Jump to content
Българският форум за музиканти

Windows 7


kolio_k

Recommended Posts

По неволя преминавам на новата операционна система и нов лаптоп( наложи си да си взема нов , стария издъхна ) , като по традиция се спрях на Dell. Но се оказа , че вече не само не им слагат Firewire, но и никой от новите машини няма такъв интерфейс. Което ме поставя пред дилемата, кое е по добре, да сменя старата си саундкарта с USB2 такава или да си купя експрес кард с Firewire портове за лаптопа.

 

Вие какво бихте ме посъветвали, и в случай, че според вас нов интерфейс на USB е най доброто решенеие, кой бихте ми препоръчали във връзка с работа с Windiws7?

 

Драйвери за Виста биха ли работили на Уиндоус 7 според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен по-безболезнено е да си намериш преходник от Firewire към някой от съществуващите на компютъра интерфейси. Вероятно и по-евтино. Ако си доволен от картата си явно няма причина да я сменяш и да се нагаждаш към нова такава. А и доколкото чувам и се убеждавам преносимите компютри са доста капризни копеленца и има шанс да не се разбира добре с новия софтуер и хардуер.

Не го знам като факт, но в нета доста хора казват, че драйверите за Виста работят със 7-мака в голяма част от случаите, понеже са доста сходни. Но така или иначе всичките шукарии за новата боза тепърва ще излизат с пълна скорост.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдам, файъруайър го спряха, защото идва USB3. Можеш да погледнеш за експрес карта и дали са стабилни. Не знам доколко финансите са ограничени, но мисля, че да пробваш първо с такава карта ще е най-безболезненото решение. После вече - както ти се стори най-удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм си имал работа с Експрес карта, но те не са никак скъпи, така, че вероятно ще опитам. За съжаление, картата ми е Presonus Firebox и в сайта на фирмата няма драйвери за Уиндоус 7, с това въпросителните ми стават 2, което ме кара малко да се съмнявам в щастливия завършек. А ще е ме е яд да се разделя с картата защото е супер стабилна и има невероятни приампи, като за ценовия си рейндж, както и 4 входа и 6 изхода, вместо стандартните 2 на 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да взимаш една файъруайър карта и да пробваш

виж тук:

http://forums.presonus.com/showthread.php?t=7738

 

По повод на уин7 да споделя и аз нещо. От скоро съм с такъв уиндоус. Когато опрях до драйвери за m-audio аудиофил 192, ровейки в сайта на м-аудио видях, че не са пуснали официално драйвери. По форумите обаче са пуснали бета драйвери които бачкат идеално.

 

Поразръчкай се из форума за твоята карта и виж каква информация има още.

 

Щом те кефи картата я запази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се бият змии очиларки?

- Махат очилата и се бият като обикновени змии...

 

Защо не инсталираш друг уиндоус на машината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих да питам, понеже каза, че си с Дел, имаш ли прословутия проблем със "засядането" на eject бутона от мултимедийния панел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата... :) ,сега съм с 4гб рам,обаче екс-пито ми разпознава само 3.Та тъпия ми въпрос е дали 7-цата рабо с:Кубейс5,рийпър,аддиктив дръмс,метал фундри,а и изобщо има ли някакви проблеми в тая връзка.Досега не бях се замислял по тоя въпрос,но ми се иска да ползвам всичките 4гб.За картата/tascam us122l/ ще си проверя сам,но и там ако някой се е сблъсквал с нещо,моля?

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че проблемът е в това, че е 32 битова версия, а не 64. На 64 ще ти ги разпознава всичките. Иначе 7 не знам дали го оправя това... Но така или иначе ХП е доста ограничен откъм нов хардуер. Нова операционна система ще ти използва ресурсите много по-пълноценно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на Виндос7 е да е доста по гъвкава, френдли и функционираща операционна система.

Уви първите две са верни, но като функционалност МС пак са се наакали, но нищо все пак всички го правят.

 

Относно проблема на Кольо мисля, че можеш да ползваш едно устройство на Line6

 

LINE6 POD STUDIO GX - Това е само за китара ако не се лъжа - около 80 Евро

LINE6 POD STUDIO UX1 - Китара и мик версия 1 - Около 120 Евро

LINE6 POD STUDIO UX2 - Китара и мик версия 2 - Около 180 Евро.

 

Веднъж инсталираш ли си го на компа то си е като звукова карта.

Дори и с Асио имаш опции да избираш вид микс и прочие.

 

П.С. Line6 още не подържат официално новият Виндос, но се очаква да стане скоро.

П.П.С Драйверите за виста работят с X3 Live само от време на време се получава синьо екранче :)

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-цата,доколкото знам си разпознава всичкия рам,въпроса ми беше по-скоро дали ще работя със същите версии на кубейс и плъгини като оверлоуд.Май докато не пробвам няма как да рaзбера.Хм,сега гледам че в съпорта на таскама ми има само поддръжка до виста.P.p,сега видях че с драйвърите на виста работела перфектно със 7-цата!Малко чалъмлийски инстал има само на драйвъра.

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че няма да имаш проблем с програмите.

Защото с други програми всичко е било наред

 

Относно рама виж скрииншота

system.JPG

 

Ако ще си копуваш дел нека да бъде от Студио серията.

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line 6 са готини, обаче според мен са малко аматьорски и определено се обезмислят ако не се използват със техния софтуер.

 

Колкото до Studio...в момента пиша от такова и въпреки, че няма нищо фрапиращо...не съм особено очарован от машина за почти 2 хиляди лв. Евентуално XPS би трябвало да са читави, след като се водят най-високата им серия, но така като гледам не само, че не са, ами и къстъмър съпорта им е доста скапан. Все пак Майкъл Дел си е тексаски селянин ;)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.