Jump to content
Българският форум за музиканти

Bridge-а ми къса струните


podmatrix

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем: Bridge-а постоянно му къса струните (Китарата е Cort Evl-Z4 и е string through body). Няколко пъти до сега съм заглаждал каналчетата, но това продължава да става. Може ли да дадете някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Няколко пъти до сега съм заглаждал каналчетата, но това продължава да става. Може ли да дадете някакви идеи?

 

Aко си сигурен за мястото, където се късат, заглади пак. Ако не можеш да се справиш - лютиер!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото при късане е едно и също винаги , няма значение на коя струна. Изпилих каналчетата на моста около 2-3 пъти и то доста сериозно... Преди 2-3 часа скъсах 2 струни (5 и 6) в разстояние на 20 минути, все на едно и също място. Проверявах и двата канала с едно перце дали го дращят, уви не. Вече нз и аз от кво може да е... За близо 3 месеца смених сумати му и струни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно предполагам, че говориш за Тюн-о-матик бридж, можеш да пробваш някое от тези http://www.stewmac.com/shop/Bridges,_tailp...ic_Saddles.html , определено решават проблемите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вид съм с такива. Или ти приказваш специално за тези? Иначе струните ми се късат точно на тях и точно тях пилих няколко пъти.

Редактирано от podmatrix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вид съм с такива. Или ти приказваш специално за тези? Иначе струните ми се късат точно на тях и точно тях пилих няколко пъти.

 

С какво ги пилиш?

 

Заглади ги с шкурка 1000-1500 или направо купувай нови седла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално с шкура, но не се получи, а след това с отсатъка от скъсаната струна. С него уж стана, но уви не... Явно ще се купуват нови седла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.