Jump to content
Българският форум за музиканти

Вибрато


Glacierise

Recommended Posts

Какъв тип вибрато предпочитате? Използвате ли няколко вида?

 

Мене лично особено ме интересува въпроса - като правите рок вибрато, палецът ви отива ли върху 6-та струна (да обгръща грифа)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ползвам съчетание м/у 'цигулково' и добре познатото ни 'китарно'. Но по-често просто се опитвам да източа чувството през пръстите си и вибратото се пръква само. Важно е ръката да е отпусната и да свириш всеки тон като единствен. Никога не свиря с левия палец на 6-та струна, според мен е грешна постановка, която би ми прееб..а китката.

За guitarplayers с яко вибрато винаги съм посочвал Scott Henderson, John Scofield, Jeff Beck etc.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ползвам съчетание м/у 'цигулково' и добре познатото ни 'китарно'. Но по-често просто се опитвам да източа чувството през пръстите си и вибратото се пръква само. Важно е ръката да е отпусната и да свириш всеки тон като единствен. Никога не свиря с левия палец на 6-та струна, според мен е грешна постановка, която би ми прееб..а китката.

За guitarplayers с яко вибрато винаги съм посочвал Scott Henderson, John Scofield, Jeff Beck etc.

Може и да е адски грешно, обаче е яко :godbless: някои басисти го праат много готино :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрато тип Zakk Wylde!!!! :godbless: мноо ме кефи тоя стил на свирене (и като е с флажолет и стаа страхотно :godbless:)

 

Ми обикновено палеца ми обгръща грифа, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме кефят много два варианта: на Б.Б.Кинг, което е с една странна ротация и при предния ми опит се контузих :godbless:

и това на Сатч, където държи струната със сгънат среден пръст, а останалите са му изопнати. Няк'во яко е! :godbless:

И на Стив Вай с ръчкалото бива :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме кефят мног два варианта: на Б.Б.Кинг, което е с една странна ротация и при предния ми опит се контузих ( :godbless: ) и това на Сатч, където държи струната със сгънат среден пръст, а останалите са му изопнати. Няк'во яко е! :godbless:

А и на Стив Вай с ръчката не е лошо :rolleyes:

Никак дори! :rolleyes:

Ама аз си мисля,че Ицо пита за вибрато без използване на tremolo bar...?! :godbless:

 

Или...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв тип вибрато предпочитате? Използвате ли няколко вида?

 

Мене лично особено ме интересува въпроса - като правите рок вибрато, палецът ви отива ли върху 6-та струна (да обгръща грифа)?

Зависи много от скороста на нещото което свириш, и ако е мелодия или соло.....колко е бързо (това май го казах).. при мен поне колкото е по бърза мелодията толкова по цигулкова го правя B) а това за 6 -та струна и левия палец май много не го топля, но свирейки даре4ем от 10 прагче нагоре може и да се каже че палеца е отзад на грифа подпирайки го :( колкото по надолу слизаш като че ли по се "обгръша" грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много от скороста на нещото което свириш, и ако е мелодия или соло.....

Зависи от всичко!

Знанията и уменията са "1 на ръка", но си е необходим усет... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от това как си се учил.По принцип при правилния похват палецът не трябва да се показва от горе :bravo:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да, ама не всички са започнали с класическа китара :bravo:

Пък и я ги гледай колко големи китаристи има с неправилни похвати...тъй че: да не ти пука! :D :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи китаристи с неправилни похвати не съм виждал.Те затова са и големи-използват тези неща за шоу :bravo:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.