Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
herflik

Кубето ми хваща радио O.o

Recommended Posts

Така,когато изключа кабела от китарата и другата му част е мушната у кубето,кубето почва да хваща радио..даже в момента слушам за коледни надбавки на пенсиите :greenball:

То като цяло тва не ми е проблем,проблема става когато мушна кабела в китарата и ако пръстите ми не докосват струните след 15-20 сек почва да се чува някво гадно пищене,незнам дали причината е това че хващам радио ,но поне аз така предполагам.Давайте мнения как да отстраня проблема.

Трябва да се екранира.

Мерси. :thumbs_up:

Щом се появява след 15-20 секунди на мен ми звучи като фийдбек/струните започват да трептят от звука на кубето,след което се усилват отново от него и се получава лавинообразен ефект/,което е съвсем нормално ако кубето е усилено и с пуснат драйв.Предполагам постепенно започва да пищи?

Дам,точно така,е сега пробвах и на клиин не става така,само когато драива е пуснат тогава става пищенето.

Edited by herflik

Относно радиото - дали просто нямаш скапан кабел?

А фийдбекът е нещо напълно нормално.

Edited by Valserp

Ахам,мерси на всички,то радиото не ми е проблема ,мислех че тва е причината за този фиидбек.Но щом казвате че това е нормално вече съм спокоен. :).

Edited by herflik

:bravo: Всъщност голяма част от известните китаристи даже нарочно използват фийдбек някой път - ефектът е много готин! Виж някой клип на Гери Мур, Сатриани и Вай, Слаш също го ползва даже и в студийни записи. Просто примери - бол. Edited by Vasil Pavlov

Кое радио хващаш? Едно време ламповите правеняци в зала Фестивална, заради доброто й разположение ловяха "Хоризонт" без грешка! :bravo:

:godbless:

дуу тва с радиото е много яко :butcher:

ем кубе ем радио :D

е тва се казва далавера :D

трябва му само място за диск и си става перфектно :)

Вече с кубе ли е модерно? Аз преди година като бях при баба на Балкана (Стара планина), хванах някакво турско радио. По-интересно е да се отбележи, че китарата беше включена в някъф усилвател към стар грамофон през любимия ми БГ дисторшън на "Милин камък", Враца :) Като надуеш gain, volume и т.н. до дупка, радио не, ами и телевизия ще хване :godbless:

Очаквайте скоро на пазара: ново поколение кубета улавящи безжичен нет ;)

Нищо чудо в най-скоро време и това да стане...

Нищо чудно тая тема да влезе в бисерите музикант.орг

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.