Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китарка да избера?


zlobcho

Recommended Posts

Здравейте, след като се наситих на първата си китарка, реших, че ще си направя новогодишен подарък - нова. Решил съм да отделя около 1200лв за Les Paul модел.

Засега съм се спрял на следните два модела:

Epiphone Les Paul Custom Plus

Epiphone Les Paul Custom Alpine White

които горе долу влизат в ценовия клас, който искам.

Искам преди да дам толкова голяма сума да се посаветвам с хора, които са по-навътре в нещата, дали тези два модела са подходящи и дали има други, които са по-добри и всякакви предложения, за модели на други производители, които са по-добри и т.н.

Просто искам да проуча нещата - кой Les Paul си заслужава 1200лв. Както и някакви упътсвия от къде мога да си я взема.

 

Само да спомена, че ще свиря предимно Металика на него.

 

Благодаря за помощта.

 

П.п. това не е обява, че купувам. Искам да си взема нова китара и искам съвет каква да е тя.

 

Поздрави, Камен.

Редактирано от zlobcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metallica на Epiphone?! Хъмммм...

На модел "EPIPHONE ZAKK WYLDE LP" може и да се получи като звук... иначе с другите модели надали ще го докараш.

Поогледай обаче и някоя - друга ESP! Metallica свирят точно с ESP! Ето моделите наречени на James Hetfield:

http://www.espguitars.com/guitars_james.html

 

А ето и "EPIPHONE ZAKK WYLDE LP":

http://www.thomann.de/gb/epiphone_zakk_wylde_lp_buzzaw.htm

 

Между другото Pwnzorafied е прав! За 1200лв. може и нова Gibson LP Studio да си купиш, но тази китара не е за "резачки".

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не се лъжа, Зак Уайлд модела не е с махагонов, а с кленов гриф, което може и значително да се отдалечи от "Гибсън ЛП" звученето, което може би гониш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се доизясня, търся да свиря по-мелодичните парчета на металика на Les Paul. Като примерно Clean частите на One, Fade to Black, Nothing else matters, ... Както и мелодичните части на

Mama said и т.н. където се търси по-меко звучене. За солата и твърдите части на песните мисля да свиря на сегашната си китарка :) . Държа китарата да е Les Paul, заради специфичния мек тон, който има този модел. Ясно ми е, че не мога да свиря по-тежките парчета на него.

 

А за James Hetfield Signature Series, просто не мога да си ги позволя. Далече от бюджета ми са. Пък и аз искам да си свиря в къщи. Не ми трябва чак толкова професионална китара. Търся прилично качество за 1200лв.

Редактирано от zlobcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че е твърде възможно в студиото да са ползвани различни китари.

Иначе, няма проблем да е ЛП. Ако имаш възможност да пробваш епифоните, бих те посъветвал да слушаш адаптерите да звучат малко по-ясно(да не са твърде "тъмни" като звук).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! :)

В такъв случай Gibson Les Paul Studio - това е китарата приблизително на тая цена!!! :beer:

Имаше една тема тук във форума, в която се сравняваха Gibson Les Paul Studio с Epiphone Les Paul Standard и Gibson-а биеше по точки отвсякъде!

А и за някакви дребни пари разлика не си заслужава да се прави компромис, понеже разликата във звука е доста осезаема.

Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам каква е тази мания да се конкретизира до милистотни от секундата?! И какво като е Епифон, какъв е проблема човека да си свири парчета на Металика, сякаш лично Металика трябва да му дадът одобрение с коя точно китара да го прави.

Към автора на темата - купи си каквото те кефи и не се притеснявай толкова дали или... Самите Металика за си записали първия албум с китара, която не е била нито Гибсън, нито дори Епифон. Не това е най-определящото зада си свириш с кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам каква е тази мания да се конкретизира до милистотни от секундата?! И какво като е Епифон, какъв е проблема човека да си свири парчета на Металика, сякаш лично Металика трябва да му дадът одобрение с коя точно китара да го прави.

Към автора на темата - купи си каквото те кефи и не се притеснявай толкова дали или... Самите Металика за си записали първия албум с китара, която не е била нито Гибсън, нито дори Епифон. Не това е най-определящото зада си свириш с кеф.

 

 

Аз накрая ще си купя каквото ме кефи :) . В това може да бъдеш сигурен. Идеята ми е да видя какви опции имам, защото през ръцете ми са минали 2-3 китари. Т.е. нямам почти никакъв опит, пък 1200лв са си не малко парици и не искам да ги пръсна за нещо, което може и да не си заслужава. Наистина най-добрия вариант ще е да мога да пробвам няколко китари и да си избера, но нямам никаква идея къде мога да намеря Gibson / Epiphone в магазините за китари. Търсил съм в 2-3 магазина и няма нито гибсън, нито епифон. Та идеята ми беше да видя какви са ми възможностите и да преценя.

 

Да го кажем така - искам да си купя Лес Поул, който звучи прилично и да е до 1200лв. Това е :D

Редактирано от zlobcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че мернах или Гибсън, или Епифон в един магазин на гърба на Първа английска (улицата по която минава трамвая), точно срещу парка Заимов (но не бул. Мадрид). Май фактор беше. Отиваш, пробвах, чуваш.

После купуваш от борсата тук по-тънко. :)

 

ПП. Улицата май е Кракра.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Самите Металика за си записали първия албум с китара, която не е била нито Гибсън, нито дори Епифон.

 

:) Точно с Epiphone и Gibson е записан Kill 'Em All.Само,че не с Les Paul модели.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да видя какви опции имам...

Да го кажем така - искам да си купя Лес Поул, който звучи прилично и да е до 1200лв. Това е :D

 

Опциите не са много, но ги има. Въпоса е, че от форума получаваш тъй както полезни съвети, така и объркваща и неточна информация. Аз лично съм много импулсувен и се е случвало да купя 2 китари в един ден от различни магазини, без дори да съм имал намерението да си купувам каквото и да е били него ден. Дразня се от изказвания от типа: Не може да свириш еди-коя-си група с еди-коя-си китара защото има бели копчета или защото едното винтче на нек адаптера сочи с 2 градуса по на юг от другите винтчета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен ако не държиш специално на форма Лес Пол - отиваш във Фактор до парка Заимов и отнасяш един епифон експлорър за тия пари. но то си е до вкус де. еджкръшър е абсолютно прав - металика можеш да свириш и на скуайър и на лес пол за 10 000 лева... АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ ЗВУК КАКТО ОТ АЛБУМИТЕ Е НЕВЪЗМОЖНО да извадиш в домашни условия, но това не трябва да те притеснява... вероятно Джеймс пък не може да извади същия звук като твоя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Самите Металика за си записали първия албум с китара, която не е била нито Гибсън, нито дори Епифон.

 

:greenangel: Точно с Epiphone и Gibson е записан Kill 'Em All.Само,че не с Les Paul модели.

 

Вземи се поинтересувай и прочети достоверна информация преди да си толкова убеден.

Самия Джеймс казва в наскорошно интервю за Guitar World че белия флайн ви който използва за всички ритъм китарни партии в Kill'em all, не е Гибсън, а японско копие с болт-он нек. Просто тогава не му е пукало много - много от факта. Само Кърк е имал един черен Гибсън флайн ви (единствената му китара за момента), той както всички знят свири само сола на албумите до 91 включително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.