Към съдържанието

Снимка

Търся да купя 5'ца...!

• Please log in to reply
8 отговора на тази тема

#1 basscrusher

basscrusher

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 11 декември 2004 - 19:21

Търся да купя 5 струнен бас!!!Предлагайте си офертите...?!!! :read:

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

#2 slayer_fox

slayer_fox

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 66 Мнения:

Публикувано 11 декември 2004 - 20:10

Конкретно предложение не мога да ти дам, ама гледай да си купиш бас с 35" инчова скала( ако е с 24 прагчета) , защото 5-та струна звучи по яко на такава.
Ако искаш някакъв евтин, просто отиваш в някой магазин, фащаш някой наличен петак и свириш на него. Ако те изкефи, го зимаш и тва е.
Не бих ти препоръчал Yamaha все пак, защото струните им са ного раздалечени една от друга, а още не позначам човек на който му помага тва. А и имат ного frett buzz... Става въпрос за евтините модели.
Grind it!

#3 Sturmfuhrer

Sturmfuhrer

Прилепи в камбанарията...

• newbies
  • PipPipPipPipPip
  • 1321 Мнения:

Публикувано 11 декември 2004 - 22:29

Мдам... тва с раздалечените струни е гадно. Примерно един от басовете на ДеМайо (Менуор) е някъв със струни адски близки, една до друга... и му завиждам, щото примерно на мен ми е трудно да правя някви бързи пасажи на далечни струни... някак се губи ритъма докато правиш ултра бърз пикинг на едната, а след тва на друга струна... май не се изразих праилно, ама карайте... тъп съм B)
0 255 214 105

#4 MDFk

MDFk

Неспасяем

• Mods
  • 2202 Мнения:
  • Инструмент:Дж-дж-дж и бом-бом-бом

Публикувано 13 декември 2004 - 19:20

бих казал, макар и не от 1во лице,4е OLP не са лоши,особено за пaрите си(допускам 4е е вярно, дъщерна фирма на Music Man са все пак).около 5 стотака,ама трябва да си намериш бързо,щото май ги купуват много.за 100тина пове4е - Washburn(2 сингъл коил,2 тон и 2 волуме:),т.н.).адски добри са(това ве4е е от 1во лице,свиря на такъв 5 струнен,много е добър :) ),но трябва да търсиш 2ра ръка,4е нови ве4е няма..на старо за тия пари видях Washburn с 2 хъмбъкера и с активна електроника,но не знам какво стана с него..

#5 basscrusher

basscrusher

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 14 декември 2004 - 14:56

бих казал, макар и не от 1во лице,4е OLP не са лоши,особено за пaрите си(допускам 4е е вярно, дъщерна фирма на Music Man са все пак).около 5 стотака,ама трябва да си намериш бързо,щото май ги купуват много.за 100тина пове4е - Washburn(2 сингъл коил,2 тон и 2 волуме:P,т.н.).адски добри са(това ве4е е от 1во лице,свиря на такъв 5 струнен,много е добър :godbless: ),но трябва да търсиш 2ра ръка,4е нови ве4е няма..на старо за тия пари видях Washburn с 2 хъмбъкера и с активна електроника,но не знам какво стана с него..

Видях такъв Washburn в магазин Factor...Пробвах го-много е добър...Тъкмо щях да го взема и някой го купи точно за 2 дена,мамка му!!!Ако знаеш някой да продава Washburn веднага го взимам...........???!!! :godbless:

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

#6 разбойник

разбойник

отзвучител

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2349 Мнения:
  • Инструмент:бас китара

Публикувано 14 декември 2004 - 15:13

За евтин 5 стр. бих препоръчал пасивна Yamaha с humbucker-и (ВВ? не се сещам как им се казваше модела, цената е под 1000 лв).
За по-скъп - ако има начин някой да ти донесе нещо от чужбина

Предупреждение: Аз харесвам басове с голямо разстояние м/у струните! :P

www.nemoband.com

NEMO on Soundcloud

#7 Sturmfuhrer

Sturmfuhrer

Прилепи в камбанарията...

• newbies
  • PipPipPipPipPip
  • 1321 Мнения:

Публикувано 14 декември 2004 - 16:37

За евтин 5 стр. бих препоръчал пасивна Yamaha с humbucker-и (ВВ? не се сещам как им се казваше модела, цената е под 1000 лв).
За по-скъп - ако има начин някой да ти донесе нещо от чужбина

Предупреждение: Аз харесвам басове с голямо разстояние м/у струните! :)

Защо така?
0 255 214 105

#8 pacman

pacman

кимоночистач

• VIP listed
  • PipPipPipPip
  • 876 Мнения:
  • Инструмент:Бас; чукове, триони.. :)

Публикувано 14 декември 2004 - 17:40

Много зависи все пак и от стила на свирене (и от размера на ръцете :) )
ако човека свири главно slap -голямото разстояние е по-удобно; точно обратното е ако се свири с перце :)

#9 разбойник

разбойник

отзвучител

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2349 Мнения:
  • Инструмент:бас китара

Публикувано 14 декември 2004 - 18:52

[QUOTE]Защо така?

Не свиря с перо, а и съм свирил много време на 4 струнен и ми е по удобно разстоянието м/у струните да е същото :violin:

www.nemoband.com

NEMO on Soundcloud

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни