Jump to content
Българският форум за музиканти

Саксофон за начинаещи


Recommended Posts

Здравейте ! Значи, аз тепърва ще започвам да се уча на саксофон, и се чудя какъв да си взимам. Намерих един чисто нов китайски алт сакс за около 500 лева, но също така намерих и втора ръка тенор сакс Amati Classic Deluxe за 350 лева. И сега се чудя дали да взимам някой от тези двете, или да си търся друг. И понеже мога как да свиря на саксофон все още искамда попитам имате ли някакви препоръки като за начинаещ.Имам предвид къде мога да си намеря по-евтин алт саксофон но да е в добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми е саксофонистка (алт) и твърди, че за мъж е по-яко да свири на тенор - тя самата повече се кефи на тона на тенора, но й е твърде голям като инструмент. Също така, като си начинаещ, няма смисъл да се хвърляш на нови и скъпи инструменти - този тенор, който си намерил изглежда като добра оферта, ако всичко му е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Според мен, за учебна цел най-добре си купи нов китайски саксофон. Имам предвид цена - качество. Алт или тенор - няма много голямо значение. Освен ако за теб са много важни неща като мода, лични предпочитания или мнение на някой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за препоръките. Оня ден си купих китайския. Не съм професионалист, но звучи идеално. Сега се опитвам горе - долу да го схвана ама е трудно. Нещо полутоновете не ги схващам а пък в нета не видях някакви урози на БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай мейл или скайп да ти пратя грифа визуално на pdf

 

Е-мейла ми е viki941029@abv.bg

 

Би ми помогнал много :surprise:

Редактирано от Victor94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, а някой знае ли защо като свиря без октавната клапа в ниските тонове изписквам. Примерно, свиря си някаква мелодия без клапата, и както си свиря изведнъж скачам във високият регистър. :) Сменям платъци, опитвам да духам по-отпуснато ама пак така. Някой знаеи ли защо става това? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да...трябва да отпуснеш доланата устна и да не пренадуваш..Тогава ще ти излязат тоновете в нислия регистър.Платъка в случая няма значение.Това упражнение става с времето....не става от един ден или една седмица свирене

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

моето мнение е,че голяма грешка е избора на китайски саксофон.те обикновено са с фалшива апликатура т.е. несъответствие на разположението на клапите и от последствията са грешни тонове.колкото и добър саксофонист да си пак не можеш да свириш вярно.някой може да не е съгласен с мен,но аз съм свирил на китайски боклуци и знам какво е.чешките и немските дори от старата система са много по добри.а проблема в свиренето в първа октава е че нямаш амбошур(правилна постановка на устата).започни да свириш цели(дълги)тонове и се научи да ги чуваш и да ги мислиш,защото духовите инструменти не са като пианото да чукнеш клавиша и да ти илезе тона.ако даден тон не го мислиш,особено флажолетните тонове,няма как да стане.и всичко идва след години напрегнат труд.дерзай!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Значи, аз тепърва ще започвам да се уча на саксофон, и се чудя какъв да си взимам. Намерих един чисто нов китайски алт сакс за около 500 лева, но също така намерих и втора ръка тенор сакс Amati Classic Deluxe за 350 лева. И сега се чудя дали да взимам някой от тези двете, или да си търся друг. И понеже мога как да свиря на саксофон все още искамда попитам имате ли някакви препоръки като за начинаещ.Имам предвид къде мога да си намеря по-евтин алт саксофон но да е в добро състояние.

евтиното излиза скъпо.с какъвто саксофон започнеш такъв саксофонист ще си останеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Мнение за качеството на белгийските саксофони на STAGG. По магазините ги предлагат на цена 850 лв. Има ли някой такъв, от колко време го ползва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.