Jump to content
Българският форум за музиканти

X-fi: Новите платки на Крейтив


Baby Thomas

Recommended Posts

Ето ТУК има доста обширен обзор на платките. Но нещо не ме кефят. Отново има ъп и даун семплинг, което не се знае как ще влияе на ДТС АудиоСД-тата. Според тестовете там качеството не се вложава нито милиметър. Всъщност би трябвао да има истински passthrough за АС3/ДТС, ама дали... Не ми се дават 400 евро само за да усетя някой от новите бъгове на Крейтив. :)

Другата "теснотия" - само 1 жак с 15 предназначения, които се пипат софтуерно. Вхоз за мик, лайн ин, цифорви вход и изход. И ще откачиш да ръгаш жици като ненормален. Или трябва да катериш и онъя другата кутия по монитора някъде. ;)

 

След печалното ми разкритие, че ЕМУ изобщо пък не предлагат АС3/ДТС passthrough се оказва, че единствената платка, която да става за плейване на ДВД/ДТС АудиоСД и да има леки поне музикални наклонности е М-Аудио. Само там нещо пък интерфейса не ме забавлява, поне на хартия като го гледах...

 

Вие да споделите нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има скоро време нали4ие на X-fi и в платки на E-MU.

Не - благодаря :)

Аз искам това, което досега прави да го прави добре или по-добре. Колкото по-пенкилер толкова по-скапани са обикновено, колкото и общо да звучи това. Даже бих разкарал ДСП-то ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май братко Thomas, решението е - две платки, колкото и да не ти харесва - едната за мултимедията а другата за сериозна работа. Тука ние бедняците все се опитваме да минем метър с разни all-in-one чудеса, ама не става така, убедих се и аз..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо се понасочих към М-Аудио. Колкото недодялани да ми се виждат драйверите/софта за управление (като интерфейс) май по-важното е картата да работи добре. Щото Крейтив имат дизайн, ама само това... :P

 

На всички продукти на М-Аудио пише, че има АС3/ДТС пасстру, но доколко бачка коректно (да няма ресампъл трябва) не се знае. Интересното е, че дори много скъпите модели го имат - Делта 44/66/1010...

 

Може би ще взема след някой месец Аудиофил 2496 или 192 от еБей. Там са по 50-70$ и се живее B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май братко Thomas, решението е - две платки, колкото и да не ти харесва - едната за мултимедията а другата за сериозна работа. Тука ние бедняците все се опитваме да минем метър с разни all-in-one чудеса, ама не става така, убедих се и аз..

Таман това съм направил аз и в двата си компа - по една Creative за филми, игри за детето (и за мене чат като остане време :pray: ) и обща употреба, а като втора карта - по една многоканална само за професионалната работа. Не се карат помежду си нито в единия, нито в другия комп. Не стига това, ами имам и вградени на дъното - пробвах и тях да ги пусна (не че ми трябват) - даже и с нея не се карат останалите 2. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам M-Audio firewire 1814 от около година и съм супер доволен.

мисля че в бг ги вкарват "алмар" ..

препоръчвам тази карта на всеки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мисля че в бг ги вкарват "алмар" ...

Не мисля да е от БГ, че тук режат от кръста!

 

Като имаш как стои въпроса с AC3/DTS passthrough плейването с ресийвър? И особено на ДТС АудиоСД-та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта я спазарих от E-bay...

И аз това съм планирал, но от по-евтините по 50-60$ дето са.

Нещо за S/PDIF-а? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.