Jump to content
Българският форум за музиканти

Използване на кубе като кабинет


Snowfire

Recommended Posts

Здравейте!

Имам две кубета-Behringer GMX110 и Stagg 20 w ЦЪК

Не знам дали е възможно,но искам,като вкарам китарата в Берингера и да използвам Стага като кабинет,но и двата да свирят(берингера да не се мутва)Стага е със сменен говорител.Сега от Line out на Берингера и след това в Стага,Берингера се мутва.Как може и двата едновременно да свирят?

 

Дано сте ме разбрали какво имам впредвид.Също така съжалявам за тъпия въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно фабрично е направено, когато има вкаран жак в line out да се изключва говорителя. Предполагам, че за електротехник няма да е особено трудно да го модне :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е лайн аута да излиза от преампа и да не минава през крайното стъпало. На моя фендер е така. Несъм сигурен за Берингер никога не съм ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай така:

1) Кабел канон-канон има само едно свързване-няма как да объркаш.

2) Send/Out от берингера към CD in или input от Стага.

Все си мисля, че изхода ти от Берингера трябва да е с канона, щом ти се мютва говорителя от out-a, и после

с жак към някой от входовете, който и да е, дори в китарния и после ще оправяш с еквалайзера мазнята..

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Send на Берингера и към китарния вход на стага става.Но може ли нещо да се повреди така?Също може ли да го вкарам в микрофония вход на стага?На Берингера не знам къде има изход с канон.Какъв разклонител и от къде може да се купи?

 

3650778082146603331259153199PeDaR9EC3gk8tb3ICP3g_m.JPG

Редактирано от kook
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Берингера не знам къде има изход с канон.Какъв разклонител и от къде може да се купи?

Мда, няма, значи използвай сенд, но доколкото разбрах от там ти се мютва говорителя или греша?

В първия пост пише нещо за лайн аут - къде е?

 

Значи, жак/сенд и където го набучиш из входовете...и пробваш на тихи нива-нищо няма да изгори.

Дай една снимка на другото кубе, че в нета нищо не се вижда...и ще ти кажа.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!

От Send не се мютва говорителя и двата си свирят :rockon:Ето такъв е Стага

От сенд на Берингера и в Стага в китарния или в микрофонния вход?Каде е по добре?Сега нямам кабел жак-канон и немога да видя в микрофонни как звучи,но в китарния си свири,само малко омазва звука.Мерси отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вход няма ли, освен тези двата? return/in

Тая врътка вдясно от мик-входа за ниво ли е?

Ако е, най добре там и регулираш нивото.

Май има и друг вход(тая снимка от нета за нищо не става), там е линеен вход и не е добре

да го ползваш на много високи нива, може и да му стане нещо...но колкото за пробата няма да

изгори.

Снабди се с кабел жак-канон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,врътката от дясно от входа на микрофона е за регулиране на нивото.Няма return.Има 3 входа-за китара,за микрофон и за Cd.Значи решението е да си купя кабел жак-канон и във входа за микрофон и няма да се развали,така ли?Ето и една снимка.

 

Цък на снимката за по-голям размер

2v3pkrq.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Ex74 спомена - зящо не пробваш просто да включиш китарата във входовете за китара и на двете кубета? Намери от някъде някой Behringer chorus, примерно...и дори въобще да не го ползваш като ефект, да ти стои само като разделител на звука (има стерео изход). Така ще можеш да променяш еквалайзерите и на двете кубета и да си нагласяш звука доста по-фино, от колкото ако ползваш просто единия говорител в повече...

 

Аз дълго време свирих така с две кубета и резултатът беше доста добър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Send на Берингера и към китарния вход на Стага става. Да - става в чистия канал и после оправяш от eq-то.Но може ли нещо да се повреди така?Не, няма да се повреди.Също може ли да го вкарам в микрофонния вход на стага?Да, може и сякаш е най добре.На Берингера не знам къде има изход с канон.Явно няма, но в случая нали имаш сенд-значи е ок.Какъв разклонител и от къде може да се купи?Не ти трябват разклонители...

Можеш да пробваш и в cd-входа ако искаш, но си имаш достатъчно други...те вършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.