Jump to content
Българският форум за музиканти

Пасивни и активни humbuckers


bulby

Recommended Posts

Доста ми е интересно каква точно е разликата, защото не съм особено запознат. Някой може ли да ми помогне по темата ?

 

П.С. Това ми е първият постинг тук :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в това, че активните имат т.нар. активна електроника, т.е. предусилвател (който работи с батерия от 9 волта), който усилва сигнала, който се получава от адаптера.

 

Относно звука - ами въпрос на вкус. На мен персонално са ми малко "стерилни", т.е. прекалено изчистено звучат. Иначе имат много висок output. Т.е. за по-здрав дисторшън се водят добри.

 

п.с. Последното е твърде относително. Аз персонално харесвам дисторшъна, който се получава от адаптери със значително по-ниска индуктивност (т.е. по-маломощни). По-изчистен е, не се маже и звучи по-плътно и напевно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз персонално харесвам дисторшъна, който се получава от адаптери със значително по-ниска индуктивност (т.е. по-маломощни). По-изчистен е, не се маже и звучи по-плътно и напевно.

 

Ti po princip ne obi4ash "prekaleno" mnogo drive maj ..to "prekaleno" e dosta subektivno de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в това, че активните имат т.нар. активна електроника, т.е. предусилвател (който работи с батерия от 9 волта), който усилва сигнала, който се получава от адаптера.

 

Тамън така е, шъ знайш :)

 

 

Аз съм свирил на един Jackson Charvelle с много добри активни адаптери, а беше доста стар. Имам предвид - да не се подценяват :) Могат да се правят интересни неща - примерно да си overdrive-неш звука директно от потенциометрите на китарата :) Абе - има хлебец и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от най-известните марки активни адаптери е EMG, каквито използват Metallica, Slayer, Max Cavalera, Dino Cazares, Zak Wilde, Rex Brown и Les Claypool сред много други :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

да кажа и аз по тази тема :)

активните както разбрахте имат преамп в адаптера или извън него

при EMG той е в адаптера,

според мен 1 от най-важните неща е, че този преамп съгласува високоомния изход на адаптерите, и от него излиза нискоомен.

кво значи тва, за тези дет не разбират, при високоомен изход се получават големи загуби в кабелите, от там идва и шума, и се губят високите.

Понякога някои фирми слагат пасивни адаптери и електроника точно за тва, да намали импеданса (да стане по нискоомен изохода от китарата)

В същото време и нивото на изхода при активните е повдигнато спрямо китарите без електроника.

 

И последно за активните адаптери и електрониките (някои)

EMG препоръчват да се ползват 2 батерии по 9 вотла (общо 18 волта) за активната електроника (повтарям зависи от схемата на тази активна електроника)

като това е по-добро решение от 9-те волта

 

аре и успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

А я и аз да питам: Някъв начин да се ползва фантомно захранване няма ли? Не за друго ми тая батерия/тия батерии вероятно трябва да се сменя(т) на няколко дни... Освен ако не се вземат акумулаторни батерии и не се вържат по 1000 паралелно за по-голяма издръжливост :thumbs_up:

 

Пък и като сме почнали с фантомното: малко не ми е ясно - то пуска захранване по някой от пиновете на канон-а ли? И за чий подяволите му е захранване на кондензаторния микрофон примерно :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батериите изкарват доста повече от няколко дни - споко :thumbs_up:

 

На кондензаторния микрофон му трябва фантомно, защото има електроника в дръжката дето с ток работи по-добре, също като компютъра например - хехехехе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че от електрониката е на тоя дерт кондензаторния микрофон, ама май е по-добре да се запозная със системата на работа на кондензаторните микрофони, вместо да спамя тук ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, батерията изкарва около година активна свирня ;) Пък 2 до 5 лв годишно все ще е възможно да се отделят, след като е имало пари за активни адаптери.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък четох в някакъв официален сайт ФАКЮ-то (не помня точно на какво беше официален :/) и там пишеше, че батерията на емг адапторите при нормално свирене (разбирам всеки ден по няколко часа) трябва да се сменя веднъж на половин година и на всеки месец, ако китарата е постоянно плугната, не защото не издържа ми в определен момент почвала да маже звука като се поизхаби.

Редактирано от Dark Sun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батериите изкарват доста повече от няколко дни - споко :)

 

На кондензаторния микрофон му трябва фантомно, защото има електроника в дръжката дето с ток работи по-добре, също като компютъра например - хехехехе ;)

 

:unsure: На кондензаторния микрофон му трябва захранване, защото при него ел. сигнал се получава чрез изменение на капацитета м/у два електрода - на които съответно трябва да се подаде напрежение. Докато динамичният микрофон сам генерира напрежение чрез ел.магн. индукция (както и ел. китара).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.