Jump to content
Българският форум за музиканти

Топлината оказва ли влияние на китарата ?


herflik

Recommended Posts

Значи държа си китарата на 10-15см от радиатора,топлината оказва ли някакво влияние на китарата?Защото ме е страх да не се огъне грифа или да стане нещо на боята etc.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пряка сллънчева светлина, влажност на въздуха, топлина, студ и др., не могат да не

оказват влияние на китарата ти, но когато са в допустими(нормални) граници, и няма

големи и рязки амплитудни колебания, то тагава всичко си е наред.(това не означава, че мястото

споменато от теб е подходящо, даже напротив)

Не се разбира какъв тип ти е китарата акустична или електрическа, но каквато и да е,

я дръж по далеч от радиатор, прозорец, влага или пряка светлина.

Ако нямаш място на пода, огледай се за някоя стойка за стена, практични са, а и не заемат място.

Има също и подходящи куфари за инструменти, което е вариант.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че когато китарата е много близо да топлинен източник ( радиатор,печка и тн ) самото тяло се напуква .

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох оказва и още как :D:) :) . Наскоро така една топлина "оказа" влияние на моята акустична китара. Имах навика да си я нося навън в двора и да си свиря и един ден я бях оставила и я забравих и слънцето я хвана и целия струнник се разлепи, цъфна отдолу. Ужас, сега си я залепих и е закована и с две винтчета, мани мани. :hooray:

Редактирано от james-assya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нищо не се е напукало за радост.Ама утре имам път за Хасково и убезателно ще си взема стойка ако пристигна преди фактора да затвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топлината е вредна, както вече казаха преди мен. Аз държа всички китари в меки калъфи - така са предпазени от слънце, топлина, влага и т.н.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре сега,колко по неграмотни от мен са минали през тоя форум.Btw:Ти на мен викаш да си купя букварче ама и на теб ще ти трябва-Изречението ти почва с малка буква и накрая няма знак.bb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята лопата си я държа само в ковчега. :greenball:

Най-добре - така, ако нямаш твърд кейс - вземи си поне мек калъф, не са скъпи. :cheers2:

 

ПП. Баса седи изправен в ъгъла, ама той не е китара! :hysterical:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един единствен пример ще дам. Една колежка на баща ми оставила цигулката в кейса на задната седалка на колата. От София до Варна на 35 градуса външна температура. Вади инструмента и опааааа - греда точка ком. Усуквания, измятания, деформациии.....

Далеч всякакво ценно дърво от източници на студ и жега!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.