Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Zoom 505ii


lidero

Recommended Posts

А дали пасват пачовете от II-ката за чистия 505? Може да опиташ, за да пробва lidero тези от втория линк на неговия си...

За съжаление в момента нямам време да пробвам всички звуци от списъка B)

Въпреки това 100% настройките за 505 ще станат и на 505 II. Разликите са малки - 505 II има 12 вида distortion - acoustic simulation, FDR clean, rhythm, overdrive, dist, blues, fuzz, lead, metal, MS drive, BG drive, PVY drive. При 505 липсват FDR clean, MS drive, BG drive, PVY drive - т.е. има общо 8. От другите ефекти са добавени tremolo, cry, ring modulator и slow attack. След EQ секцията има отделна секция contour, която липсва при 505.

 

При включване на опционалния FP02 Expression pedal при 505 II могат да се контролират ефектите chorus, flanger, doubling, tremolo, step, cry, pitch shift, ring modulator, slow attack и естествено pedal wah. При 505 - само pitch shifter и pedal wah. При изключена Mod секция педалът се ползва като volume pedal и при двата модела.

 

Добавена е опцията time при 505 II - контролира delay time (10-370ms) and reverb time (10-100ms).

 

Това е всичко. Виждате, че няма проблем някои от новите функции да се орежат - тогава двойката придобива същата функционалност като 505. (почти нулева.. - шегичка де :D)

 

Критики: От всички изброени видове диторшън според мен единствено използваеми за свирене на метъл са dist и lead (което пак си е разновидност на dist, само че звучаща малко по-глухо). metal не става за нищо...има отвратителен тенекиджийски звук. ;)

 

EQ секцията е неконтролируема - да я бяха разделили на low/mid/high като при 707 :rolleyes: Опцията contour при 505 II не върши почти нищо. От Mod секцията използвам само chorus, другите ефекти въобще не ми вършат работа.

 

Въпреки всичко при наличието на добро кубе и здрави нерви може да се изкара добър звук. Конкурирал съм Ibanez RG през Boss Metalzone :D Доброто старо време... :D

 

ПП: А, да - правил съм и записи през 505-ицата бодната директно в компа - след малко постпроцесинг става за нещо. Все пак като нямаше друго... Бих качил да се посмеете, ама няма къде. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Я го запиши

този 505II

 

директно в pc

 

с нек'ъв solo sound

 

и ми прати на мейла!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи - знам какво ще кажеш (а и аз мисля така) - Amplitube и Guitar Rig се справят по-добре. :D Но ще го направя при първа възможност - до 2 дни.

 

За ритъм китари - поносимо е. (за моите уши) Повечето хора няма да имат достъп до този сървър, но който е абонат на ЕК може да чуе. ;) Ако намеря къде ще го кача и другаде...

 

Edit: Хм, Guitar Man, аз все пак не съм рекламно лице на Zoom B) Просто това ми беше първият ефект за китара и има сантиментална стойност. Пък и човекът искаше помощ... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Със Zooma успех :D  :wall:  :wow:

Успех и ти с твоя разбит Вамп.

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/zoom505ii.mp3

ето запис с новия ми Зуум 505 2

 

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/zoom505Direct.mp3

 

 

аиде сега да си говорим за Зуум! :rolleyes::lol:B)

 

Коледна промоция

патча без пари!

 

за контакти Дядо митко!

 

и имам един зуум за продажба обаче само 505

на коледната цена от 100 лв

 

звукът е тук

вие решавате...

 

:D

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - бех там и видох как става работата. Наистина е Zoom. И то моят (бивш). :happy: Кой да подозира че се крие такова чудовище вътре. :blink:

 

Неверниците (като мен :)) - да поверват! :happy: Не си продавам аз стария Zoom като видях кви чудеса стават от него. (е, два ми бяха много, но един ми е точно достатъчен) :blink: Коледната оферта се сваля. :P

 

/offtopic: Честито ми че се сдобих с 2 новички AMT-та. :) Че и старият ми процесор още си е при мен :) Ще пада къртене. :-(

 

Притежатели на Zoom от всички страни...ни съ утчайфъйти! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че преди този форум, бях чувал много добри отзиви за Zoom-овете...

Аз пък не! :D

И то никак!

Но това не ми пречи да му се кефя на моя Zoom 3000 :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналоговите дисторшъни на ZOOM са много добри. Можете да прочетете ревюта в Harmony central за тях, ако не вярвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналоговите дисторшъни на ZOOM са много добри. Можете да прочетете ревюта в Harmony central за тях, ако не вярвате.

Къде ги продават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам не се произвеждат вече, но предполагам могат да се намерят в сайтовете за он-лайн търговия на музикално оборудване. Става въпрос за:

zoom hyper lead

zoom tri metal

zoom power drive

zoom ultra fuzz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Три метъла" е брутален за ритъм неща, за жица нe мe кефи.

Hyper Lead, не знам? Ни чул ни видял...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.