Jump to content
Българският форум за музиканти

Mityata

Adobe Audition/Cool Edit Pro

Recommended Posts

Adobe Audition е обновената версия на Cool Edit аз лично съм много доволен от нея и всичките си домашни записи си ги записвам и обработва с нея .За съжаление не знам от каде може да се изтегли ,но ако попаднете на нея няма да останете разочаровани... :guitar: :violin:

Guest

...И CoolEdit си остава една добра програма , аз пък съм доволен от

нея...Всеки почна да бачка с ADOBE ,но няма кой-знае какви

подобрения...

Програмата си е добра, обаче интерфейса не предлага доста от удобствата, които има SoundForge-a (за редактиране става въпрос, не за мултитрака). Иначе мултитрака не е лош, ако не ти се занимава да разучиш нещо по-мощно.

Лично аз използвам Forge за редактиране и SAW Studio за мултитрак.

Adobe Audition е обновената версия на Cool Edit

..Какво искаш да кажеш с това? Няма да има вече Cool Edit ли?

Тоя Adobe Audition много ли е по-различен?

Cool Edit според мен е (беше) страхотно добър за обработка на wav-файлове.

Иначе за микс използвам Cakewalk Pro Audio 9: малко е стар, но пък ми върши идеално работа. Абе аз съм си консервативен: принципа ми е "работи ли, не го пипай" :headbang:

Та Cakewalk предимно, защото си правя барабаните на MIDI

Аз също ползувам CakeWalk 9, но от около една година и Sonar 2. То вече има и 3, ама още не съм си го качил. Макар че двама-трима приятели бачкат с него. Sonar-а има някои доста готини неща, относно удобството на интерфейса. Освен това има доста добри възможности относно MIDI-тата. Иначе бачкам по малко и с Sound Forge и Wave Lab. А имам и някаква по-стара версия на Noendo, ама нещо не мога да бачкам добре с него. Просто ме мързи да се занимавам.

Хора имам един въпрос бачкам от скоро c cool edit pro, миксирането ми е ясно обаче не знам как примерно мога да записвам солото и да слушам ритъма......сигурно ви е смешен въпроса но не се хилете а помагайте

...Поработи още малко ,и ще разбереш!

spotlight_kid натисни Ф12 и записвай на отделни тракове, така става.

а за cool edita аз съм му фен на него и не искам да го сменям с новата версия на адобе.

2.1 на рулез

благодарско бат Зоро вече стават нещата...аве Ефо вика че новите ти записи звучат много добре с таз програмка ли са записвани?

***Линкът е изтрит от Armaggideon, от уважение към авторските права***

Как да си пусна мониторинг на даден канал. Т.е. да се чува това което влиза в Line In-a примерно(или какъвто източник там съм му дал). Ако е неясно ще уточня.

Мерси.

10x ;)

Здрасти хора. Отскоро пробвам да записвам разни неща на компа, та да питам, как мога да запиша разни неща от output-a с Adobe Auditioн. В смисъл че си намерих една готина програмка за ефекти, която ми праи китарата да звучи мноо яко и искам да запиша финалния звук, щото като я пусна нея и Adobe Audition и то ми записва звука дето не е свързан с т'ва за ефекти.

Здрасти хора. Отскоро пробвам да записвам разни неща на компа, та да питам, как мога да запиша разни неща от output-a с Adobe Auditioн. В смисъл че си намерих една готина програмка за ефекти, която ми праи китарата да звучи мноо яко и искам да запиша финалния звук, щото като я пусна нея и Adobe Audition и то ми записва звука дето не е свързан с т'ва за ефекти.

http://www.supermp3recorder.com/

тази програма записва звука който се чува от колоните няма значение от къде влиза от къде минава и от де излиза :DСамо в опциите трябва да сложиш отметка за запис на стерео микс,в провивен случй записва замо от входа от който ти и кажеш.В случй че ти хареса демото пиши ЛС да ти пратя кода финалния акорд от лиценза