Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 Vs Marshall


Did

Recommended Posts

Здравейте! Такам мисля да си взимам скоро нова китара... Ibanez RG350DX.. таа се колебая какво кубе да си купя. Харесал съм си един Marshall MG15DFX (винаги съм си мечтал за Marshall), но някои хора ми казват да погледна и на Line 6 Spider III (15/30W) който бил на приблизително същата цена. Идеята ми е някои по-просветени хора да си кажат мнението. Знам че стила който сивря е важен, така че Metallica, Iron Maiden.... Хеви Метъл и Рок предимно. Благодаря за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз бих препоръчал Marshall-a, защото гейнът на Line 6 ми се струва някак си... изкуствен, парфюмиран. Знам, че някой ще ме опровергае, но това са моите 20 стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си мисли, че що пише Маршал отпред, значи е манна небесна. За рок ще ти свърши работа, но за метъл препоръчвам Line 6 с две ръце. Имал съм от ниските класове Маршал и сега съм с Line 6 и в нас и в репетиционната и бича мн корав метъл с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се здобих с точно такъв Marshall от съфорумец и съм много доволен ! Но въпреки това съветът ми е да си вземеш Line 6 Spide 4 който струва с 130лв. по-малко и е чуден за цената си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря пичове.. И аз така клоня към Маршалчето... А Лайн 6-а е мисля по-дигитален. Между другото да отбележа е съм свирил на такава техника (Ибанеца и Маршала) и останах с адски добро впечатление. А относно ефекти съм си харесал това, но мисля чак за лятото Zoom GFX-3

 

gfx3.jpg

 

- video

 

таа ако може и за него едно коментарче става ли ли не

Редактирано от Did
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е във въпроса ти. Не съм чувал Метакика или Айрън мейдън да използват Лайн 6.

 

Значи не си слушал достатъчно :greenball:

 

Пък и "тоя Маршал" не е "оня Маршал" :drummer:

 

Най-малкото, че ако се приеме, че Маршалчето и 30 ватовия спайдър (от старите) са на една цена, то лайн 6-а бие с много дори по това, че говорителя му е 12 инча, срещу скромните 8.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този процесор на какви пари е?

 

ако е около 500лв по-добре си купи босс

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е във въпроса ти. Не съм чувал Метакика или Айрън мейдън да използват Лайн 6.

 

Грешна информация, колега. В интерес на фактологическата истина : Металика използват Лайн 6, без това да е официално обявено никъде. А Ейдриан Смит от Мейдън преди време рекламираше точно 15 ватовото МГ кубенце на Маршал. Но не мисля че това е показателно в случая. Нито един от тия артисти не гради звука си на 15 ватово Маршали или Лайн 6 и сравненията са просто смешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е оставаше и да гради звука с 15 ватов усилвател.. Сега остава да кажем, че и сиврят със Squier :girl_cray2:. А и няма смисъл да купувам много мощен усилвател, щото все пак възнамерявам да е като практис амп (да свиря вкъщи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава няма голямо значение какво ще пише отпреде на кубето. Така или иначе те вълнува какви са характеристиките на кубето, ако ще да пише отреде "хуй на клечка". Лайн 6-а е много по-versatile (не мога да се сетя как е на български сега) от гледна точка на това, че има различни видове дистър и вградени ефекти. И да, дигитално е, но при въпросната мощност и говорител няма да има според мен осезаема разлика в сравнение с Маршала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е във въпроса ти. Не съм чувал Метакика или Айрън мейдън да използват Лайн 6.

Направо Металика като излезнат пред 100 000 души и като джаснат по една жица с 15 ватовите транзистори!... :offtopic-001:

 

Според мен - Лайн 6-а. Даже ако ти се дават пари - 450 лв и си взимаш Spider IV 30 - първо 30 вата са ти нужната сила за вкъщи - нито повече, нито по-малко, ако става дума за транзистори.

 

Пък и Маршала, колкото и да го харесвам, и аз исках такъв - е само с драйв. Ако беше за по-малко пари щеше да е идеален, но според мен по-добре ще стане със симулациите на Line 6.

 

А и това е нискобюджетната серия на Маршал - според мен това няма значение, с моя MG10CD на 1/5-та от звука не се търпи от съседите, ама както и да е. Line 6 влагат доста повече в Spider сериите си, защото това продава най-много при тях, доколкото знам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е така. Ще има разлика и то голяма. Не в полза на въпросния Маршал :offtopic-001:

Аз не искам да вземем страна в случая,но ми се струва че за някои хора предубеждението е по-важно от слуха и също така много повече ги интересува кой какво бил ползвал, така че каквото и да се каже - няма да е доволен.

И двата ампа стават за домашно чъгъркане - спор няма. Просто хвани единя за ушите и действай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.