Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара


Necrophagist

Recommended Posts

Здравейте колеги,от няколко месеца се чудя какво да си купя.Разучих цените и сроковете за доставка на няколко марки китари.Както някои от Вас зная аз съм левичар,т.е. доста ограничен китарист :D

Свиря предимно хард неща :)

Искам да разнищим ситуацията,макар тя да ми е вече почти ясна.Искам да кажа че имам някакво предпочитание вече :)

Нека темата не превръща в това коя марка китари е по-добра.Искам да разбера най-правилния избор.Разполагам с около 900-1000 лв. написал съм и други китари които минават тези пари защото може да се прежаля да кажем.Според мен най-добрия вариант за мен е Schecter-a за 665 лв. хем цената е добра хем и китарата си я бива.Имам някакви съмнения относно изработката,защото по цената се вижда че това е може би най-ниския клас китара на schecter :)

Така ето модели които съм оспял да харесам

 

Schecter Hellraiser C-1 LH

 

Construction:Set-Neck

Body:Mahogany(Maple top)

Neck:3-place Mahogany

Scale:25.5

Frets:24 x-jumbo

Pickups:EMG active (81/89)

Bridge:ToneProst TOM w/Thru-body

Цена:1280 лв. Доставката е в рамките на седмица

 

 

Schecter Omen Xtreme LH Ruby

 

Construction:Bolt on

Body:Mahogany(Maple top)

Neck:Maple

Scale:25.5

Frets:24 x-jumbo

FingerBoard:Rosewood

Pickups:Schecter Diamond plus

Bridge:ToneProst TOM w/Thru-body

Цена:665 лв.!!! Доставка-седмица

 

 

Schecter Omen Xtreme FR LH

 

Construction:Bolt on

Body:Mahogany(Maple top)

Neck:Maple

Scale:25.5

FingerBoard:Rosewood

Frets:24 x-jumbo

Pickups:Schecter Diamond plus

Bridge:Licensed Floyd Rose

Цена:1150 лв. Доставка февруари 2010

 

 

Ibanez Rg 370 DXL

Wizard II neck -- 25.5 scale neck is 2mm thicker than the super-thin, super-flat Ibanez Wizard.

Maple neck material

Basswood body -- Basswood is a comparatively lightweight wood, which makes it very comfortable for extended playing. With a good balance of highs and lows, basswood is right in between alder and mahogany in sound character.

24 jumbo frets offer easy playing for leads and chording.

Bound Rosewood finger board offers a strong, bright sound and an attractive appearance with a long grain.

Edge III bridge

Pickups:IBZ INF3 (H) Neck PU IBZ INFS3 (S) Mid PU IBZ INF4 (H) Bridge PU

Sharktooth inlay

Black hardware

Цената тук вече зависи от каде ще взема китарата.Най-евтия вариант е чрез помоща на колегата @edgecrusher,около 750 лв.

Ако я поръчам от икономов цента в сайта им е 814лв. +някакви транспортни разходи или до София или до Шумен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какшо ще свириш с тази китара?

какъв строй.

защото като гледам скалата може и да ти се окаже проблем!!!!

 

Хелрайзер е от най високите класове и цената според мен повече си заслужаша от Ибанец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам МИ,но често ми се налага да слагам дебелите въжетa(СИ ЛА ДО# ДО)ей такива :thumbs_up:

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямай съмнение относно изработката-Шектър са чудесни инструменти.Ако не държиш китарата ти да има флойд-заложи на Хелрейзъра.Ще има доста масивен тон и дълъг състейн.От китарите,които си изброил с флойд и двете имат предимства и недостатъци-едната е с липово тяло,тънък гриф,хубаво тремоло и по-тънък гласец,а другата махагоново тяло с кленов топ,но с лицензен флойд (това не винаги е задължително лошо,аз от моя лицензен флойд на бившия ми вече Шектър бях доволен,но може и да ти създава проблеми).От изброените клоня към шектърите :thumbs_up:

 

Поздрави,

Рахата

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако искаш най добрият вариянт според мен е Седмак.

 

Както ти каза искаш да сменяш строеве това ще ти се окаже голям проблем!!!!

 

Неможеш просто ей така да дропваш и сменяш струни. Тъй като следват поредици от алтернативни настройки които са наложителни.

 

Говорим за бридж, тръс род и интонация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^така е колега,но имам още 1 китара която мисля да префасонирам за тези ниски строеве а въпросната нова китара ще използвам на 90% само за МИ :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Aйде стига с тази скала, всеки 2-ри пост ти е за скалата и последствията. В скоро време и слънчевото затъмнение ще обясним със скалата и как трябва да се променя сетъпа. Да - трябва да се променя. Ок.

Хората отдавна свирят с ниско настроени китари и алтернативни настройки и някак се оправят и без калкулатори.

 

Necrophagist- ако ника ти съвпада с това, което свириш предимно - аз мисля, че Ибанез е по-добрата алтернатива :thumbs_up: A защо не Xiphos? :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Колега една от най-готините китари която съм чувал и виждал е Xiphos:)

Може би най-добрата конструкция за ценовия си клас и като цяло една от най най китари на ibanez :thumbs_up:

Обаче проблем човече,ЛЕВИЧАР съм.Не съм чувал да се предлага модел за лява до сега,ако има ще е нещо срахотно :butcher:

Хайде бе хора някой няма ли да даде един глас за евтиния модел на schecter с остатъка от парите може да инвестирам в адаптери :)

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b4ba_14.JPG

 

абе тука е само 1000 лв. с доставката

 

само че е червен

 

магъзин

 

да знаеш че сток адаптерите на шектърите са наакани малко....

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^^Колега много ти благодаря за прясната информация :virtuoz:

Можеш ли да ми разясниш как се пазарува от Ebay.Спомням си че по едно време преглеждах разни неща там и се натъкнах на някакъв вид калкулатор за пресмятане за доставката :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята класация:

 

1. Schecter Hellraiser C-1 LH

2. Schecter Omen Xtreme LH Ruby

3. Ibanez Rg 370 DXL

4. Schecter Omen Xtreme FR LH

 

Обаче много трябва да си помислиш, дали искаш флойд и дали искаш EMG 81.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, искаш тежичък звък в ми, или греша???

Ще бичиш ритъм, ще солираш или и двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и 2-те да правя колега.Явно ми трябва китара с добре сетнати прагове и гриф :greenangel:

И да настройката МИ е на първо място за мен

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук:

 

http://www.rondomusic.com/7string.html

 

Шипват и до Бг.В Джемсайт имаше някакъв пич,който си беше купил от тези по 189 $ и беше доволен,а за Интерсепторите колегата Valserp може да ти даде информация от първа ръка.Има доста левичарски китари там в този сайт,а можеш и 8 струнните да прегледаш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.