Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Adobe Audition е обновената версия на Cool Edit аз лично съм много доволен от нея и всичките си домашни записи си ги записвам и обработва с нея .За съжаление не знам от каде може да се изтегли ,но ако попаднете на нея няма да останете разочаровани... :guitar: :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата си е добра, обаче интерфейса не предлага доста от удобствата, които има SoundForge-a (за редактиране става въпрос, не за мултитрака). Иначе мултитрака не е лош, ако не ти се занимава да разучиш нещо по-мощно.

 

Лично аз използвам Forge за редактиране и SAW Studio за мултитрак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Adobe Audition е обновената версия на Cool Edit

 

..Какво искаш да кажеш с това? Няма да има вече Cool Edit ли?

Тоя Adobe Audition много ли е по-различен?

 

Cool Edit според мен е (беше) страхотно добър за обработка на wav-файлове.

Иначе за микс използвам Cakewalk Pro Audio 9: малко е стар, но пък ми върши идеално работа. Абе аз съм си консервативен: принципа ми е "работи ли, не го пипай" :headbang:

Та Cakewalk предимно, защото си правя барабаните на MIDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползувам CakeWalk 9, но от около една година и Sonar 2. То вече има и 3, ама още не съм си го качил. Макар че двама-трима приятели бачкат с него. Sonar-а има някои доста готини неща, относно удобството на интерфейса. Освен това има доста добри възможности относно MIDI-тата. Иначе бачкам по малко и с Sound Forge и Wave Lab. А имам и някаква по-стара версия на Noendo, ама нещо не мога да бачкам добре с него. Просто ме мързи да се занимавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам един въпрос бачкам от скоро c cool edit pro, миксирането ми е ясно обаче не знам как примерно мога да записвам солото и да слушам ритъма......сигурно ви е смешен въпроса но не се хилете а помагайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spotlight_kid натисни Ф12 и записвай на отделни тракове, така става.

 

а за cool edita аз съм му фен на него и не искам да го сменям с новата версия на адобе.

2.1 на рулез

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско бат Зоро вече стават нещата...аве Ефо вика че новите ти записи звучат много добре с таз програмка ли са записвани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Как да си пусна мониторинг на даден канал. Т.е. да се чува това което влиза в Line In-a примерно(или какъвто източник там съм му дал). Ако е неясно ще уточня.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здрасти хора. Отскоро пробвам да записвам разни неща на компа, та да питам, как мога да запиша разни неща от output-a с Adobe Auditioн. В смисъл че си намерих една готина програмка за ефекти, която ми праи китарата да звучи мноо яко и искам да запиша финалния звук, щото като я пусна нея и Adobe Audition и то ми записва звука дето не е свързан с т'ва за ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти хора. Отскоро пробвам да записвам разни неща на компа, та да питам, как мога да запиша разни неща от output-a с Adobe Auditioн. В смисъл че си намерих една готина програмка за ефекти, която ми праи китарата да звучи мноо яко и искам да запиша финалния звук, щото като я пусна нея и Adobe Audition и то ми записва звука дето не е свързан с т'ва за ефекти.

http://www.supermp3recorder.com/

тази програма записва звука който се чува от колоните няма значение от къде влиза от къде минава и от де излиза :DСамо в опциите трябва да сложиш отметка за запис на стерео микс,в провивен случй записва замо от входа от който ти и кажеш.В случй че ти хареса демото пиши ЛС да ти пратя кода финалния акорд от лиценза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.