Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата на Слаш?


Drummer_Nick

Recommended Posts

Та как се казва китарата на Слаш?Тоя модел китари Лес Паул ли е >? Гибсън? Щот скоро ще си зимам китарка до 500 лева (първа ще ми е) И се питах дали може отнекъде да се земе китарка изглеждаща като на Слаш(е не баш кът неговата..сещате се кфо иам впредвид) И откъде колко пари... Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Повечето му китари са Gibson Les Paul, за тия пари може да си намериш Vintage V100, която изглежда почти идентично... А иначе Epiphone имат негов модел, но излиза над хилядарка ако не се лъжа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во - научи се да пишеш на български (не се обиждай)

2ро - Слаш ползва GIBSON , EPIPHONE и тези дето нямат пикгард са от един лютиер с псевдоним MIKE , той прави повечето китари на Слаш

3то - за първа китара не се изръсвай 500 кинта защото още не си много запознат и да не прецакаш някоя хубава китара

но това са твои пари ти си решаваш , а лес пол за такива пари трудно се намира .

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаш свири с Лес Пол, да, но има най-различни модели на Лес Пол и Слаш притежава адски много, така че е трудно да се определи за коя точно питаш.. :greenangel: До 500 лв, можеш да си вземеш Les Paul 100 на Epiphone, която не блести с особено качествена изработка (пробвал съм я), но на външен вид го докарва горе-долу на Лес Пол. Има също и Richwood-и за по 550 лв, за които не мога да кажа нищо и Vintage ако си намериш (но те мисля че бяха към 600). Общо взето това са решенията, за които се сещам, за повече пари можеш да си вземеш Epiphone Les Paul Standard, който е значителна стъпка нагоре от LP 100 и като звук, и като изработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези дето нямат пикгард са от един лютиер с псевдоним MIKE

 

Всичките му китари нямат пикгард...

 

Името на лютиера не е MIKE, а MAX... Ето една доста интересно тема относно китарите на Слаш:

http://www.mylespaul.com/forums/other-les-...afd-period.html

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои лес пол китари имат ако си забелязал това бялото триъгълното се нарича пикгард , а до името да моя е грешката забравил съм го , отдавна четах за слаш и съм забравил

http://media.slashonline.com/non_secure/images/Slash1.jpg

виж тези които държи нямат пикгард , а тази черната зад него има :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам да приключите бързо с тази тема, давайки синтезирано и достатъчно точно съдържание, без да я превръчате в чесалка за езици.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаш има и BC Rich Revenge Warlock, първата му китара ако не се лъжа, но от одавна не я ползва :lol:

 

Slash_warlock.jpg

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за каквото служи един пикгард може би.

 

Човека пита за ЛП мязащо на някое от тези на Слаш и няма смисъл да изреждате кой ги е правил или какви други китари имал, защото както колегата Евтим каза тази тема ще се превърне както всички подобни - в говорилня.

 

Ами за към 500 не вярвам да си вземеш много качествен Епифон (не съм пробвал много за тези пари затова не съм съвсем сигърен) но можеш да си намериш Винтидж или Ричууд които са перфектни за начинаещи, а дори и за не толкова начинаещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте и BC Rich Mockingbird(червения).Ползва го в клипа на 'You could be mine'.Дори BC Rich му правят собствена серия Mockingbird SL. :lol:

 

А тези Vintage-и - чувам за тях много из темите,явно са наистина добри за цената си.

Редактирано от Eralian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pick - перце

Guard - Пазач

Да му е... за какво ли служи?

 

И защо изобщо ходите, до тия училища да му ......

Баси пишлеметата

 

сещате се кфо иам впредвид
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де извинявам се за грешките в правописа просто бързах и така се получи ако можех да си поправя поста ще го оправя.Един човек ми прати на ЛС една мн готино китайско копие ли беше.500 евро беше от Холандия.Ама нямам толкова пари.Също така ми даде и от ебау една и със доставка мита и глупости ще излезе около 370 лева...Ама от ебау сигурно ли е ? Някой пазарувал ли е китара от там ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, във форума, се продават Винтиджи за подобни пари. Просто напиши тема в "Купувам" и ще получиш достатъчно оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си купиш или винтидж на старо, или Rochwood при Капъша, или Евтино ЛП копие от друга марка.

Най-добре обиколи магазините и разгледай. Това, което те интересува е и грифът, и тялото да са махагонови(както и да ти харесва, да е добре направена и т.н...).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.