Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубето ми хваща радио O.o


herflik

Recommended Posts

Така,когато изключа кабела от китарата и другата му част е мушната у кубето,кубето почва да хваща радио..даже в момента слушам за коледни надбавки на пенсиите :greenball:

То като цяло тва не ми е проблем,проблема става когато мушна кабела в китарата и ако пръстите ми не докосват струните след 15-20 сек почва да се чува някво гадно пищене,незнам дали причината е това че хващам радио ,но поне аз така предполагам.Давайте мнения как да отстраня проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се появява след 15-20 секунди на мен ми звучи като фийдбек/струните започват да трептят от звука на кубето,след което се усилват отново от него и се получава лавинообразен ефект/,което е съвсем нормално ако кубето е усилено и с пуснат драйв.Предполагам постепенно започва да пищи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам,точно така,е сега пробвах и на клиин не става така,само когато драива е пуснат тогава става пищенето.

Редактирано от herflik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно радиото - дали просто нямаш скапан кабел?

 

А фийдбекът е нещо напълно нормално.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам,мерси на всички,то радиото не ми е проблема ,мислех че тва е причината за този фиидбек.Но щом казвате че това е нормално вече съм спокоен. :).

Редактирано от herflik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Всъщност голяма част от известните китаристи даже нарочно използват фийдбек някой път - ефектът е много готин! Виж някой клип на Гери Мур, Сатриани и Вай, Слаш също го ползва даже и в студийни записи. Просто примери - бол. Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое радио хващаш? Едно време ламповите правеняци в зала Фестивална, заради доброто й разположение ловяха "Хоризонт" без грешка! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

дуу тва с радиото е много яко :butcher:

ем кубе ем радио :D

е тва се казва далавера :D

трябва му само място за диск и си става перфектно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече с кубе ли е модерно? Аз преди година като бях при баба на Балкана (Стара планина), хванах някакво турско радио. По-интересно е да се отбележи, че китарата беше включена в някъф усилвател към стар грамофон през любимия ми БГ дисторшън на "Милин камък", Враца :) Като надуеш gain, volume и т.н. до дупка, радио не, ами и телевизия ще хване :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.