Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey Vypyr 15 - Mалко помощ?


Thrasher_BG

Recommended Posts

Здравейте! Като за начало,изчетох каквото можах да намеря и каквото сте писали по темите,гледах видеота,но не мога да се справя сам.Та реших да отворя една тема,където може би ще разясним нещата в повече от няколко изречения,специално за това амп-че. Та така,когато взех кубето,успях да си докарам звука,който ми трябва,всичко беше наред. Когато обаче на другия ден започнах пак да свиря,натиснах едит меню-то уж да се пробвам да понаглася малко gain-а и другите му екстри и ето на,стана мазало.В manual-а не намерих да пише нещо освен къде кой ефект е и до там.Ще се радвам,ако ми помогнете да върна заводските настройки на ефектите! Ако има въпроси към това какво свиря -> хеви/траш метъл,хард рок(Аccept,Judas,Sabbath,Slayer,Kreator,АC/DC и тн). Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път, когато избереш някой амп модел, той ще бъде автоматично настроен на Factory Preset. Оттам нататък можеш да си връткаш, за да постигнеш свой тон. След това го запазваш и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много @Valserp ! Наистина се оказа доста по-просто от колкото си мислех. Хмм а ти сигурно имаш такова кубе? Ако имаш,какво свириш,кажи кои ефекти ползваш,как си ги настройл,общо взето дай малко акъл на noob-ове като мен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продадох го преди месеци(не защото не ми харесва) и не мога да ти кажа корекциите си.

За чисти китари ползвах: Dlx, Twn, и чистия канал на модела на XXX

За дист ползвах: 6505, ХХХ, Rectifier

 

А относно съвети: може да искаш да прочетеш това - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=64542

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте и честита нова година :) Попрочетох няколко теми във форума и преслушах ревюта на това кубе в youtube та реших че ще е то :) искам да попитам от къде мога да го купя или поръчам. Имам възможност да го взема от Варна или Плевен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Здравейте! Като за начало,изчетох каквото можах да намеря и каквото сте писали по темите,гледах видеота,но не мога да се справя сам.Та реших да отворя една тема,където може би ще разясним нещата в повече от няколко изречения,специално за това амп-че. Та така,когато взех кубето,успях да си докарам звука,който ми трябва,всичко беше наред. Когато обаче на другия ден започнах пак да свиря,натиснах едит меню-то уж да се пробвам да понаглася малко gain-а и другите му екстри и ето на,стана мазало.В manual-а не намерих да пише нещо освен къде кой ефект е и до там.Ще се радвам,ако ми помогнете да върна заводските настройки на ефектите! Ако има въпроси към това какво свиря -> хеви/траш метъл,хард рок(Аccept,Judas,Sabbath,Slayer,Kreator,АC/DC и тн). Мерси предварително!

 

ъм пичове, мога да ви помогна за настройките на кубето.. Ето тук можете да намерите всички настройки които някога ще ви трябват: http://geronigroove.free.fr/vypyr/?choice=select Просто цъкате на името на настройка и в следващия прозорец пише всичко което трябва да настроите :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.