Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Zoom 505ii


lidero

Recommended Posts

От много време се мъча да направя някаква свестна бленда на тая играчка ZOOM 505II.С тия статични еквалаизери и глупави ефекти ништо не става. Много ште сум благодарен, ако някой, който има съштия процесор ми даде неговите параметри за здрава резачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От много време се мъча да направя някаква свестна бленда на тая играчка ZOOM 505II.С тия статични еквалаизери и глупави ефекти ништо не става. Много ште сум благодарен, ако някой, който има съштия процесор ми даде неговите параметри за здрава резачка.

продай го!

не се шегувам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продай го!

не се шегувам!

Ако го продам няма да имам пари за по-добър. B)

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продай го!

не се шегувам!

Ako go prodam nqma da imam pari za po-dobur. B)

ок!

разбирам те!

значи не се отчаивай!

 

все ще си направиш един звук който

ще ти се хареса

гледай като свириш да се чустваш добре

 

и не мисли как звучат другите

тва е един вид медитация :(

 

Успех

 

 

митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тия Зуумеци не са толкова гадни като алгоритми или каквото е там, но имат смотани АЦП/ЦАП -ове. 16-бит пише, ама нещо скапват работата доста. ИМХО. Пробвал съм 4-5 модела...

 

В нета има МНОГО пресети за Зуум играчките. МНОГО!!! Ако не си намериш свирни и ще ти потърся, но съм ги затрил някъде, аз бях точил за моя 1010.

 

П.П. Айде, да почерпиш: http://www.hotlicks.co.uk/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom 505 II са играчки-това е истината.По-добре спести малко пари и си купи някой друг ефект.Но знай,че за добър ефект ти трябва и добра китара.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, но като няма риба и ракът е риба ;)

Колко време съм изкарал с моя верен Zoom 505 (1, не 2 - тогава нямаше 2) - като се включи в хубаво кубе вади приличен звук за парите си. 90% от ефектите според мен са неизползваеми за стила, в който свиря (метъл). Най-гадното от всичко е еквилайзерът. (доколкото го има ) :bravo: Но при корекция от кубето и добри настройки се получава нещо нелошо.

 

Ето една подходяща бленда за 'резачка' (според мен):

Comp: C3

Dist: Dt

Gain: 28

ZNR/AMP: off

EQ: 27

Mod: off

Dly/Rev: H3

Level: 24

Може да се използва и АМП симулацията - аз я слагам някъде на А3-А4, но трябва да се съобразим с кубето. Доскоро бях горд притежател на Regent 30H от 66та година (all tube - vintage направо :D ) - ами трябва да кажа, че с тази бленда и включен след това Super Overdrive на Boss постигах много добри резултати - преминалият през 2 драйва и 3 еквилайзера звук беше напълно податлив на обработка, че и high-gain колкото си иска. :D

 

Въпреки това 505 серията за мен е скапан distortion pedal с претенции за нещо повече...абе всичко друго, но не и процесор. Знам че убиват интонацията, знам че правят инструмент за 1000лв да звучи като за 300, знам че звучи непрофесионално и "леймърско" :D , ама все пак аз не се напъвам да съм професионалист. :D:D Затова, lidero, успех в търсенето на любимия ти звук и се надявам да съм помогнал. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сам изкарал 2 години с Zoom 505 II ,а тази година успях да сабера пари ида си купя V-amp2 , не че с моя Samick вадя много готин зжук но все пак е по добре от Zooma :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, стига критика бе! :godbless: Zoom 505 си е идеален процесор джобен формат! :godbless:

За парите си върши добра работа. Не му се караите на човека, че го има, а дайте който е имал/има такава джаджа да помогне. Ми3ерНиК вече помогна, а ние, останалите, само коментираме глупости... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линкове съм сложил един линк, дето има много пачове за всякакви процесори. Особенно за ZOOM.

Потърси из нет-а нюзгрупи. Например в yahoo неможе да няма. Можеш да потърсиш и фенсайтове и форуми. За доста процесори вече има такива.

Иначе добрия звук е доста относително понятие... Поиграй си повечко :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ми3ерНиК вече помогна, а ние, останалите, само коментираме глупости...

Сега ако кажеш, че аз не помогнах на фена... :godbless:

 

Тук има много, но са за 505:

http://www.geocities.com/guitarriffs1/zoom505.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, повече от помогна... :)

 

Май ще изтупам праха от стария Zoom, дори само да видя дали ще звукнат тези пачове. ;) Между другото в момента имам Zoom 505 и Zoom 505 II на разположение - не виждам никаква разлика, освен че двойката има малко повече неизползваеми джаджи и е по-чуплива като конструкция. Основните звуци са същите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали пасват пачовете от II-ката за чистия 505? Може да опиташ, за да пробва lidero тези от втория линк на неговия си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз свиря с Зум 606 и съм доволен от звука...поне за по-добър не мога да си мечтая към настоящия момент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.