Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Ec50 Vs Cort M600


Recommended Posts

Здравйте,отскоро започнах отново да свиря на китара въпреки че нямам много време за това.По принцип свиря на класическа китара и съм още в началото, но ми се иска да си взема и електрическа китара.Харесвам моделите тип Les Paul,защото ми се струва че дават възможност за свирене на повече стилове и съм се спрял конкретно на esp ec 50 и cort M600 по финансови съображения, дори ще се пробвам с втора употреба.Ще се радвам на професионалните ви съвети, може би съм пропуснал още много подробности.Благодадря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP EC-50 си е ниския клас китара на LTD. А и върха му е много, много гадно отрязан. Също адаптрите никой не ти дава гаранция, освен името на марката. М600 според мен е правилния избор, първо че адаптрите са EMG-HZ-та, второ е по-красиво и трето иди в Динакорд и пробвай. Гаранция, че ще успееш да избереш.

 

Но М600 на старо... малко трудничко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като горд собственик на ЕС 50 държа да отбележа че китарата съвсем не е лоша за класа си въпреки мненията на колегите. За да няма съмнения искам да кажа че свиря на китара повече от 30 години и през ръцете ми са минали доста китари . В момента имам 3 и едната от тях е именно ЕС 50. Адаптерите и са лх150 каквито се монтират и на доста по- високите класове лтд. На тази цена едва ли може да се намери по-добра китара за метал. Ако някой иска да чуе звучи ето така http://www.esnips.com/doc/6b5cf0a8-1795-4c...f5b66/Jam-Metal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този Cort има такъв звук като моя - бих те посъветвал да вземеш него, а и поне по данни за материал, адаптери, конструкция, дори само визия бих избрал него ;)

 

Виж и Cort KX1Q, който е със strings through body.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете марки се предлагат в Динакорд. Стига да имаш възможност, най-лесно отиваш и на място си харесваш според вкуса и джоба! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.Аз също харесвам повече cort-а и ще отида да го пробвам наживо в динакорд.Само трябва да събера парички,че тази криза ми разказа и на мен играта <_< Поздрави на всички :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този Cort има такъв звук като моя - бих те посъветвал да вземеш него, а и поне по данни за материал, адаптери, конструкция, дори само визия бих избрал него :offtopic-001:

 

Виж и Cort KX1Q, който е със strings through body.

А съответния Корт колко върви, защото ценовата листа на Динакорд е толкова изчерпателна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този Cort има такъв звук като моя - бих те посъветвал да вземеш него, а и поне по данни за материал, адаптери, конструкция, дори само визия бих избрал него :offtopic-001:

 

Виж и Cort KX1Q, който е със strings through body.

А съответния Корт колко върви, защото ценовата листа на Динакорд е толкова изчерпателна...

Мисля, че беше нещо от рода на 300-400 лева,но не съм сигурен :offtopic-001: Аз бих ти предложил EVL серията на Корт, но става само за метъл :/

 

Късмет с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ След като се поразрових намерих това :

Цената е $249.00 - $349.00, което е равно на приблизително към 450 лева МАКС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400 лв. прави макс., много падна долара.

 

EVL серията ми харесва само Z4, която я няма в Динакорд и ми казаха, че няма да я и носят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort KX1Q:

 

ЕТО ЛИНК към подробна информация за китарката.

 

Малко информация от първа ръка:

 

*Махах адаптерите за да видя дървото - Наистина е от солиден махагон и тежи, та си таковала таковата... :)

*Има много удобен Set-in гриф, с много комфортен (поне за мен) радиус. Определено ми е по-удобна от Ibanez-а ми, а и много лесно се стига до последните прагчета, защото няма голяма сглобка между тялото и грифа.

*Има доста състейн. TOM бриджът е Tonepros лицензиран и се "заключва" така че да не мърда, да трака и да изпада когато се махнат струните.

*Адаптерчетата са със системата Quick Connect на EMG, с висок output, но не са толкова "изпържени, колкото Infinity 3 и 4 на Ibanez-a, което на мен повече ми харесва.

*Кухината на потенциометрите, жака и превключвателчето е пръскана с проводяща боя за екранизация. Китарата не е шумна.

*Quilted top-ът обаче не е солидно парче клен, а е само фурнир, който е почти само за украса, едва ли има някакво влияние върху звука, затова като се прави звук, китарата носи малко повече високи.

 

 

Ето и един бърз поглед (макар и не много детайлен :surprise: ) :

 

ЦЪК

 

Купих я чисто нова от Dynacord за 550 лв преди около...4-5-6 месеца.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе, изглежда M-600 не се различава много от KX1Q-то. Обаче е важно да се спомене и че M-600 има push/pull опция на тон пота, която дели адаптерите на единични, което е много готино. Тялото, поне на моята, също е махагоново, грифа е доста удобен - води се modern C shape, което значи, че е по - тънък от айбанеския гриф, но не по - дебел от... от някой по - дебел гриф. Друго нещо, което не е чак толкова важно, но говори доста е, че китарата беше добре сетъпната както я взех от магазина - не дращеха прагчета, беше интонирана и тн., а това не се случва особено често си мисля.

 

@SomeoneElse - Ако беше една идея по - близо, без право на обжалване, щях да те замъкна към някоя репетиционна да ги сборим една до друга(и евентуално да се черпим бири), ама не си, а пък в това време с китара не се пътува... :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.