Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое бихте си купили?


synyster_vengeance

Recommended Posts

MXR -->

Electro-Harmonix -->

 

Целта на темата е по-скоро начин да разискаме някои въпроси например:

1.Има ли причина EH да е на половината на цената на MXR.И двата delay-a са АНАЛОГ DELAY, True bypass, имат MOD Switch (причината да се спра на дилей педал, а не на хорус), супер компактни са, knob-четата им имат идентични имена и само дето Carbon copy-то е малко по-добре изглеждащ, което пъ к не трябва да е толкова определящ фактор.

Memory toy пък е (мисля) сравнително нов на пазара и като гледам добре се развива цялата Memory серия.

 

Пускам тази тема не само заради вашето мнение, а и да ви запозная с този BANG-FOR-THE-BUCK (или качествен продукт на убийствена цена)!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам ако съм подвел някой.След като прочетох няколко по-задълбочени ревюта за Memory Boy ми стана ясно и какви биха могли да са потенциалните недостатъци на Memory Toy-a, което оправдава ниската цена:

1.Драстично усилване на силата на сигнала/гейна.

2.Твърде силни повторения.

3.КАЗВАТ, че не звучи зле ЗА ЦЕНАТА СИ, НО като цяло е зле.

4.Действителния дилей КАЗВАТ, че е около 330ms, а не като написаното 550ms.

5.Кофти е, че няма Волуме копчалък както при Memory Man.

6.Съмнения относно дали е True Bypass изобщо.

 

Отново казвам това са мнения от тук http://reviews.harmony-central.com/reviews...Memory+Boy/10/1 и са относно Memory Boy.

Явно отново се връщаме на "при китарните продукти по-голямата цена си оправдава качеството".

Това са си мой размишления и честно казано си мислех, че ще има повече заинтересовани и по-запознати на тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Memory Toy и Memory Boy имат потенциометър за регулиране на микса между директния и delay звука.

 

Вероятно Toy е пуснат на пазара с цел да се бори с Carbon Copy, но според мен е по-зле като качество на звука. В същност в Carbon copy единствено не ми харесва това, че не е true bypass и от опита ми с други MXR камиони... ще яде от тона в изключено положение, ако няма активен буфер преди него.

 

При Memory Boy интересния момент е възможността за използване на expression pedal за създаване на пълни извращения. Като цяло уж е евтин вариант на Memory Man Deluxe, но и Boy и Toy са далече като звук.

 

Ако бюджета е нисък вероятно Memory Toy е супер като се има предвид цената и е наистина аналогов delay с true bypass и малко фиксирани модулации, но само толкова. Ако липсата на true bypass не е проблем MXR е по-качествения избор спрямо Тоу според мен.

 

Аз като цяло съм малко предубеден към така наречената XO серия на Electro Harmonix и имам подозрения, че са гонили ниска цена за сметка на качество на звука...

 

Друг не скъп аналогов delay с подобни възможности на горните на който може да се обърне внимание е Malekko Ekko 616, но дали и кога ще има нова серия от него не е много ясно...аз за съжаление пропуснах първата. Повече информация и демо тук

 

Дано да съм бил полезен.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carbon copy не яде ни най малко сигнала когато е изключен, звучи супер, има реални 600 милисек дилей, което е много за аналогова машина, модулацията му може да се настройва, което си е гот и най накрая, всъщност е трубайпас или аз не вдявам за какво става въпрос, в смисъл пропуска сигнал, когато няма никакво захранване. Бъркам ли, че това се води тру байпас?

 

Колкото до другия дилей в темата, не съм го пробвал и нямам никакви наблюдения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При MXR нещото, което наричат hardwire bypass не е пълно изваждане на ефекта от веригата в изключено положение. Т.е от страната на китарата ( входа) ефекта е все още закачен дори и в изключено положение подобно на повечето уа педали да речем. В някои случаи се наблюдава загуба на високи честоти. Този вид свързване наистина пропуска сигнал и без захранване, но не е истинското нещо.

 

Има източници в интернет, които твърдят, че carbon copy е наистина true bypass...

 

Колкото до това, че звучи супер - спор няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Хайде и аз да изровя една тема от прахта.....Изправен бях пред същата дилема,но май ще е Carbon copy,но като чета ревютата в хармони централ всеки втори се оплаква че е отказал MXR-a,по - скоро че не издава никакъв звук след включване.Има ли някой препатил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Malekko Ekko 616 пак започнаха да ги правят.За справка страницата на ProGuitarShop.com и в ютюб -

 

http://www.youtube.com/user/ProGuitarShopD...u/0/fZs_p79wz3M

 

При абониране за тази страница в тубата и при допълнителна регистрация,можете да участвате за спечелването на един различен ефект всяка седмица.Инфо тук:

 

http://proguitarshop.com/freepedalfriday

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Предложи аналогов дилей с тру байпас с тап темпо .Аз лично не се сещам.А и Carbon copy се търгува в момента под 100 долара което си е сериозен плюс.Сега изгледах едно ревю на еко 616 наистина си заслужава парите.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Предложи аналогов дилей с тру байпас с тап темпо ....

 

- SIB 'Echodrive Pro' и 'Mr. Echo Plus'

 

- Diamond 'Memory Lane'

 

- Analog Man 'ARDX20 Dual Analog Delay'.

Това предложение е малко "предварително" защото педалчето има опция (само) за контрол на delay time, на единия канал, посредством expression pedal. Предвижда се в близко време да се въведе контрол и на други параметри - вкл. tap tempo, като се използва същият комуникационен път/jack.

 

Сигурно има и други. (analog del.; tap control; tbp)

 

EH 'Deluxe Memory Boy' не е с tbp.

Young Pedals 'Time Stomp' и 'Super Time Warp' не ги знам дали са с tbp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за бюджет, къде намери MXRа за под 100 долара. Един мой познат точно вчера ме питаше колко струва, моя го взех за 149, а сега погледнах че се намират и за 129, но под 100 май не видях. Или имаш предвид секъндхенд? Иначе дилеят е супер, особено за парите си, лично аз използвам само него, макар че имам и Ибанец АД9, който хората масово намират за по добре звучащ. Сигурно въпрос на вкус ( а и на приоритети, аз не съм голям любител на дилеите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.