Jump to content
Българският форум за музиканти

Фънк-Джаз джемче


CyberGene

Recommended Posts

Преди време, докато свирех с група, правех разни идейки вкъщи, които после да развиваме за парчета и намерих сега тук едно, дето си спомням, че изобщо не се хареса и така и не се разви :greenangel: Бе мен си ме кефи, не знам... Ако се изкефите, може да подрънкаме заедно.

 

Ето примерната подложка, която е останала от едно време: Джемче

 

Ето и някакво соло, дето съм бил спретнал тогава пак набързо, слаба работа е, ама толкова си мога: Солце на Роудс

 

Акордите са супер прости - през по-голямата част се редуват Fm7 - Em7, а в припева е Cm7 - Db7sus - Dm7b5/11 - Bb7sus - A7sus - Fmaj7 - Em7 - Ebm7

 

Абе май е доста тъпичко... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти. Идеята ти е супер и звучи много модерно даже. Не се е харесало на хората с които си свирил най-вероятно защото им е било трудно да го свирят (особенно бриджа). Поздрав за парчето. Пожелавам ти някои ден да го завършиш - мелодия, форма и т.н.

 

Ето моята версия на Джем по тема. Позволих си да запиша и малко бас накрая.

 

Джем - Евгени

 

 

П.с.: пусни плейбека в друг формат и на друго място дето да може да се смъква по - лесно.

 

Поздрави!

Редактирано от CyberGene
Актуализация на линка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее, какво си направил, човек! :):greenangel: Не те бях чувал досега, прегледах ти и профила в Майспейс - страшно си добър. Супер е, че се намират повече джазмени из форума. Поздрави!

 

Иначе за формата - в какъв ще е по-удобно за джемче? Аз май за първи път пускам такова и не съм много наясно, mp3 не става ли? А го качвам в един мой сайт и затова така, иначе мога и във 4shared, ако другите искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Не знам как съм пропуснал този джем, но днес случайно го чух и лепнах от горе му нещо като хорус.

 

http://www.4shared.com/file/217818880/2153.../fusionjam.html

 

 

Бриджа наистина не е лесен за свирене, но пък е хитър. Браво за готиния трак и импрото отгоре :hysterical:

 

Иначе варианта на Този нещо не можах да го чуя, линка не ми отвори нищо

 

п.п. Извинявам се за глупостите на края (то не че в началото е стока де), нещо се разлигавих :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Коле. И твоя тейк е много як - много готин звук и груув на шеснадесетинките. :thumbs_up:

 

С тънки струни ли свириш?

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :thumbs_up:

 

Ами струните са 11ки , но китарата е с къда мензура (Гибсън), така, че реално са като 10ки. Доста тънки, но аз с по дебели не свиря от доста години, защото си имам проблеми с ръката (лявата) и гледам да си я пазя по малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на Гибсънската китара съм с 11 а на ибанеца с 12. Май и аз така един ден (скоро) ще мина на малко по-тънки струни (особено с тея индийски и ориенталски хави дото ги свиря последно време). Иначе и аз се пазя доста - винаги загрявам преди да свиря. Само някой път с бенд като се напече положението и почвам да стискам излишно повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:);):godbless: И тримата сте забили страховито!

Заиграх се с тракчето - приемам всякакви забележки с изключение на блендата, която съм постигнал. За нея знам всичко и няма да се повтори! :)

 

http://www.4shared.com/file/218483383/ef9405bd/cyberjam.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Каквото прави лошо впечатление. Ясно, че е относително, ама пък колко да е относително? В смисъл няма да се цупя ако чуя мнения. Само, както казах, за блендата мнения не ща. :)

Ако искаш не се хАби да слушаш.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно е вече - чух го :rocker:

Нищо и няма на блендата.

Пробвай на първите 2 акорда да свириш до минор пентатоника (върху фа минор - първия акорд) и си минор пентатоника (върху ми минор - втория акорд).

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Като казваш - пробвах, благодаря, не се бях сетил. :) Обаче не ми се получава много интересно. А на блендата някак си и свикнах, да се не надява човек...

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блендата си е екстра. Малко е силна в микса.

Колкото до нещата които свириш - имаш тенденция да не следваш акордите като се сменят и да продължаваш да свириш върху първия акорд (Fm11) дори когато вече звучи вторият (Em11). Пентатониките са един от лесните начини да описваш хармонията, защото имат по малко тонове (пет). Може още да свириш фа минорна пентатоника върху (Fm11) и ми минорна пентатоника върху (Em11) - така ще звучиш по "вътре". Друг Вариант ти е сол минорна пентатоника върху (Fm11) и фа# минорна пентатоника върху (Em11).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пак благодаря. Като цяло върху ми минор11 свиря до мажор, респективно ла минор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.