Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal Zone/metal Core


herflik

Recommended Posts

Изправен сам пред дилема кое педалче да си зема Metal zone mt-2 или Metal core ml-2.Ще свиря предимно неща на Judas/Metallica/maiden те такива работи.Дайте идеи с кое от двете ефектчета ще се доближа до звука на поне някоя от изброените групи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изправен сам пред дилема кое педалче да си зема Metal zone mt-2 или Metal core ml-2.Ще свиря предимно неща на Judas/Metallica/maiden те такива работи.Дайте идеи с кое от двете ефектчета ще се доближа до звука на поне някоя от изброените групи.

зависи какво искаш да свириш

 

ако ще свириш някакви брутални музики- метал кор

 

ако е по-не брутално може и зоната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм притежател на МТ-2 и определено отговаря на изискванията ти.Надуваш повечко гейна и получаваш тва което търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ML-2, но аз свиря траш/мелодичен дет. Може би на теб ще ти трябва повече "глас" в дисторшъна. Повече среди тоест. Затова ти препоръчвам MT-2. Все пак ти избираш, чуй ги и прецени сам. На мен MT-2 не ми хареса особено, но се различаваме с теб по стилови предпочитания.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам то ако можеже да ги чуя на живо добре,бях до хасковския фактор преди 2 дена и момчето там вика носим само по поръчка.А на клипчета от Youtube нещо нямам много голямо доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да е Бос задължително? Смятам има и други много добри, дори по-добри и сигурно доста хора ще се съгласят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам просто така сам преценил.Иначе гледах и Metal muff ама мисля че той никаде не се продава в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, специално във Фактора, в Хасково, има много добри камиончета на HardWire - новата генерация на Digitech. Поискай от продавача там да ти пусне на HardWire - Sc-2 Valve Distortion-a, или, по-добре, поискай да ти пусне да чуеш HardWire TL-2 - той е по-метълски, като за това, което искаш да свириш. Пробвал съм ги в магазина и бях много приятно изненадан от марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам пичове, гледам добро лафче сте си заформили, обаче истината е, че нито Металика, нито Джудас, нито Мейдън ползват въпросните педалчета. Другата истина е, че без хубаво звучащ лампов амп, подходящ и не много евтин транзисторен амп или наистина добър морелиращ амп, няма да се получи задоволителен резултат.

Също трябва и нелоша китара, разбира се.

 

Та... моят отговор е, че с нито едно от двете педалчета няма по никакъв начин да се доближиш да звука, който търсиш.

Ако те интересува с какво свирят въпросните групи, потърси в интернет информация за тяхното най-често използвано оборудване и намери начин да се сдобиеш с него, или поне с устройства, които го симулират. Съжалявам, ако те разочаровам, но разбери - повечето педалчета сами по себе си звучат като.... педалчета. Това, което чуваш по записите на въпросните групи, не е точно звук на педалче. Това, което чуваш(ако игнорирам уменията на китаристите за момент) е комплекс от звука на китарата, звука на бустерите(а често няма педалчета), звука на ампа(китарния усилвател), да не говоря, че е и звука, който после саунд-инженера е направил в студиото, ползвайки най-различни микрофони и апаратура.

 

Ако пренебрегнем и студиото, минимумът, който ти трябва е хубава и подходяща китара, както и хубав и подходящ усилвател.

С по-малко от това, просто няма да стане. Ще си купиш една жужалка, която след не много време ще разлюбиш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че и да искам няма да мога да звуча като металика примерно.За да звуча като тях то е ясно че ще ми трябват много парици :greenangel: .Другото което е че аз дадох тези групи ориентироващо за да имате представа кактво ще свиря-Heavy/thrash.Нещо почнах да клоня кам зоната и мисля че тя ще е окончятелния ми избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че с тези педали няма да можеш да звучиш точно като металика.

Аз казвам, че няма да можеш дори да се доближиш до този звук.

Защо не инвестираш применро в един Peavey Vypyr, Line6 Spider или някакво подобно моделиращо ампче, а се занимаваш с педалчета. Така поне ще свириш с модели, поне малко приближаващи се до усилвателите, с които групите свирят. Както вече ти казах, разгледай любимите ти групи с какво свирят и обърни внимание, че педалите, за които питаш, в общи линии не присъстват. Това, което не разбирам е, защо искаш да готвиш боб, ама с леща, и питаш с коя от двете лещи ще стане по-хубав боб?!?

 

Имай предвид също, че /метълзон, метълкор, диджитек дет метъл и т.н./ не са от онези дистрошън педалчета, които хората си поставят пред драйв канала на кубето, за да го буустнат малко.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чел, че Slaughter Of The Soul е записван с MT-2. Китарите в тоя албум звучат колкото велико, толкова и гадно, затова мисълта ми е, че т'ва камионче очевидно покрива и професионални нужди.

 

В репетиционната на Моцарт тука в София, с ей тая играчка през брутално лампово стъпало бях на милиметри от лайв-звука на Металика. Определено ми хареса. Иначе Evtim е прав за всичко. Относно моделиращата апаратура, виж

. Да не забравяме и че във форума има хора, дето могат да ти направят ба**и custom ефектите. :no: Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.