Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackest Eyes - микс


Recommended Posts

Скоро не сме се чували от Вилата :)

 

 

Днеска записах началото на едно парче на Porcupine Tree, което много ме кефи! :thumbs_up:

 

Всичко сам - барабани, китари, бас...

 

Влезе в сила новия Сабиан (до райда). Флора е със Sennheiser 421-ца. Китарите ги записах с СЛО-то на Дими и са без НИКАКВА честотна корекция и компресия, само малко един друг пиниз. Аз лично съм много доволен от резултата :offtopic-001:

 

Blackest Eyes

Редактирано от circles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:;):) евала пичага, звучи убийствено, особено много ме кефи саунда на китарите, хайде да споделиш повечко подробности около рекординга на китарите и барабаните :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благи китарките. Кажи целия чейн - СЛО-то на Дими къде влиза, с какво е озвучено и т.н., че и за тоя пиниз ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! Позабавил си доста темпото и някои леки тоново си пропуснал, но браво за труда. Сам е кофти. Метроном предполагам не си ползвал като си записал барабаните, затова малко се клати ритъма.

 

П.п. Идния месец съм на техен концерт, който чакам от доста години. :)

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сподели къде е концерта? :)

 

Ами китарите са през услилвателя на Дими правил го е по схема на

 

Солдано сло100 -> Кабинета е един Маршал JCM600 с 2 Heritage говорители -> на двата говорителя: SM57 и Sennheiser 421 -> карта RME fireface -> Кюбейс 5 -> Уейвлаб.... Всъщност излъгах - на микса който експортнах от Кюбейс китарите са линейно, но след това в уейвлаб-а ползвах един мой пресет за помпането на всичко, тоест не са.

 

Китарите са 2 в ляво и 2 в дясно и една в средата - тази в средата е пиниза. Записана е с повече гейн и е намалена доста - само леко да пълни високи.

2 са крайно Л/Д (см57) и 2 на около 60% (421) и в 1 средата...

 

Барабани:

Каса - Shure beta91

Барабанче топ - Sennheiser E905

Барабанче дъно - AKG 451

Том - Shure SM57

Флор - Sennheiser 421

Овърхеди - Sennheiser E914

 

Между другото това ми е първия запис с Кюбеис 5 :) Доста е удобно това че има готови пресети на разни инструменти. Общо взето на всеки "барабан" съм слагал готов пресет и с малко допълнителна корекция звукват. Само барабанчето го правих по дълго.... както винаги :)

 

 

Иначе барабаните ги записвах по една инфо китара с клик. Мърдам на места - нормално, не съм свирил цифра време с това бачкане... А и ме мързеше да оправям грешки после... каквото такова.

По бавно е наистина - барабаните са определящи, а онзи е машина! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е :cheers2:

 

Чинелите са силни, а барабаните са потънали, с изключение на соло барабнчето, което изпъква и звучи малко като кофа. Също като поизчистиш нещата между 200-600хз и 2-6кхз ще зазвучи доста по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Боби, мерси за градивната критика! :)

 

Предполагам си забелязал че имам афинитет към "кашонесто" барабанче :) Знам, че не е стандартния и предпочитан звук, но ме кефи. Малко може да се поизбистри още... Другите неща които казваш са така, но не знам дали ми се занимава да ги оправям... просто вчера имах повече време и се позапиграх със записи. А и тествах новия Кюбейс, който според мен е ОК! Не знам пробвал ли си го??

 

Чакам да дойдеш на гости с някоя яка банда за :cheers2:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яки китари, Сандоооо!!! :ok:

 

П.П. Приятно съм изненадан - прослуша и ти МУЗИКА, на дърти години! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германия, Кьолн - размазване! Ще снимам. ;) Предполагам няма да имат против.

Даже тениска съм си замислил, ако се добера за автограф от Стивън Уилсън и барабаниста. Размазване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

circles,

ето ти малко безплатни MIDI файлове с барабанните груувчета на барабаниста на Porcupine Tree, Gavin Harrison:

Ако ползваш EZDrummer, но с малко играчка и за други можеш да си ги подредиш:

 

Gavin Harrison - барабани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси за инфото, ще поразгледам какво има... Иначе предпочитам да се заигравам с истински изсвирени барабани :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.