Jump to content
Българският форум за музиканти

B.c Rich Warlock и кубе "marshall"


Борис

Recommended Posts

Здравейте всички,днес бях музикален магазин:китари троплети тъпани и прочие видях биси рич-а и го пробвах на едно 60W мисля че.Та като я вкючи пича вика кубето е хубаво ала-бала,и така почнах интрото на metallica creeping death ама дисторшъна звучше просто като пръдня и питам:нещо не е настроено кубето или китарата не е хубава?!?Направо се отчаях,бях се запътил към тази китара :girl_cray2::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е от кубето.За какво маршалче си говорим :girl_cray2:

По принцип и ниските серии на б.с. не са лоши,макар сток адаптерите да не ги хвалят много.Аз лично ги харесвам и не виждам по какво отстъпват на другите в този ценови клас.

Дай малко повече информация какво си пробвал точно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде е това ако има в Пловдив,щото за Маршалите уж добри думи чувам а пък биси рича беше към 400 кинта предполагам трябва да вадят добър звук...пък и изглежда злобна :girl_cray2: все едно надявам се настройките да не са били добре :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи китарата е стандартен уарлок 2 двойни адаптера копче в 2 или три посоки не съм сигурен а кубето само видях че е към 300 лева към 60W

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е от настройките (еквилайзера) на усилвателя.Но пък от друга страна през това кубе всеки ден минават доста китари и не мисля, че продавач-конслутантите няма да го настроят или да доловят, че нещо не е като хората.Може и да е от тона на китарата.Има милион,,не- милиарди причини за този проблем :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко гадно ще прозвучи,за което се извинявам,като каква пръдня звучи :P ? Звучи по-глухо или по-остро?

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много интересна работа,Маршал 60вата за 300лв и то в магазин искам да го видя това.

По темата ти какъв тон искаш да извади без да направиш някакви настройки на еквалайзер или драйв-гейн-волум.Ако мислиш че като включиш китарата в Маршала и тя ще звучи като на Джеимс Хетфийлд няма как да стане,защото звука който търсиш не се получава толкова лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да попиташ дали можеш да я пробваш на друг усилвател.Друг начин не виждам.Помоли и човека да ти настрои добре звука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за 300 лева не съм сигурен но беше големичко :girl_cray2: все пак не опитах да докарам звука на хайтфиелд ама все пак да посвиря на китарата да видя каква стока е.Иначе се опитах да я настроя може ми неуспешно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път вземи някой приятел или познат, който разбира от тея неща.Като отидеш в магазина трябва да можеш да настроиш китарата,защото фалшива никога няма да звучи добре,после усилвателя трябва да се побутне за да извади добър звук.Пробвай я на чист саунд и със драйв за да чуеш как звучи тази китара.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.