Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Ако толкова искаш да ползваш Adobe Audition си приготви и повечко RAM памет.

Ако ще искаш и с нея да ползваш VSTi плъгини ще трябва да имаш от версия 3 нагоре на програмата.

 

Аз лично ползвам Adobe Audition 3 само за след-обработка (post-processing) на отделни файлове и миксове.

Точно като аудио редактор.

 

Препоръчвам ти да погледнеш безплатната (все още) програма Reaper (www.reaper.fm).

В комбинация с Adobe Audition 3 (като външен аудио редактор) ще постигнеш всичко, което искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак Audition 3 няма нищо 'повече' от 2ката ... да не говорим за 'огромните разлики' с 1.5 . Като 3ката товари повече от Sonar7 , а двойката е нещо супер бъгаво ... Поне при мен :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Имам проблем с Adobe Audition. Микрофона е включен и работи чудесно, но програмата не го намира. Пробвах всички настройки за Input device и въпреки това не се получава.

Ако имате някакви идеи с удоволствие ще ви изслушам :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си аудио картата за прецакани драйвери.

Направо ги преинсталирай.

 

След това най-добре направи картинка от монитора с настоъките от Audition-a. Пусни ги тук и ще видим какво не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си аудио картата за прецакани драйвери.

Направо ги преинсталирай.

 

След това най-добре направи картинка от монитора с настоъките от Audition-a. Пусни ги тук и ще видим какво не е наред.

 

Благодаря за инфото :greenangel:

Преинсталирах драйверите и се оправи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Значи, записвам си китарата директно в звуковата карта която е M-AUDIO 1010LT (ако има значение) с кабел голям моно към чинч. Всичко е супер, обаче то по този кабел си дава бая шум, добре е че знам как да го разкарам само шума, без да контузи аудиото откъм честоти. Номера става преди или след записа на чистата китара(китара=>компютър) оставам малко празно място където не се свири. После с Capture noise reduction profil(сканирва само шума) и вече целия запиш влизам в Noise Reduction и си го маха шума. Много съм доволен от този плъгин на Adobe Audition, обаче тази тема я правя, защото искам да го ползвам това в реално време в Cubase, като си свиря с Simuanalog. Тоест търся толкова добър noise reduction, като качеството да е като на плъгина в Audition. Четах във форума, че в Audition e най-добрия noise reduction, но би трябвало да има и нещо като VST за другите хостове. Направо се дразня.. готина китара с яки адаптери Димарзио, пък да вкарва шум от кабела и да осира сигнала. Това ми е въпроса! Очаквам бързи отговори...

;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко си със CRT монитор - отдръпни се от него по време на запис или пробвай да се завъртиш - ще чуеш изненадващи неща. По-добрия подход е да минеш на LCD монитор - при него го няма този ефект. Проблема не е в кабела - но провери да не минава покрай силови кабели (захранване, например).

Няма такава програма за реално време. Не съм убеден, че Аудишъна е с най-добрия нойз-редукт - в Семплитюд е в пъти по-добър (но и доста по-сложен). Но и там НЕ може да бъде в реално време - поради естеството на самия алгоритъм.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси Пресли! Ами значи с плазмен монитор съм, компютъра е на земята, до него имам разклонител с 6 дупки, там съм нанизал всичкото захранване, може и от това да е.. то и кабела е един дълъг, малко е кофти. Сега дърпам Samplitude 10, ще го разгледам този ноиз редъкт :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много. Идва от - 40 dB някъде, аз мога да го махам, но въпроса ми беше за реално време такъв плъгин, щом няма ще го обработваме, ако ще се прави запис, иначе благодаря и на двамата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна - технически погледнато, принципът на Audition за вземане на проба от шума го има и в различни плъгини в реално време - имат бутони Freeze, Learn и подобни, натискаш ги в празното и ти правят профил. Не се наемам да твърдя обаче, че е баш същото; може би най-много зависи от това, колко на ситно сканира честотите, (и какви са те в крайна сметка).

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, за които се сетих са оргиналния DeNoiser на Steinberg, и Waves Х-Noise. Само че наистина просто казвам, не ги хваля :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах Z-noise и останах с обеждението, че малко товари машината повече и орязва честотите. Абе ще карам записа от Cubase, като е готов "export to wave" после отварям в audition разкарваме шумеца и после пак в Cubase, за сладката работа :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.