Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара


stefoto

Recommended Posts

Здравейте!

...

 

Съжалявам, но информацията, която ти трябва я има назад в темите.

Ако искаш да научиш, ще трябва да се поинтересуваш и да се понапрегнеш.

А днес има интернет, има достатъчно информация. Назад има поне 300 страници.

Чети и търси.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път едно и също, всеки си налага своите виждания за каквато китара го кефи.

 

Колко по плътно и твърдо дърво ползваш толкова повече ниски ще имаш.

Също така ти трябва по дебел гриф за по добър резонанс от там идват хубавите честоти.

 

Моля те погледни Евтим какво те съветва. В Тубата има достатъчно клипчета за всяка китара която се сетиш, направи си избора, пробвай и копувай.

 

Хем свириш на цигулка хем не знаеш каква роля играе дървото.

 

Ръчката се казва тремоло.

То може да бъде еднопосочно и двупосочно (float)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по плътно и твърдо дърво ползваш толкова повече ниски ще имаш.

------------------------------------------------------------------------------------------

Хем свириш на цигулка хем не знаеш каква роля играе дървото.

:greenangel: яворът е много плътно и твърдо дърво, но няма ниски а високи. Rock maple -ът също.

Второто се отнася и за теб ако заместим цигулка с китара.

 

пп. кУпувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ретроспекция, към хората със спомени от 80-те на 20 век.

Я си спомнете, когато започвахте пътят, в самото му начало на какви китари свирехте.

При мен, първата беше излязла от "Кремона"-Казанлък, а втората беше "Орфей"-забра Пловдив.

Тогава тези китари струваха по една заплата /200-250 лв./ и когато я получих, бях на седмото небе от щастие

Не съм се замислял какъв тон вади, дали е махагон или е явор, само свирих по шест часа на ден и ходех на уроци и най-вече мечтаех.Нямаше интернет, таблатури,за информация въобще да не говорим, вадехме по слух и мъчихме тези пусти дъски, имаше хъс и ентусиазъм.Сега има всичко и това е много хубаво, даже малко завиждам на момичетата и момчетата които за първи път се питат каква китара да си купят.

Аз ще си позволя да им предложа два варианта:

Първи:

Купете си някакъв пакет от типа "Спри да мечтаеш и се хващай за работа"

Има на Squier, Epiphone, Ibanez не струват много, а и са идеални за хора които искат да опитат и започнат уроците по китара.

На първо време не мислете за тонът, а се стремете да научите колкото се може повече неща за инструмента и най-важно как да свирите на него.Другото ще се получи с натрупване на необходимия опит и рутина.

Втори:

Никак не лош, но според мен по-неудачен за човек стъпил на старта, без да знае какво ще иска след една година

Купете си скъп и хубав инструмент, например, Fender, Gibson, Ibanez, Yamaha, Gretsch има и други, и станете горд собственик на вашата любима марка, това обаче няма да ви научи или да ви направи добър музикант.

Имам обаче една теория в разрез с горе написаното, а тя е, че на добър и качествен инструмент, нещата ще се получат по-добре и по-качествено, имам предвид, тоно извличане, лекота на свирене и тн., това обаче никак не е задължително.

 

На края само бих добавил, ако имате платежоспособни родители, и ги изработите достатъчно умело, нека ви купят скъп и хубав инструмент, няма лошо, но пък ако те /родителите/ са практични, нека заложат на по евтиното, докато им докажете, че си заслужава инвестицията.

Тонът го оставете за по-късен етап, въпреки че във всяка втора тема се коментира, какво дърво,какви адаптери, какво тремоло и се чудя на моя и на други от форумът ентусиазъм да продължаваме да се мъчим с отговори на дискутирани стотици пъти въпроси.

 

Пздрави и хубава вечер.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniX, винаги има изключения.

Както и е да е моя грешка пропуснал съм го

 

http://www.warwickbass.com/modules/custom_...14627&cl=EN

 

може да прочетеш всичко специфично за дърветата и техните особености.

 

аа това са Купувам, моля ти се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа това са Купувам, моля ти се.

Нещо не мога да схвана смисъла на това изречение, иначе благодаря за линка.Разбирам, че

не си чел мои коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ОГРОМНО желание да се нау4а да свиря на китара.

 

Ето ти първия урок: Винаги замествай ''буквата''(4) четири с цифрата 'Ч'!

Също така ако е възможно буквата (6) с цифрата 'Ш'.

Ако спазваш този урок, то ти си на4инае6 китарис :D

Добре,а ти пиши китарист,а не китарис ;)

Мерси за корекцийте!!!;))))))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето неща за които се заяждате са технически правописни грешки или не замислил се за У и О дето са букви една до друга на клавиатурата.

Развали темата само и само да се покажеш колко си грамотен :D;)

 

Голям прас че някои изтървал една букв илизабравил да сложиинтервал. А сег ме раСбираш какЖо пиша налЙ?

 

ПРОСТО ПРЕСТАНЕТЕ!!! ;):offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@девилнещоси

О-о, ти явно дори не схвана ироноята :D.

Честито!

 

ПС: Важно е да се пише правилно. Поне хората, които уважават себе си, се стремят да пишат правилно, когато общуват.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се изчерпа до 11-ият пост. От там нататък - нищо смислено.

Изключение прави само 19-и на ciriljhonson.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.