Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Имам желание да се науча да работя с програмата гледах някакви уроци в youtube обаче няма основните стъпки за запознаване с програмата :cheers2: ако някой знае сайт за уроци, нека го сподели.

 

П.С имам една изрязка от запис ,който е записан в коридор на блоково помещение и има ехо...мога ли да го премахна и ако може как ? :hysterical:

 

Благодаря предварително !

Редактирано от azkazvam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам желание да се науча да работя с програмата гледах някакви уроци в youtube обаче няма основните стъпки за запознаване с програмата :cheers2: ако някой знае сайт за уроци, нека го сподели.

 

П.С имам една изрязка от запис ,който е записан в коридор на блоково помещение и има ехо...мога ли да го премахна и ако може как ? :hysterical:

 

Благодаря предварително !

 

 

ако нема видео уроци натисни F1 и започвай да четеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

здравейте!!!

Бихте ли ми дали съвет как да "отворя" този прозорец???? искам да сменя отметката "стерео" с отметка "моно" Какво ли не опитах...не става :wallbash:

 

022859656.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Когато си в Edit View (тоест не многоканалния режим)и имаш някаква записана или заредена писта(на празен прозорец не става)- Натисни F11

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,получи се,patzo :godbless: ако не бях на 2000км от България щях да :cheers2:

 

Но сега се появи стария ми кошмар.Отново,когато записвам в реално време барабаните си,готовия трак (т.е. това което съм записал)избързва с около 5 сек. за 1 мин (а разминаването с дръмлес трака е 20 сек за 4 мин.. :wallbash: При Саунд Фордж,пак се получваше така,но когато отметнех честотата на семплиране на 44 100 H и 16 bit се получваше,но там (саунд фордж) няма мултитрак,и затова се ориентирах към тази програма.Но отново,сякаш естествено,се появи същия проблем.ОС ми е XP service pak 3,модула на барабаните ми е Алесис DM10 про,интерфейс-а ми е Алесис IO Express.Свързал съм модула с 2 моно кабела от MAIN OUT,към картата в 2-та входа "guitar" като съм задал моно на картата,oттам в лаптопа.ASIO не съм задал(защото не е необходимо...май),MIDI също (защото не мога да го подкарам...а и ми е напълно непонятно)

Къде съм сбъркал,и имате ли някакви предположения,колеги.Благодаря!!!

Поздрави

Дидо

Редактирано от EX-FLAMES
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с АСИО драйвера и провери, да не се е включила опцията "Always resample 44<->48" в драйвера на разширените настройки (гаечния ключ)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от скоро съм с M-audio Mobilepre audio interface и имам лек проблем с драйвърите при Adobe Audition 3.

Преди, когато "записвах" вокали с вградената звукова карта, вокалите излизаха двулентово, а сега с новата са Моно.Защо е така?

Бихте ли ми казали точно как да настроя драйвърите в АА 3, защото има различни варианти?Примерно преди като записвах, можех да минимизирам програмата и да гледам друго на десктопа,а тя продължаваше да записва, сега като я минимизирам записването спира?!

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има ли опция във АА3, която да позволява да се добавят ефекти наведнъж към няколко трака, а не поотделно за всеки.Знам, че настройките на всеки ефект си остават автоматично същите и натискайки "ОК" ще ги добавя към всеки вокал, който съм отворил в момента(Edit Mode) , но четох, че има разлика, когато се добавят поотделно и наведнъж за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.