Jump to content
Българският форум за музиканти

Вибрато


Glacierise

Recommended Posts

Абе проблема ми е, че когато подпра кокалчетато на 1 пръст на лявата ръка на грифа (около което ми се върти китката), палецът ми отива много назад, за да прибера пръстите. И толкова назад отива, че се качва отгоре на грифа. Тва си е удобно, обаче е трудно, когато свиря с нормална постановка, да направя бързо вибрато и после пак да се върна в нормалната - не е икономично изобщо да се прави толкова голямо движение. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе проблема ми е, че когато подпра кокалчетато на 1 пръст на лявата ръка на грифа (около което ми се върти китката), палецът ми отива много назад, за да прибера пръстите. И толкова назад отива, че се качва отгоре на грифа. Тва си е удобно, обаче е трудно, когато свиря с нормална постановка, да направя бързо вибрато и после пак да се върна в нормалната - не е икономично изобщо да се прави толкова голямо движение. :wall:

А ако с другата постановка (с която не се гърчиш) като го правиш харесва ли ти как звучи?

Защото ако ти харесва не би следвало да е проблем постановката....

 

Аз никога не съм се замислял как го правя..бтв... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири повече упражнения за Разтягане на прастите :)

Абе разтягам ги, ама са ми дълги, да ги еба. Триаа даги прибирам назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе проблема ми е, че когато подпра кокалчетато на 1 пръст на лявата ръка на грифа (около което ми се върти китката), палецът ми отива много назад, за да прибера пръстите. И толкова назад отива, че се качва отгоре на грифа. Тва си е удобно, обаче е трудно, когато свиря с нормална постановка, да направя бързо вибрато и после пак да се върна в нормалната - не е икономично изобщо да се прави толкова голямо движение. :wall:

А ако с другата постановка (с която не се гърчиш) като го правиш харесва ли ти как звучи?

Защото ако ти харесва не би следвало да е проблем постановката....

 

Аз никога не съм се замислял как го правя..бтв... :think:

Ми като го правя с нормалната постановка не ме кефи нито как звучи, нито ми е удобно :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето кво вика многоуважаваният от нас Jamey Andreas:

 

"Here are some things to make sure of when practicing vibrato:

 

Make sure your thumb is wrapped around the neck in what used to be called a "bad" position, and in fact is bad for normal acoustic type playing. Make sure the thumb is helping you move the string with a pumping, squeezing kind of action.

 

 

Make sure your finger, the one touching the string to vibrate the note, remains firm during the movement. Look in a mirror to make sure the string actually moves. Sometimes people are shaking their hand all over the place, but the string isn't moving!

 

 

Make sure the little finger side of your hand keeps it's distance from the neck, and does not collapse and come to squeeze against the neck. If it does, it is a sure sign that the wrist and finger have collapsed, and so are not properly directing force to the string. This side of the hand will come in toward, then move away from the neck in the course of doing the "dial turning" action of the wrist and forearm described above."

 

Е аз точно това правя! Значи триаа просто да науча да премествам ръката между тези две позиции по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.