Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара + кубе за начинаещ


Чукопад

Recommended Posts

Търся си китара + кубе за около 500 лева.

 

Мислим с приятели да се събираме и да свирим Children of Bodom,естествено знам,че с толкова евтина комбинация няма да се получи нищо професионално,но и не държим да е такова.Просто да се получава и да се кефим :headbang:

 

Така че търся китара и кубе дето да си докарват метълското хард звучене(не е нужно да е перфектно), защото не знам дали всички усилватели могат да докарат този ефект.Бях гледал някакъв евтин усилвател Fender 150 DSP, който го докарваше.

 

Бях се спрял на това : защото си има от всичко, което може да ми потрябва, но съм сигурен, че можете да ми препоръчате далеч по-добра комбинация.

 

Мерси :cheers2:

Редактирано от musicman
http://forum.muzikant.org/index.php?s=&showtopic=5187&view=findpost&p=528697
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отиваш в фактор зимаш 1 washburn x10 + roland cube 15x според мен за 500 лв това е добра комбинация.

Лично мнение че washburn е по добра от squire а кубето е хубаво защото има 4 ефекта който стават за метъл .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^1+ :)

 

http://www.thomann.de/gb/roland_cube15x.htm , http://www.thomann.de/gb/epiphone_lp_special_black.htm може и това :)

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лично аз бих те съветвал да дадеш първо повече пари за китара, а кубето можеш да вземеш и по-късно. За тия пари можеш да вземеш някоя китара от "стартовите серии" на Джаксън, Ибанез и други. За такава музика би било по-добре от скуайър. На първо време можеш да свириш с китарата в компютъра. Не забравяй, че идва Коледа и може да ти дойдат още финанси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти препоръчвам да потърсиш китара и кубе 2-ра употреба.За да свирите Children не ви е необходимо само евтина китара и някакво си кубе,а и малко УМЕНИЯ :greenangel::icon_shithappens:

Препоръчвам Ibanez и Jackson от ниските серии,ще свършат добра работа.В по горните постове има добра препоръка за кубе

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в фактор зимаш 1 washburn x10 + roland cube 15x според мен за 500 лв това е добра комбинация.

Лично мнение че washburn е по добра от squire а кубето е хубаво защото има 4 ефекта който стават за метъл .

 

Мерси много!Най-вероятно ще се спра на тази комбинация!

 

А лично аз бих те съветвал да дадеш първо повече пари за китара, а кубето можеш да вземеш и по-късно. За тия пари можеш да вземеш някоя китара от "стартовите серии" на Джаксън, Ибанез и други. За такава музика би било по-добре от скуайър. На първо време можеш да свириш с китарата в компютъра. Не забравяй, че идва Коледа и може да ти дойдат още финанси :D

 

Уви, не мога да свиря с китарата в компютъра, защото звуковата карта ми е пълен леш.Вградена в дъното и с един микрофон едвам се оправя, пък какво остава за ел. китара.

 

 

аз ти препоръчвам да потърсиш китара и кубе 2-ра употреба.За да свирите Children не ви е необходимо само евтина китара и някакво си кубе,а и малко УМЕНИЯ :D:)

 

С малко повечко упражнения и ще стане :D .Един френд може да свири солата на пиано и като си земе и синтезатор и просто :metalist:

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Ами как си с HammerFall, по името ти съдя, че ще искаш да свириш и тях
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам някаква конкретна препоръка по темата, но ми стана интересно следното: Бодом не се свири лесно, ти как успя като нямаш китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При постоянство ще се стигне и до Бодом, но Денчо е прав. Не си мисли, че за една седмица се учи да се свири на китара. С риск да ям виртуален бой ще кажа, че това е китара мамка му, не бас.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :offtopic-001:

 

Малко по темата:

Каквото и да правиш не си взимай кубе на фендер (от тия бюджетните де), защото един приятел си взе едно и уж за 250 лв. и днес цял ден съм въртял на ляво надясно немога да докарам звук, който дами хареса(говоря за драйв канала)...

А с мойто кубе (Marshall MG10CD успявам да докарам някакъв хубав звук, който да ми се хареса), обаче става предимно за упражнения, ако ще вкарвате и барабани просто изнемогва...

Това което се опитвам да кажа е мисли върху кубето или си вземи някое хубаво втора ръка или някое дистърче, за да не те е яд после, че звучиш като тенекия или бръмбъзък :thumbs_up:

Редактирано от MAXA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чукопад,добре де клавира свири сола,ам за китарите нищо не казваш.Помислете си първо какво искате да свирите и дали изобщо ще свирите.Трябва да си настроен с мисълта че има доста несериозни хора(аз от опит го казвам),оставям уменията на китара настрана ;)

Купуваш си китара за начинаеш не очаквай сама да свири.Хубавото е,че сте нахъсани,но внимавайте кво искате,след време ще претендирате че ще свирите и песни на Jeff Loomis :):thumbs_up::)

Относно по темата:

Ако искаш наистина да се занимаваш със свирене,като за начало си земи една "сносна китарка" и една кутиика от сорта на метал зоната.

Щом си фен на Children може да се замислиш върху марките Джаксон и ESP,но ESP за 300 лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица минах през музикалния магазин и реших да посвиря на възможно най-ефтината комбинация китара-кубе. Спрях се на Ibanez GAX30 и Peavey Vypyr 15. Китара от 300-320лв и кубе от 250-260лв. Китарата се оказа доста удобна,вярна, с приятен плътен тон . Кубето за тези размери и куп екстри ,направо ме изуми с звук и възможности. Така ,че препоръчвам тази комбинация. За свирене с група ще трябва по-голяма мощност ,затова може да се вземе и по мощен вариант на кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.