Jump to content
Българският форум за музиканти

Creative Live 5.1 и Asio-то нещо не се разбират !


Сладкия

Recommended Posts

Здравейте пичове,

Реших да пробвам как компа ми щи се държи като ефект-процесор използвайки VSTi, в случая Guitar rig. Звука ми е Creative sb live 5.1 с оригиналните си драйвери. Така, изчетох де що има изписано по форума относно настройки на хостове плъгини и други подобни. Изтеглих си няколко версии на ASIO драйвери /ASIO4ALL 1.8, 2.0~, KX/ . Направих всичко както беше описал Налбантов в статията за live playing - когато включа Cubase пускам мониторинг добре, чувам китарата със голяма латенсия, отивам в настройките на Multitrack пускам ASIO драйвера и компа блокирва - безнадеждно. Пробвам с SONAR - там между другото човек по-лесно се ориентирва в настройките - пускам мониторинга и без да включвам асио докарвам латенсията на около 20 мс. Рига звучи супер, но леко закъснява нали се сещате :headbang:.

Инсталирам КХ драйверите и всичко познато си отива. Започвам да търся откъде да включа входа че да си чуя поне мониторинга. Еле десен бутон нещо като ефект настройки беше изкачат над десет плъзгача - първите два на мах и ок. обаче като превключа на асио в сонар звука изчезва и на входния индикатор се вижда само шум. Обърнах всичко и не става

деинсталирам кх - разбира се всички драйвери отиват в канала вкл. и креативските. дай наново стандартните драйвери и след това сложих asio4all 1,8. Повтарям процедурата в сонара - всичко точно обаче сигнала пак изчезва с асио драйверите, този път поне се вижда добре сигнала на входа на картата и латенсията си пада на доста добро ниво, обаче не се чува на изхода. За проба включих звука от дъното /ерох 8rda3+pro/ AC'97. При него всичко тръгва както требе обаче входа шуми та се къса.

Е от цялата работа излиза че звука влиза в компа минава през рига обаче не излизааа. Е ако има някой идея ще съм много благодарен да ми помогне, щото Налбантов беше казал че със всички карти става номера...

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Аз ползвам такава карта и успях да сваля латенцията на 2,9мс с драйвърите на КХ. В настройките на Cubase на картата има една допълнителна опция-control panel. Оттам задаваш латенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз латенцията я свалям, проблем няма, обаче не чувам нищо на изхода, уж всичко е наред, сигнала влиза, обработва се, обаче не излиза. Взех да си мисля дали firewall-a не ми прави някакви мизерии, ще го проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.