Jump to content
Българският форум за музиканти

пиезо


assoass

Recommended Posts

Ами не,но бих искал.Това е голямо предимство от гледна точка на по-добрия тон на баса/китарата респективно.Пиезото е скрит/т.е. невидим външно адаптер и така да се каже приема звука от резонанса на тялото.Това е сравнително нова технология и все още се приема с противоречиви чувства.Line6 Variax използва тази технология.А също и Ergodyne серията на Ibanez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли хора,който използват таквоз нещо!Смятате ли ,че е нужно и защо?

Според мен пиезото е необходимо, независимо от адаптерите, които има инструмента. Защото те не могат да го заменят по никакъв начин. Освен това в този стил музика, в който ти свириш мисля, че ще ти е по-добре с него отколкото без!

Аре чао!!!

:P :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звукът на пиезо адаптера зависи от много неща:

1. входното съпротивление на устройството в което се включва, както и дължината и качеството на кабела. При ниско съпротивление от звука на пиезото остават само среда и високи. Затова фирмите слагат буферен предусилвател в инструментите

2 контакта на адаптера с тялото - сила на натиска и пр. Някои фирми демпват с разл. материали за да получат определено звучене

3. самия адаптер, естествено

 

Това не означава че с пиезо баса не може да звучи добре, а само че не е лесно да се постигне :)

 

 

Един от най-разбиращите от пиезо системи е Рик Търнър - www.renaissanceguitars.com

тези инструменти са озвучени само с пиезоадаптер и май звучали добре :)

 

Ibanez имаха преди години една скъпа серия AFR, беше разработена от някакъв швейцарски лютиер. Там за първи път видях пиезо в сериен инструмент. За съжаление тази серия изчезна и след години беше заменена с Ergodyne, която по дизайн напомня за оригинала, но иначе няма нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ич даже нитъ (ударение на и) зарибявъм!

 

Теб ти трябва хапаратурка, не си и помисляй за адаптери! но ако купиш един Търнър и ми даваш да го пипкам :happy: сичко ша ти простя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е вмест адаптер :P

Всяка струна се облъчва от два малки лазера (или бяха led-ове? ) и когато струната се раздвижи, раздвизва се и нейната сянка, която попада върху фотодиод, чиито сигнал отива към предусилвател и така се получава звук :blink:

 

какво ша кажете за дължината на изречението :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е вмест адаптер :D

Всяка струна се облъчва от два малки лазера (или бяха led-ове? ) и когато струната се раздвижи, раздвизва се и нейната сянка, която попада върху фотодиод, чиито сигнал отива към предусилвател и така се получава звук ;)

 

какво ша кажете за дължината на изречението :cheers:

Аве я си свирете с нормалните екстри :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е вмест адаптер :D

Всяка струна се облъчва от два малки лазера (или бяха led-ове? ) и когато струната се раздвижи, раздвизва се и нейната сянка, която попада върху фотодиод, чиито сигнал отива към предусилвател и така се получава звук :)

 

какво ша кажете за дължината на изречението :rolleyes:

Това прекалено побъркано ми звучи... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказвах с Иво Звездомиров от "Te" - последният му бас "Yamaha" e с такъв piezo bridge и казва,че звукът e доста по-богат с него,особено при средите(low-mids) .

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Вай, аз мисля, че пича си го обясни добре какво представлява това!

 

За Фортисимо, мхм... то все едно много му се чува баса...

 

За Снежанка... нали щеше направо да триеш, мойто момиче :) Явно наистина си по-добра от колкото трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.