Jump to content
Българският форум за музиканти

"Тъмен ден" - Nemo


Recommended Posts

Яворе, парчето е много харно! Има какво да се пипа като обработка на звука, но то винаги е така и никога не стига ако се пита масовия слушател :cheers2: Все така напред с музиката, хора! Парчето кърти чешмички, кладенци и леки крайнивни вади за напояване! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъъъъмен ден...! :yes:

 

Евала банда!

Алек много яки вокали е изпял! С какъв микрофон ги писахте?

 

Мен лично ми харесва човекЪТ как е оформил парчето. Аз не бих могъл да се справя по добре все още... От мене терена и баницата. :)

За част от нещата по микса - колегите съфорумници са прави от тяхна гледна точка. Преди всичко важното е, че песните са яки и аранжиментите също. Тия дни слушам всякаква музика и си мисля, че за себе си мога да намеря нещо във всяка банда - от където и да е и който и да е правил записите, което да може да звучи по добре.... Въпрос на личен вкус. :)

Ще се радвам на още градивна критика.

 

 

 

 

Радвам се, че писахме заедно и ви чакам да дойдете за ОНЯ метъл!! :greenangel:

 

Имам нови изненади! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко важното е, че песните са яки и аранжиментите също.

Важно е наистина, но предвид раздела, в който е пусната темата, е нормално да се разбира, че на този етап автора има нужда от мнения свързани със самия запис и микс.

 

Ще се радвам на още градивна критика.

Според мен човекЪт е прекалил с loudness-а. В по-голямата си част песента отива към -7.90 дб ;/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромната част са проблеми на изпълнението и записа, които са взимосвързани. Характер на изсвирвеното на отделните елемнти по инструменти. Динамиката като аранжиментен елемент отсъства и така е записано. А също и такава липсва в самото свирене. Усеща се липса на нагласа. Особено у вокала.

Всичко зависи от това как сте го записвали и в кой момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аранжимента и изсвирването няма да ги коментирам (не защото са лоши, а защото не претендирам да съм познавач за конкретния стил), но искам да уточня, че говоря за динамиката като понятие звукозаписа и звукообработката. Трябва си подходяща компресия за постигането и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията. Някои от критиките са основателни и доколкото е възможно ще направим корекция, други са повече въпрос на вкус. Няма лошо - дават ни различна гледна точка към нашата музиката. Аз нямам притеснения за липса на професионализъм у човека, който ни смесва. Естествено, това не означава, че резултатът не би могъл да бъде различен и евентуално по-добър при участие на друг на негово място.

 

circles, вокалният микрофон е лампов Нойман, но не съм сигурен в модела (може би М149?).

 

BaMnupa, извън разговора за техническите аспекти бих напомнил, че изкуството се възприема и интерпретира субективно и лично. Явно музиката ни не ти допада особено, след като искаш да чуеш друго настроение и интерпретация. Динамиката, настроението, "нагласата" както я наричаш е такава каквато сме искали. Бих приел забележката ти ако става дума за кавър на познато вече парче, но не и когато говорим за наша собствена композиция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Това е почти завършен вариант на една от новозаписаните ни песни - "Тъмен ден".

 

Парчето нямаше да е в този вид без форума. Траковете са записани в "На Вилата" при circles (страхотни домакин и атмосфера и добро оборудване; за баниците нищо няма да кажа :godbless: ), а в текста личат пръстите на sa6tiat.

 

Линк за прослушване:

http://www.4shared.com/file/164181502/5aebc501/__online.html

 

Очаквам коментари!

 

Песента е страхотна чух я по Zrock но немога да я сваля линка не работи а никаде неможах да я намеря да я изтегля или купя моля ви постнете линк с песента :happy: ще ощасливите много народ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В момента правим нов вариант на песента, когато е готов ще сложа работещ линк в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.