знам... С групата свириме определено тежки неща и аз си взимам китара без трмоло, за да я свалям в Ре, До.. и т.н.

 

Ако някой може да ми помогне с мнение по въпроса ще съм много благодарен :)

Редактирано от Gamizov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Z44 е универсална китара, с която можеш (или поне аз мога, а щом аз мога си представи...) да свириш всичко. Жулим от Мила моя мамо до The Thing That Should Not Be.

 

Z4 е напълно метълска китара, която е само за това до голяма степен. Но ти имаш вече EVL с HZ-4, според мен Z44 би бил по-добрия избор. Досега не съм имал нито един проблем с нея, а я имам от Коледа. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да се опитваш да свириш всичко и да можеш да свириш всичко са две много различни неща.А и с повечето китари може да се свири всичко, въпросът е как. Хубаво е да сме малко по премерени с изказванията си (или поне когато ги правим в публично пространство)

 

Иначе и двете китари са ОК за парите си и коя ще вземеш си е въпрос на личния ти вкус

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах "до голяма степен", наистина защото имах около 20-30 минути да я пробвам. Просто не можах да изкарам мек чист тон от нея. При Z44 има делене на адаптрите, което ми е сред любимите плюсове, дори съм си докарал звук много наподобяващ акустична китара.

 

Реално Z4 си е китара за по-тежките стилове, а пък Z44 стига да имаш с какво да му изкараш гейна, нямаш никакви проблеми (е, освен ако не е до бройка и аз съм щастливец, но се съмнявам).

 

Съжалявам, ако пак съм бил краен... гледам да не съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Я, имали сме фен-клуб! :)

 

Веднага се разписвам с Viva Gold II. Миналия ден претърпя операция, най-сетне - Mighty Mite-a в бридж позицията изхвърча. :) Остана да изкорумбя и този в neck позицията, та китарката съвсем ще звукне кат' за свят.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.