Jump to content
Българският форум за музиканти

Battles Speakers


X-it

Recommended Posts

Добро сравнение, но далеч не абсолютно изчерпателно.

 

Всеки говорител "разпръсква" звука по различен начин, т.е. има различен тембър в зависимост от ъгъла под който е разположен микрофона спрямо централната му ос. Поради различните геометрии на различните говорители (големина на дъст капа, ъгъл и форма на конуса), оптималният им звук се намира на различно място. А този тест е правен с горе-долу едно положение на микрофоните.

 

Освен това 2 говорителя от един и същ модел, дори излезли един след друг от завода, звучат достатъчно различно.

 

Иначе лично за мен (от личен опит) фаворит е Т75 - притежава сериозен диапазон от звуци и е много лесно да се улови мекото му звучене с микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Тони

 

Напълно съм съгласен, че семплите, които правя, далеч не могат да се мерят по изчерпателност с този от линка, а и далеч нямам претенции за професионализъм, що се отнася до записване, по скоро точно обратното. Нямам нито нужните пари ( за да ги инвестирам в толкова различни говорители ), нито нужните условия , за да запиша такова демо. Аз просто, от време на време пускам семпли от наличното в къщи, а то не е кой знае колко много, така или иначе. Например от изброените говорители имам само един (във всички ампове) - Винтидж 30 :)

 

Иначе никога не съм имал такъв кабинет като то семпъла, сериозна съм свирил само с нормални отворени и затворени, като от двата вида харесвам отворените далеч повече, заради по малкото атака на звука и по мекия саунд. Но аз не съм точно рок музикант и това определя до известна степен и вкусовит еми предпочитания в този случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, исках да кажа, че прекрасна ти работа, която е супер полезна, а и една от най-профи във форума,

не е на нивото на този тест и критика към него не ми се струва обоснована.

 

Метълхемър, не ти се "ДЪРВЯ", а изказвам несъгласие с мнението ти и ти ОПОНИРАМ.

Да имал съм ?!?!?
- кой - марка, модел?

 

 

Определението ти за бас рефлекса и целта за използването му - няма какво да споря.Перфектно е.

За запис обаче не.
- защо?

 

Аз пред теб няма какво да доказвам.
- не си и длъжен.

Но както виждам постоянно се опитваш да се докажеш, което също не е лошо. Просто не съм съгласен в един или друг случай с менията ти, които понякога намирам за "бомбастични" ( какво разбирам - необусновани, прибързани, несериозни и тн).

 

Мисля, че имаш прекалено високо самочувствие, което също не е лошо. Въпроса е доколко е с покритие.

Ако някои от колегите ти от DIY форума ти спестяват мненията си, аз не го правя.

Мисля, че ако някой е номер едно е България, това е Грег, като за неговите усилватели, смятам, че са на едно добро средно ниво. С уважение към твоите постижения и труд, не смятам, че си пред него.

 

Искаш да правим мач Барцелона - младежки отбор на Левски ли?

Не мога да преценя дали си DIY ентусиаст или специалист, но знам, че не си доказан световно известен Tube amp guru.

За какво да правя сравнение с някой твой амп и амп на Солдано, Лий Джексън или някой друг доказал се?

Това лято, нали ми хвръля някакви ръкавици. Аз не ти се вързах на тинейджърският порив, но от приятел знам, че като си

сравнил копи-пейста си с неговият маршал, си дигнал ръце. Не съм бил там, но не мисля, че са ме излъгали.

Е, това не ти ли стига?

Какво, да ти докарам Лий Джексън и да видиш къде си, ли?

Изобщо копи-пейстаджиите ме впечатляват, колкото и кавър бандите.

Пък пусни семпли, да чуем какви творения, твориш.

 

Хайку от Трендафил Акациев -

 

Не искам усливатели бг менте,

с оригиналните е по-добре.

Ку-ку, куку-ригу.

Дай бабо лев!

 

Това последното може да се ползва, като Бизнес стратегия за

изполване на китарата, вместо Коледна суровачка.

Минава се през родата и обръщението "бабо" се замества със съответното - мамо, татко, дядо, чучо, свако и тн.

След като се наберат средства - кеф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично при "Lead tones" , Celestion Vintage 30 ми хареса най-много , а при първия тест Celestion seventy 80 .

До колкото забелязах говорителите бяха само поставени върху кутията , но не и завинтени , което малко или много оказва ефект върху представянето на говорителите. Цената също все пак е от значение , а разликата във тези два говорителя беше 50$ , поне толкова беше във посочения сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пред теб няма какво да доказвам.
- не си и длъжен.

Но както виждам постоянно се опитваш да се докажеш, което също не е лошо. Просто не съм съгласен в един или друг случай с менията ти, които понякога намирам за "бомбастични" ( какво разбирам - необусновани, прибързани, несериозни и тн).

 

Мисля, че имаш прекалено високо самочувствие, което също не е лошо. Въпроса е доколко е с покритие.

Ако някои от колегите ти от DIY форума ти спестяват мненията си, аз не го правя.

Мисля, че ако някой е номер едно е България, това е Грег, като за неговите усилватели, смятам, че са на едно добро средно ниво. С уважение към твоите постижения и труд, не смятам, че си пред него.

 

Искаш да правим мач Барцелона - младежки отбор на Левски ли?

Не мога да преценя дали си DIY ентусиаст или специалист, но знам, че не си доказан световно известен Tube amp guru.

За какво да правя сравнение с някой твой амп и амп на Солдано, Лий Джексън или някой друг доказал се?

Това лято, нали ми хвръля някакви ръкавици. Аз не ти се вързах на тинейджърският порив, но от приятел знам, че като си

сравнил копи-пейста си с неговият маршал, си дигнал ръце. Не съм бил там, но не мисля, че са ме излъгали.

Е, това не ти ли стига?

Какво, да ти докарам Лий Джексън и да видиш къде си, ли?

Изобщо копи-пейстаджиите ме впечатляват, колкото и кавър бандите.

Пък пусни семпли, да чуем какви творения, твориш.

 

Тони човек ти си доста болен мозък явно имаш някаква лична омраза спрямо мен, това което съм постигнал аз хората го знаят постигнал съм го с тея две ръце и е факт и ще остане в историята . А ти приятелю какво си постигнал освен, че купуваш препродаваш гиър ??? Това може да го прави всеки абсолютно всеки !

 

Съжалявам , че за пореден път пълним темите с офтопик но знай от днес - Ти изрови томаховката .......

 

А тва последното е доста несериозно - една жена ми каза , че еди какво си ..... Хайде бъди мъж и ела фейс ту фейс - доне си ги те скъпарски усилватели да ги видим аджеба .... докарай крейта да го видим никакъв лии джаксън не е - също като японското ти лицензно солдано преамп ......

 

Аз спирам дотук и ще занимая хората които създават организацията на форума - при следващите ти словоизлияния насочени лично срещу мене защото ти прекаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metalhammer мерси, че ни светна.

Още вчера ти се издразних на изказването, но си затраях.

...

Другото ми питане е - ти имал ли си качествен усилвател, с портид каб?

Или пък е въпрос да блеснеш със знания във форума, придобити как - с четене по интернета и впоследствие

изказване на субективни фантасмагории от позицията на ментор.

Колко известни усилватели лично си притежавал?

Мислиш ли, че опитите ти в ДИ-то са довели до продукт, съответстваш по качество на този, който се опитваш да копираш?

Дали това, че си ДИ специалист(или ентусиаст, не съм аз този, който ще те прецени), те прави достатъчно компетентен, че да дадеш категорично отхвърляне на портид кабинета за китара?

 

 

Да, аз има прекрасен амп с бас рефлекс за китара. Естествено и опън и клосид бек такива.

5 или 6 говорители от сравнението съм ги имал или имам и знам как звучат.

...

 

Пичага, не те знам кой си и какъв си, но ако имаш намерение да кажеш нещо смислено - прави го без целия тоя ферман лични нападки! От тях разбрахме само колко богат опит имаш и как другите го нямат и въобще какво се включват, само засенчват гениалните ти мнения с глупости!

 

Смешно и балканско е някак...

Ти чувал ли си за толерантност към различното, за свобода на словото, за ненакърняване чуждото достойнство?!

 

Влад

 

п.п.

С опонента ти също съм имал разногласия. Но горното е въпрос на принципи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, това е последно предупреждение от мен към теб за каквото и да е в този форум. Не е опониране това, което правиш с този тон! Конфликти с хора от форума са НЕЖЕЛАТЕЛНИ и занапред ще те помоля да не виждам нищо адресирано от теб към metalhammer, когото захапваш всеки път при удобна възможност. Ставал съм свидетел и преди на подобни твои опити за "опониране" и в тези моменти аз съм си мълчал, защото го отдавах на моментно твое настроение, но като се върна назад във времето явно си имаш нещо лично към него, което ще се наложи да задържиш за своя милост и да го спестиш на всички нас! Следващият такъв или сходен на този изблик ще бъде споходен от 20 дни почивка за твоя профил във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.