Jump to content
Българският форум за музиканти

Windows 7


kolio_k

Recommended Posts

П.С. Line6 още не подържат официално новият Виндос, но се очаква да стане скоро.

 

Аз съм с LINE6 POD STUDIO UX2 и под Windows 7 си върви нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря на всички писали по моя въпрос

 

Купувам си винаги Dell, защото съм имал 3 досега и никога не съм имал какъвто и да е проблем с тях, тоест разглеждам ги като надеждни. За сметка на това съм имал HP, Acer и Toshiba, които са ми правили хардуерни проблеми. Не съм достатъчно богат да експериментирам, а в нета пише напълно противоречиви неща за всички марки, така че просто разчитам на лични наблюдения.

 

Иначе изискванията ми към компютрите са под нормални, така да се каже ;) . В смисъл, използвам ги за да гледам филми, да ровя в нета, да правя някой и друг домашен запис без всякакви претенции за качество и да си пиша имейлите. Така че почти всеки съвременен лаптоп ми върши работа, единственото ми изискване е да има прилична видео карта, за да не ми прави проблеми при записите.

 

Колкото до интерфейсите на Line6, намирам ги за не особено сериозни ( не непременно лоши ), а и не свиря никога със софтове в компа, така че въобще не мога да профитирам от китарните екстри, които идват с тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е това на Шот-а. ;)

 

Уин7 има една шитня Compability Mode за драйверите, та дефакто всеки драйвер за Глиста би трябвало да подпали. Друг е въпроса как ще върви. Уин7 е ГОЛЯМА крачка в правилната посока и има бая достойнства, между които едно от най-ценните са драйверите. Има за почти всичко, а за каквото няма си намира през Уин Ъпдейт. Конкретно в случая на Кольо обаче... знае ли човек. Или проба или по нета да се търси инфо...

 

Аз днес за пореден път останах крайно разочарован от Делл. Пристигна ни един нов комп тяхно производство. Малоумията са доста, не знам откъде да започна... :no:

4ГБ рам с 32-битови ОС-и (Уин7 и ХР), два харда в РАЙД масив на един дял, СД/ДВД комбо (не пише ДВД), липса на DVI, липса на FireWire, липса на S/PDIF... УжасТ! Оттам насетне що малоумен софтуер имаше наблъскан не е истина просто... :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък сакс,нали съм с юсб 2.0,какво,няма забивки,латенция почти хич,човека е писал че няма много претенции.Ама къв е тоя златен файър бе,моеш ли да обясниш по-точно къде е разликата с юсб,че не съм ползвал.ТолкоС ли съм дебелоух ,че не мога да чуя кусури?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неща да споря кой хардуеар е по добър, но само едно знам е че не можеш да очакваш от лаптоп със собствената си аудио ЧИП да прави хубави записи

фиреуаър и УСБ.20, спдиф. Истината е че ти трябва помощен хардуеар, който трябва да е много читав.

 

За Лайн 6 на мен ми вършат работа, както и на хиляди други хора, които се занимават дори и с Про записи.

Въпрос на вкус и разбирания.

 

Не можах да разбера защо ти е видео за да подкараш, програми като QBASE и прочие?

 

Лаптопите вървят с 4ГБ и 32бит ОС, защото голяма част от оперативната памест се споделя на видеото.

 

ПС. УСБ си е много добре функционираш интерфейс. Дори е по бърз от Фиреуаър.

Записи се правят чудесно ако имаш устройство звукова карта която да може да ти вземе директно звука от китарата и чрез собствено Аудио устройство да ти го вкара в компа. Така не се губят честото. А това вече кондензиран микрофон за над 1000лв, амп и кабинет си е друга история :slap:

Но тук разхода от 300лв или 1000лв ти скача на 10 000лв :no:

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Line6 още не подържат официално новият Виндос, но се очаква да стане скоро.

 

Аз съм с LINE6 POD STUDIO UX2 и под Windows 7 си върви нормално

 

обаче май ще се връщам на ХР

много по-зле ми върви системата

а и LINE 6 POD UX2 върви, ама на ХР се справяше по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няма официално написани драйвери за вин 7.

 

Както казах е че се срещат крашове, сини екранчета и прочие. Но не е постоянно.

Предполагам и доста други недостатъци има. Както и Munkey не върви нормално.

И проблема е там че Лайн 6 се бавят с новият рилииз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах ,повечето устройства /поне моето/бачкат при 7-цата с драйвърите на виста,със малки корекцийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 64 битов Sempron 2800+ на АМ2 платформа

и с 1 гигабайт Рам

явно ми е слабичък компа

с ХР се справя по-добре

не знам дали ми се струва само, но с Win 7 имам шум с Line 6, който не бях забелязвал под ХР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз продължавам да тръбя да пробваш със експрес карта. Най-удачното решение ще е. Рано е според мен да си купуваш друга без да си гугълнал проблема с драйверите и без да си пробвал с карта, дори от приятел.

 

Иначе нищо не ти пречи да си вземеш УСБ2 карта. Тия легенди за колко е по-бързо и стабилно не ги слушай. Сигурно като вкараш 8 канала УСБ2 се бави (да, има такава!) и по характеристики файръвайъра е 1314 пъти по-бърз, ама като записвам с два канала с моята карта, дето има 2, нямам никакви поблеми (картата ми си има директ аут и латенцията ми е 0мс на звука който свиря). Ползвал съм и карта с файъруайър и не чух да свиря по-бързо на нея, уж тя можела по-бързо :rockon::band1:;) . Но все пак си е кощунство за българина да си купи нещо без да е пробвал и най-просташкия начин да работи с тва дет има :cheers2: НЕ говорим за професионални карти. Тези са в студиото, където си отиваме и си плащаме. Говорим да си направиш уавче с идеята си вкъщи.

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело с експрескард - в крайна сметка е по-евтино и лесно от подмняна на аудио интерфейса. Аз си го ползвам и нямам забележки. Повечето виста драйвери работят и на 7цата, но повечето софтове си имат поне бета версии за 7ца от доста време, провери във форумите на твоята карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, най вероятно ще пробвам с експрес карта, защото наистина Firebox-а много ми допада като интерфейс и бих искал да продължа да го използвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е и моят съвет! ;)

 

 

 

А Firewire е по-добре от USB не защото е по-бърз. Скоростите ги има из нета, всеки може да ги провери и пресметне. Те градират така: Firewire, USB2.0, Firewire-800, USB3.0.

Причината е друга, ЮСБ шината се влияе от други устройства закачени към нея. Firewire е измислено за ЯКИ неща, а ЮСБ е някаква всичкопръдлива хава, дето кога тръгне, кога не... :P

 

П.П. Това определено ме изкефи: "The smallest buffer offered under Windows has 48 samples, under Mac OS X 14 samples." :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.