Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара


stefoto

Recommended Posts

Здравейте на всички.Значи аз съм нов в форума.Свиря от 9 години на цигулка обаче искам да уча и 2ри инструмент-китара.Спрял съм се на електрическа соло китара.Обаче незнам как да си я избера.Моля помогнете с избора ми.Мисля нещо от рода на yamaha но те по принцип не произвеждат китари и незнам...Искам тона и да е мек и плътен, а не да е изкуствен като някой китари.Китарата да е към 600-700 лв.Благодаря ви!

Редактирано от stefoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами първо Ямаха произвеждат китари и те са едни от най-добрите в този ценови клас.Какво искаш да свириш?За плътен и мек тон ще ти трябва нещо от махагон но не съм особено запознат с китарите от това дърво в този клас.Според стила ще избереш адаптерите-дали да са сингли или хъмбъкери.Ако си от София погледни Ямахите в Динакорд на 5-те кьошета както и Уошбърните във Фактор на ул.Кракра(до парка Заимов от страната на 1-ва АЕГ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение: Мек и плътен тон - задължително махагон! :girl_witch::icon_shithappens:

За 600 - 700лв. си купи плилично LP (Gibson Les Paul) копие. Трябва да е с махагоново тяло и махагонов гриф (по възможност залепен, а не с винтове или т.н. "neck through") Имаш много богат избор. Кеф ти от нашенски магазин, кеф ти от чужбина. От нашенски магазин имаш предимството да я пипнеш и чуеш, което е най-добрият вариант. Но дали ще намериш достатъчно качествена китара у нас е друг въпрос. Иначе имаш много богат избор и в нет-а, и по принцип има много яки попадения в www.ebay.com, а също и много сайтове.

Ето за такъв тон става въпрос, нали:

Аз мога да предложа на "прима виста" ето това: http://cgi.ebay.com/NEW-PRO-CHERRY-SUNBURS...%3D10%26ps%3D63

Китарката изглежда превъзходно! Има всички показатели да вади плътен и мек звук като на Gibson LP, е... някой може да каже "...да ама адаптерите не са същите", така е, но едни адаптери винаги можеш да смениш след време.

Има и една прясна обява тук в раздел "Продавам":

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=69952

Това е моето мнение.

Успех! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

 

Мек и плътен тон:

- по-често имат махагоновите китари.

- по-често имат по-добрите LP(Гибсън Лес Пол) копия.

- по-рядко имат китарите тип стратокастер или суперстрат(в този ценови клас).

- по-рядко имат китарите с флойд-роуз, да не кажа никога.

 

Ще се въздържа от препоръчване на марки, понеже това е твърде тенденциозно, а и представлява реклама.

Затова ще те посъвсетвам да обиколиш всички възможни магазини, за които можевш да се досетиш, да не слушаш консултантите с твърде много доверие и да вярваш на ушите си. Така ще намериш своята китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с всички коментари.Обаче бихте ме улеснили повече ако ми посочите точно китари защото нищо не разбирам наистина.И ако може китарата да има от онези ръчки които изкревят тона :greenangel: Идолът ми цветан недялков има една бяла китара вижте клипа http://vbox7.com/play:099a3b4d от 4:16 секунда нататък до 5:15 бялата китара точно това е тона който искам.

Редактирано от stefoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че имам нещо против Цецко, даже е много готин човек, обаче той да ти е ИДОЛ...разшири си малко кръгозора. Най-малкото обиждаш доста по-заслужили китаристи :greenangel: Най-вероятно нещата, които харесваш в него той ги е взаимствал от наистина големите в бранша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже мен в последно време ме тресе треската Schecter ще ти предложа да погледнеш към тази марка.За тези пари ти предлагам Schecter Omen Xtreme.Има махагоново тяло,подходящо за този звук който търсиш.Разполага с 2 двойни адаптера което е голямо удобство за сола с "меко" звучене.Макар адаптерите да не са на голямо ниво като за първа китара ще е страхотен иструмент.Няма Floyd Rose което ще гарантира още по-добър състеин.Изработката на тези китари е на ниво,така че няма от какво да се притесняваш :greenangel:

Ето и как изглежда => http://www1.gitarrebass.de/magazine/0703/s...e_e-gitarre.jpg

Цената мисля че няма да мине 700 лв.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....защото нищо не разбирам наистина....

 

Значи сега е моментът да попрочетеш, да чуеш и да се образоваш.

Иначе винаги можеш да бъдеш лесно подведен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, за тона на тази китара (бялата) ще трябва да добавиш още една нула, защото каквото и да си купиш

приличащо на нея, няма да звучи като любимият ти мек и плътен тон, а ще е жалко подобие на тон, каквито и адаптери

да сложиш. Мхм... Със 700 лева ще получиш звук за 700 лева и нито лев повече, да не казвам ''по-малко''...

За 600-700 ще си купиш просто китара да цъкаш на нея и няма да е нищо особено, да не казвам, че ще е голямо зле.

 

Тези неща ти ги пиша от позицията на човек, който е дал близо 50 000 за звук.

Тъй че купувай една и разцкъквай а като му дойде времето ще имаш любимия си тон, някой ден. Всичко си зависи от теб.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам ОГРОМНО желание да се нау4а да свиря на китара.

Казаха ми,4е първо трябва да си купя акусти4на с метални струни,

като ми предложиха "Stagg".Какво мислите за тази марка акусти4ни китари?

Искам да е универсална т.е. да мога да свиря и балади и нещо по-hard,също

така искам да е за професионалисти не за на4инаещи и.....да е здрава,не боклук!

P.S. и ако може да е за около 200лв:greenangel:

e-mail godsmack_666@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ОГРОМНО желание да се нау4а да свиря на китара.

 

Ето ти първия урок: Винаги замествай ''буквата''(4) четири с цифрата 'Ч'!

Също така ако е възможно буквата (6) с цифрата 'Ш'.

Ако спазваш този урок, то ти си на4инае6 китарис :greenangel:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.