Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Thrasher_BG

Peavey Vypyr 15 - Mалко помощ?

Recommended Posts

Здравейте! Като за начало,изчетох каквото можах да намеря и каквото сте писали по темите,гледах видеота,но не мога да се справя сам.Та реших да отворя една тема,където може би ще разясним нещата в повече от няколко изречения,специално за това амп-че. Та така,когато взех кубето,успях да си докарам звука,който ми трябва,всичко беше наред. Когато обаче на другия ден започнах пак да свиря,натиснах едит меню-то уж да се пробвам да понаглася малко gain-а и другите му екстри и ето на,стана мазало.В manual-а не намерих да пише нещо освен къде кой ефект е и до там.Ще се радвам,ако ми помогнете да върна заводските настройки на ефектите! Ако има въпроси към това какво свиря -> хеви/траш метъл,хард рок(Аccept,Judas,Sabbath,Slayer,Kreator,АC/DC и тн). Мерси предварително!

Всеки път, когато избереш някой амп модел, той ще бъде автоматично настроен на Factory Preset. Оттам нататък можеш да си връткаш, за да постигнеш свой тон. След това го запазваш и си готов.

Мерси много @Valserp ! Наистина се оказа доста по-просто от колкото си мислех. Хмм а ти сигурно имаш такова кубе? Ако имаш,какво свириш,кажи кои ефекти ползваш,как си ги настройл,общо взето дай малко акъл на noob-ове като мен :greenangel:

Продадох го преди месеци(не защото не ми харесва) и не мога да ти кажа корекциите си.

За чисти китари ползвах: Dlx, Twn, и чистия канал на модела на XXX

За дист ползвах: 6505, ХХХ, Rectifier

А относно съвети: може да искаш да прочетеш това - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=64542

Здравейте и честита нова година :) Попрочетох няколко теми във форума и преслушах ревюта на това кубе в youtube та реших че ще е то :) искам да попитам от къде мога да го купя или поръчам. Имам възможност да го взема от Варна или Плевен.

Музикален център Икономов (mci-bg.com) ,Благоевград ,София и Русе.

Edited by Fashion

Ако някой знае кои са най-добрите настройки за свирене парчета на AC/DC на този амп,моля споделете

Които най-много ти харесват..

Здравейте! Като за начало,изчетох каквото можах да намеря и каквото сте писали по темите,гледах видеота,но не мога да се справя сам.Та реших да отворя една тема,където може би ще разясним нещата в повече от няколко изречения,специално за това амп-че. Та така,когато взех кубето,успях да си докарам звука,който ми трябва,всичко беше наред. Когато обаче на другия ден започнах пак да свиря,натиснах едит меню-то уж да се пробвам да понаглася малко gain-а и другите му екстри и ето на,стана мазало.В manual-а не намерих да пише нещо освен къде кой ефект е и до там.Ще се радвам,ако ми помогнете да върна заводските настройки на ефектите! Ако има въпроси към това какво свиря -> хеви/траш метъл,хард рок(Аccept,Judas,Sabbath,Slayer,Kreator,АC/DC и тн). Мерси предварително!

ъм пичове, мога да ви помогна за настройките на кубето.. Ето тук можете да намерите всички настройки които някога ще ви трябват: http://geronigroove.free.fr/vypyr/?choice=select Просто цъкате на името на настройка и в следващия прозорец пише всичко което трябва да настроите :punk_guitar:

..чесно ли? :punk_guitar: