Jump to content
Българският форум за музиканти

За озвучаването на ромски оркестри


rodji

Recommended Posts

Брато , виждам , че " Парни Валяк " и Евтим са казали своето мнение . Може да ги послушаш . Аз ще засегна психическата страна на въпроса . Около 90 % от въпросните оркестри "знаят " всичко !!!! И 100 киловата да им сложиш те пак не се чуват !!! При повечето от тях има вечно надсвирване и ако на пулта всичко не свети червено - не им е кеф!!!!!! Мога да напиша книга за такива оркестри . Естествено има и изключения . Дано да попаднеш на такива ! Пример -- някаде около Търново - Кръчма 150 квадрата . Оркестър - 8 музиканти и 3 певци . Оборудване - 8 киловата . Барабани - акустични - озвучени !!!!!!!!!!!! Клиенти - или луди или мазохисти !!!!!!!!! Няма да засягам финансовите проблеми . Дано не съм обидил някого !!!! Но в повечето случаи това ми се е случвало !

Напълно или почти съм съгласен с теб.А относно книгата ти бих желал да се включа и аз с някой абзац,повече от 25 години работя с тези(ВСЕЗНАЙКОВЦИ) и доста добре ги познавам.Въпросът ми към хората в този форум с по-богато житие-битие е да ме насочат към подходяща литература или да ми дадат конкретни съвети за работа с модерните средства(периферия) за да си направя животът по- лесен.Омръзна ми да обяснявам на великите корифеи на звука от ЕТНОСА елементарните истини за звука и оркестровото свирене.За понятието ДИНАМИКА трябва да минат вероятно поне 50 години та да чуят че има и такова.Много съжалявам за повечето от тях въпреки че има и момчета които са поработили и в чужбина а и са влизали и в студио(в сектора на звукозаписната апаратура) и са на доста прилично ниво в познанията си по въпроса.Та за последно да се повторя който иска да си каже мнението по въпроса ще му бъда благодарен за съветите.За съжаление не съм в София и не мога да съм в крак с всички новости,все пак и до нас провинциалистите достига някаква информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам едно момче от Ст . Загора . В час е за всички периферии и много ми е помагал . Казва се Димитър Димитров . Ако искаш мога да ти пратя телефон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам едно момче от Ст . Загора . В час е за всички периферии и много ми е помагал . Казва се Димитър Димитров . Ако искаш мога да ти пратя телефон .

Четох за Димитър и на друго място.Ще ти бъда много благодарен за телефонният му номер.Той май имаше и студио ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си скоро едно стъпало на BIEMA модел FW1300 и съм много доволен,но нямам представа как им звучат колоните.Понеже искам да сменя някои от моите стари колони искам да питам някой има ли колони на тази фирма и какви са му впечатленията от тях(качество на звука,изработка,ниво на звуково налягане) и каквото друго се сети?Говоря за моделите от дърво защото имат и PVC .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си скоро едно стъпало на BIEMA модел FW1300 и съм много доволен,но нямам представа как им звучат колоните.Понеже искам да сменя някои от моите стари колони искам да питам някой има ли колони на тази фирма и какви са му впечатленията от тях(качество на звука,изработка,ниво на звуково налягане) и каквото друго се сети?Говоря за моделите от дърво защото имат и PVC .

Може би тези модели ще ти свършат работа,но трябва да ползваш трилентов кросовер,а и колонките са скъпички!!!

http://www.biema.com/html/product/speaker/q.htm#q1-lapower

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и съмишленици!Виждам много хора които разглеждат темата,но не виждам такива които да споделят случаи когато са имали проблеми с такива озвучавания и начините по които са се справили.Например срещали ли сте ромски музиканти които да работят с монитори,защото аз така и не мога да ги убедя,че не е необходимо цялата тяга на РА системата да е зад тях и да им троши главите и ушите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,....

тя темата доста се е разширила, в началото дадох мнение. А на така поставения въпрос относно мониторите, борбата ще е тежка. За тези колеги хубавия звук означава СИЛНИЯ звук. А и с още 3-4 монитора, хамалогията е повече...

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,....

тя темата доста се е разширила, в началото дадох мнение. А на така поставения въпрос относно мониторите, борбата ще е тежка. За тези колеги хубавия звук означава СИЛНИЯ звук. А и с още 3-4 монитора, хамалогията е повече...

Успех в начинанието!

Точно така е!!!За ромските оркестри важи правилото-Колкото по силно толкова по добре,както и -Да има повече колони пък квото ще!Запомни,че кларинета трябва да "кърти" главите на слушателите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и съмишленици!Виждам много хора които разглеждат темата,но не виждам такива които да споделят случаи когато са имали проблеми с такива озвучавания и начините по които са се справили.Например срещали ли сте ромски музиканти които да работят с монитори,защото аз така и не мога да ги убедя,че не е необходимо цялата тяга на РА системата да е зад тях и да им троши главите и ушите.

Мониторите зад тях им трябват,защото ако не се чуват самите те добре не им върви солирането,а и ако са пред естакадата с колони след 2 часа няма да знаят какво свирят т.е. ще са оглушели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си скоро едно стъпало на BIEMA модел FW1300 и съм много доволен,но нямам представа как им звучат колоните.Понеже искам да сменя някои от моите стари колони искам да питам някой има ли колони на тази фирма и какви са му впечатленията от тях(качество на звука,изработка,ниво на звуково налягане) и каквото друго се сети?Говоря за моделите от дърво защото имат и PVC .

Може би тези модели ще ти свършат работа,но трябва да ползваш трилентов кросовер,а и колонките са скъпички!!!

http://www.biema.com/html/product/speaker/q.htm#q1-lapower

Довери се на Mark B!Много е наясно с нещата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и съмишленици!Виждам много хора които разглеждат темата,но не виждам такива които да споделят случаи когато са имали проблеми с такива озвучавания и начините по които са се справили.Например срещали ли сте ромски музиканти които да работят с монитори,защото аз така и не мога да ги убедя,че не е необходимо цялата тяга на РА системата да е зад тях и да им троши главите и ушите.

Мониторите зад тях им трябват,защото ако не се чуват самите те добре не им върви солирането,а и ако са пред естакадата с колони след 2 часа няма да знаят какво свирят т.е. ще са оглушели.

По-горе бях питал но да се повторя защото никой не ми отговори на конкретният въпрос .Ползвате ли за монитори и бас боксове или само стандартните 12" или 15" такива?Говоря по принцип а и конкретно за ромски оркестри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
"^"

Като гледам много хора четат темата,но май нямат или не искат да кажат мнението си по проблемите разисквани в нея.Пишете бе хора в темата има още потенциал,знам че всеки който се занимава с това си е извадил своите поуки и има конкретни съвети свързани с работата му в този бранш.Ще се радвам и на мнения на музиканти свирещи в такива оркестри,какво търсят от апаратурата и озвучителите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.