Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Cool Edit не съществува от няколко години доколкото знам. Купени са от Adobe и вече се казва Audition. Определено не е безплатна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да избегнат пиратстването  на своите продукти Адоуб пуснаха новите си версии "СС" с месечно заплащане на програмите си. Adobe Audition CC е 22,13 евро на месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Хора помагайте... !!!
Отдавна записвам и с Кул Едит Про и с Адоуби Аудишън, обачеее нещо странно ми се случи днес опитах каквото знам но не се оправи, а то е... вкарвам си аз инструментала, намествам си пистата за вокала да записвам, почвам, сваршвам, прослушвам и опааа, вокала ми изостава с около секунда.Сещате се в такъв случай запис не мога да направа, опитах квото знам не се оправи, прави ми го и на двете програми, а филма е следния, не би трябвало да ми лаги шото записвам с лампов микрофон и външна звукова карта...

Някакви идеи защо става така и как да го оправя?!?

Редактирано от bigpoppa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек с една звукова карта записваш, с друга възпроизвеждаш. Двете не са синхронизирани. Като за най-лесно просто мръдни трака с вокала си с 1 секунда назад и си готов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек с една звукова карта записваш, с друга възпроизвеждаш. Двете не са синхронизирани. Като за най-лесно просто мръдни трака с вокала си с 1 секунда назад и си готов!

Не мисля, че е това, понеже пробвах със стария си микрофон... Behringer C1-U , а той е USB микрофон и ползва звуковата карта на компа... филма е същия, няма оправия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ползва звуковата карта на компа. има си собствена :)

Е да ама тука грешиш... аз ли не обясних като хората, ти ли са праиш, че разбираш?!? Не знам ?!?

Ше опитам пак... ВОКАЛА МИ ИЗОСТАВА ОТ ИНСТРУМЕНТАЛА по време на запис. Това се случва най-често, ако нямаш драйвер за звуковата карта( да случва се) или ако е слаба и не може да поеме всичко. В моя случай до сега съм записвал и не е имало проблем, а сега още по-малко би трябвало да има понеже, микрофона ми е ЛАМПОВ Behringer t-47  и го свързвам с компа посредством интерфейс(външна звукова карта). НЕ БИ ТРЯБВАЛО да имам проблеми И ако НЯКОЙ  който НАИСТИНА РАЗБИРА за кво говора, знае нещо, нека помогне щото в случая с тва си вада хляба а не ми се стои гладен ;) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си написал е, че с една карта записваш звука, с друга прослушваш. Дори с една и съща карта заради смотани драйвери понякога се налага да се сложи компенсация и да се коригират буферите на запис спрямо това, с което се синхронизира трака ти. Може и да синхронизираш по грешен начин. Бих могъл точно да ти кажа къде в Audition-а са тези настройки, но заради тона с който подхождаш, оставям те да си извоюваш сам хляба :)

 

С Audition има и един друг проблем при мултитрак рекордване, който като цяло разсинхронизира рекорднатия трак спрямо останалите във времето, но надали е това при теб.

И за да ти помогне някой с точен съвет от първия път и да ти каже кое как е, е добре да упоменеш какви карти използваш и каква е текущата ти конфигурация - в Preferences -> Audio Hardware

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намирам тона ми за... но все пак нека бъда извинен, с риск да се оправдая цял ден се занимавам с тоя бъг, какво ли не, къде ли не изчетох и нищо, направо откачам. Не знам защо обаче си мисля, че е от драйвера на звуковата карта на компа. Работата е там, че драйвера "по принцип" би трябвало да е наред.

Не знам, вече не знам наистина цял ден с тая простотия... най-лошо е когато имаш някакви сносни познания, а не ти вършат работа, кой знае каква елементарна простотия ше се окаже накрая ама по закона на Мърфи нали трябва да ни е гадно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:coolp:

Отиди там дето ти казах, и виж първо в какъв режим си - Asio или MME. Ако не ти трябва да слушаш в реално време микрофона, и MME ще ти свърши работа. Виж какъв е default input и default output - именно затова ти намекнах за двете карти - не разбрах в крайна сметка през какво записваш и през какво слушаш - добре ще е да кажеш какъв е хардуера - ако си вкарал USB микрофон, той сам по себе си има вътрешна звукова карта. Ако ползваш нормален аудио микрофон през външна карта и през същата външна карта прослушваш - тогава значи ползваш една. Примерно
Input: Mic (Аудио карта 1)

Output: Speakers (Аудио карта 1)

Под него виж на какво е сложен мастер клока - сложи го на микрофона, не на спийкъра - така траковете ще са синхронизирани по него. Остави доволно много латенция - примерно 500-600ms - така или иначе по това, което казваш, не слушаш в реално време гласа си, така, че не те бърка.

 

Пробвай тъй и ако не стане, опиши всичко което има като хардуер забодено по пътя на звука.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да си... ама за тая вечер спирам. Утре първата работа ше е да пробвам тва къде ми каза и евентуално ше благодарим или ше търсим решение. Нямам нерви повече да се занимавам, за тая вечер приключих.Майтапа на страна ама наистина ме заболя главата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен !!!  :metalist: 
Цялата работа идва от там, че тия шваби от Behringer са нямали въображение и USB микрофона и интерфейса са с едни и същи имена (поне така ги показва Audition-а) има една разлика в последната буква която остава скрита. Забелязах го когато проверявах input/output.

Пак може да се каже, че с твоя помощ успях да реша загадката. 

Благодарско !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си се оправил. Споко, не са само берингер така, пък и не са шваби ами са най-обикновни оризоберачи които преди обяд газят в оризищата, следобяд сглобяват електроника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си се оправил. Споко, не са само берингер така, пък и не са шваби ами са най-обикновни оризоберачи които преди обяд газят в оризищата, следобяд сглобяват електроника :D

Даммм... Made In China... Не знаех че CHINA е град в Германия  :slap: 

Всичко е наред, сега обаче имам друг проблем.  :yahoo:  Викам си чакай да пробвам аз Audition CS6... уникален звук, но вокала пак бяга, с по-малко но бяга (милисекунда, но се усеща и поне на мен адски ми дразни ухото) опитах квото знам + тва къде ми писа по горе, обаче нищо.

Като се има в предвид, че си позлвам външната карта за input/output... не знам, гледах из настройките нищо не можах да направа...

Ако можеш ме светна и тука  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.