Jump to content
Българският форум за музиканти

"Тъмен ден" - Nemo


Recommended Posts

Това е почти завършен вариант на една от новозаписаните ни песни - "Тъмен ден".

 

Парчето нямаше да е в този вид без форума. Траковете са записани в "На Вилата" при circles (страхотни домакин и атмосфера и добро оборудване; за баниците нищо няма да кажа :cheers2: ), а в текста личат пръстите на sa6tiat.

 

Линк за прослушване:

http://www.4shared.com/file/164181502/5aebc501/__online.html

 

Очаквам коментари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога чакам да я запишете тая песен не е истина. За качество, запис и т.н. няма да говоря, не разбирам, аз слушам песните и тая е върха :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна песен! И смесването ми хареса! :hysterical:

 

Бриджа е много зъл! :happy:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още е много сурово, но в домашни условия няма как иначе. За пръв път чувам за бандата, не е моят стил, но забивайте си здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BaMnupa, не е правено в домашни условия - нито като тракинг, нито като смесване :punk_guitar:

Ще се радвам на конкретни мнения какво не ви допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам на конкретни мнения какво не ви допада.

 

Наистина звучи сурово, баса прекалено много доминира в микса, соло барабана е кашонест, касата потъва, няма ниски, а средите и не са точно на мястото си, overhead-ите са небалансирани (десния е доста по-силен) и леко груби (китарите също) , цялостно липсва хомогенност между различните елементи на микса.

 

Вокалите звучат добре :D, но им трябва още deessing. Басът също е добре, като изключим това, че е силен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той sw1tched спомена доста неща, но нека и аз да кажа от моя страна какво ми прави впечатление. Според мен:

- баса е преекспониран, силен и няма атака, каквато на мен би ми паснала, звуци като клавирен пад

- чинелите и съскащите вокали много свистят

- касата би могла да е добре в друг микс, а именно че сега е повече тип Meshuggah (ако ти говори нещо тази банда) с малко повечко височки

- нещо кънти, но предполагам това е от неудобните условия при записване на живи барабани с микрофони и нерви

 

Откъм изпълнение бих казал, че това е много ранно изпълнение. Няма вътрешна настройка у вокала, а там тя е нужна доста по принцип, щото вокалите са поне 50% от вниманието на слушателя, а в средностатистически смисъл даже 80-90% с 10-20% за останалите инструменти като фон. Но това е проблем на всички наши банди по принцип, а той се лекува само със: свирене заедно, до откат в тила. Няма време, ясно е.

 

Нямаше да е излишно да споменеш с какво и как сте записвали, смесвали. Почти съм убеден, че през слушалки не сте минавали при смесването. Познах ли? Ако да, няма да е лошо поне да опитате за 10-тина минутки бърз сравнителен анализ. Обикновено помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам доста се припокриват нещата, които споменахме, което би трябвало да ви улесни, защото нерядко се срещат противоречащи си мнения в подобни теми.

 

Като стана дума за атаката на баса бих споменал, че такава липсва и в доста от останалите инструменти, трябва повечко да си поиграете с компресията. Също така, опитайте се да контролирате ниските среди, в момента е muddy в тази област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "за" за баса - малко е напред в ниските си честоти (не го чувам силно в средния регистър).

"с" и "ш" във вокала не са чак болка за умиране, но ще е още по-добре с повече де-есер, но има друго което забелязах:

на моменти в първия кУплет е леко висок - може да го полирате с ауто-тюн (и подобните).

 

Като се заговори за хомогенност - има нещо вярно, но аз не мога да преценя какво е точно - някой от про-тата може да помогне сигурно.

Може би ако се поиграе с двойката каса & бас (заедно), както и корекциите на някои от китарите на кУплета (или силата им - не мога да преценя) + компресия, ще стане доста по-яко.

Аз лично не усещам това "калното" около 300-400 Хц (дали не е от баса и неговата "СИЛА"?) :rockon:

 

Парчето вече ми е в айпода. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията. С някои зобележки съм съгласен - относно "грубото" звучене и липсата на хомогенност, други не са ми хрумвали. Вокалът наистина е леко висок в първия куплет - пропуснахме да го "ремонтираме" последния път. Ще чуя довечера отново микса и после ще видим какво още може да се направи.

 

Записите са правени navilata.com с наличното оборудване + няколко допълнителни микрофона на групата, китарни и бас апаратура, инструменти и т.н.

Смесването е правено на Pro Tools, нямам идея дали са ползвани и слушалки за мониторинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кУплет

Мерси! :rockon:

 

Оправете вокала и баса и му правете клип на това парче, че е много яко! Мен поне адски ме кефи!!!

 

този път, аз не съм на кръстопът

Как така? Аз гледах видео с бандата, точно от кръстопът... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се заговори за хомогенност - има нещо вярно, но аз не мога да преценя какво е точно

 

Проблема е цялостен и решението му зависи от правилната употреба на еквалайзери, компресия и ривърб/дилей. В момента отделните инструменти не работят заедно и не са обединени в едно помещение.

Една бърза консултация с The Art Of Mixing - A Visual Guide To Recording Engineering And Production би помогнала доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.