Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китарка да избера?


zlobcho

Recommended Posts

За да се вместиш в желания от теб бюджет и да си най близо и до идеята за Гибсън ЛП, най лесно би било да си вземеш приличен Лес Пол ( бил той Епифон или нещо други, но с махагонов гриф и тяло и сет нек ) и с останалите пари до 1200, да си смениш адаптерите с качествени такива ( ПАФ тип на Димарцио, СД, Гибсън ) и потенциометрите ако е нужно. Звука няма да се точно като на скъп Гибсън, но ще е достатъчно близо за твоите цели и според мен, ще останеш доволен.

 

Но каквото и да купиш, да му се кефиш със здраве и да се похвалиш тук :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EPIPHONE LES PAUL PROPHECY EX ME

получаваш емг81 бридж ... няма да е с 60, ами 85 на нек ... ама поне активни и 1 идея по- близко до "джеймс"....

"металЛук"... махагонови глупости... и ако ти хареса да я видим в Фукня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил японско LP копие от рода на Greco,Tokai,Burny или някоя чистак бърсак EDWARDS-те са с сток Seymour Duncan JB и 59.Моята ми струва около 1200 лв. и е доста по качествена от Studio,като изработка и звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези наистина изглеждат добре и няма нужда да из се сменят адаптерите, което е супер. Не съм свирил с такава и нямам идея за саунда, за да кажа дали са по добри ( за мен) от Гибсън ЛП Студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феновете,стига плюхте ЛП Студиото бе,аз минах през Фактор с мойто дърто такова и не звучеше по-зле от тия модели с големите цифри/цени там..

Ето едно клипче сравняващо студио със стандарт,аз не знам кое ми звучи по-добре --

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих избирал китара по клипче от ютюб. Трябва да се почувства китарата, зада определиш коя ти харесва повече. Кофти е че в България все още няма такива възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих избирал китара по клипче от ютюб. Трябва да се почувства китарата, зада определиш коя ти харесва повече. Кофти е че в България все още няма такива възможности.

 

Да, това ми е най-голямото притеснение. Като си взимах първата китара, понеже беше Ibanez, можах да я пипна, пък и какво съм разбирал тогава, но сега имам претенции, особено за грифа. И не знам как ще се получи, ако се наложи да я поръчам от онлайн магазин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи-гледаш обявите,ходиш и пробваш-това е най-доброто като вариант.

Аз не бих избирал китара по клипче от ютюб. Трябва да се почувства китарата, зада определиш коя ти харесва повече. Кофти е че в България все още няма такива възможности.
Е клипа е сравнителен за два модела на Гибсън в един амп и без ефекти за тресня - трябва да е показателно за автора на темата че има разлики между моделите даже,не е само до марката.. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил японско LP копие от рода на Greco,Tokai,Burny или някоя чистак бърсак EDWARDS-те са с сток Seymour Duncan JB и 59.Моята ми струва около 1200 лв. и е доста по качествена от Studio,като изработка и звук.

Сега бих искал да редактирам този пост,защото бързах докато го пишех и докато го чета ми звучи по съвсем различен начин.Не съм имал възможността да пипна гореспоменатата марка Edwards,но имах предвид че от другите изброени марки може да изпадне някоя която да звучи горе долу по-добре от единственото Studio което съм свирил за по-малко от час.Както и от тези марки също има боклуци,въпрос на късмет.Идеята ми е че Edwards се правят в някаква си там фабрика, и имат на външен вид всички "спецификации",ако може такъв термин да се използва за инструмент,за добра китара-long tenon,качествен хардуер и адаптри,нитро лак.А вече дали звучи добре никой не може да каже докато не се пипне.Успех с избора,и да знаеш че всеки си хвали неговото магаре, и никога няма да си признае че се е прецакал(И себе си имам впредвид).Ако след като си купиш китарата(по нета) и я боднеш в някой хубав амп,и след първия акорд,така да се каже "онемееш",значи си направил правилен избор.Благодаря на съфорумника kolio_k,всеки път човек може наистина да почерпи качествена информация от твоите постове.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен ако не държиш специално на форма Лес Пол - отиваш във Фактор до парка Заимов и отнасяш един епифон експлорър за тия пари. но то си е до вкус де. еджкръшър е абсолютно прав - металика можеш да свириш и на скуайър и на лес пол за 10 000 лева... АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ ЗВУК КАКТО ОТ АЛБУМИТЕ Е НЕВЪЗМОЖНО да извадиш в домашни условия, но това не трябва да те притеснява... вероятно Джеймс пък не може да извади същия звук като твоя...

 

Супер коментар

:cheers2: Това си ти в китарата,правиш нещата по собствен начин със собствен стил. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.