Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с озвучаване на вокал


rinti

Recommended Posts

Няма как да се чува микрофон, включен на линеен вход. Съпротивлението на линейния вход е много по-голямо, от това на микрофонния. Затова на пултовете има и двата. Някой системи все пак имат предусилвател на линейните входове, който може да усили до необходимо ниво микрофона. Аз едно време имах един пулт BOSS , който имаше само линейни входове, но гейна му беше толкова силен, че без проблем се озвучаваше на репетиции. Иначе да ползвате китарни кубета за озвучаване е крайно безсмислено и неправилно. В томан има доста нискобюджетни решения, които биха свършили работа според мен. За репетиции търсете мошщност около 200 вата на канал минимум. За репетиции в малки помещения са достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Включил го е в входа на powermixer-а. Там има линеен и микрофонен вход. Кабела се води XLR-XLR, или канон-канон. Не е необхидим предусилвател при наличие на балансиран микрофонен вход на апаратурата ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е в помещението. Просто и да си скъсате гъза в малко помещение на високи децибели всеки микрофон ще даде микрофония.

Ние се справяме с този проблем като просто нагласяме микрофона максимално далеч от колоните и му вдигаме нивото от миксера докато почне да криви. После всички други инструменти се намалят да са по-слаби от вокала и да нямат мноо среди.

Демек трябва да си съобразите звука с новия човек - неможе да бичите както преди :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Слушайте колегата прав е ! Горе-долу това е начина. Предполагам имате и друг проблем, че барабаните са доста силни, съответно вие компенсаторно се увеличавате до пръсване на мозъка. Съвет от мен е да заглушите и озвучите барабаните. Това не е много просто и евтино, но е необходимо, ако искате след десетина години да се чувате, когато си говорите не на микрофони. Много важно е да си закупите колони, защото през кубето никак не добре да пускат клетия певач. Ако имате някакви таквиз терзания, може да пишете на лична ще се радвам да съм ви полезен. Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата се развила, ама де съм аз :thumbs_up: Значи оправихме се с проблема, взехме един миксер, койти си има микрофонни входове и крайно стъпало и две колони си имахме. Сега вокала се чува идеално и може да се усили достатъчно силно, преди да почне да се появява микрофония. Блогодаря на всички за съдействието :)

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
правилния кабел си каза думата

и аз това щях да питам :hysterical:

момчета, имаше време когато си мислех, че мъжете разбират от "техника" по рождение, а жените просто трябва да сме търпеливи и да чакаме някой мъж да ни обясни или да ни помогне...

после обаче тати реши да ме научи да работя с поялник ;)

отдъхнах си като видях,че Терми и бандата са взели миксер и колони, или т.нар. vocal PA :thumbs_up:

да му е честито на певеца ви, че и метронома можете да си включвате така че всички да го чувате

 

иначе за "вокални" кубета бих препоръчала качествените "акустични" кубета, съобразено с вашия ватаж

аз съм си фен на Hartke AC150, ползвала съм и на Роланд едно кубе за клавишни (и за акустичен бас е жестоко !!!)

Освен това никога не боли да свирите динамично и съобразено с вокала и характеристиките на помещението.

В крайна сметка няма значение дали разполагате с 600 ватова вокална апаратура или не.

ако певецът ви не се чува ще пее фалшиво, а тръгне ли да се напъва, за да ви надвика

1.няма да успее

2.на следващата репетиция може да сте без певец

3.никога няма да го докарате откъм балансиран звук наживо

 

 

Терми, пусни някой запис от репетиция да чуем как звучи доволен вокалист :hysterical::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.