Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се прави хит?


Recommended Posts

Ето ви рецептата:

Бърбън с лед и вода. - Sting

Галя от Сатен...

..... следва продължение!

Трябва да се пооткрадне, вече май си стана задължително и никой го не е срам :D

Просто, семпло, като за ширпотреба

Малко и елементарна хармония

Прост текст

Да е правен от "най - добрия аранжор" :P

Клип с дупета и цицета :D

Як спонсор дето да плати на класации и медии за излъчване (то обратното е правилно, ама карай...) :wall: :wall: :wall:

 

Те ти го те хита ! Модерния български хит, де. :P

 

 

Аз пия "Huckleberry"! :P:D:P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не се дразня, като някой 'заеме' нещо от друг. Обаче дори на мойто ниво на музикални умения е страшно лесно да попромениш 'заетото' така, че да стане неузнаваемо за обикновения слушател. Защо, обаче, тия наш'те звезди не правят дори това? Защо копират толкова папагалски? Е те тва ме дразни яко, щото си е обида за тия дето го слушат! Ония са си казали - 'абе аре бе, тия са толко прости, че мое и така да минеме'. Ебаси смотаняците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Бъ-бъ-бъ-бай мангау многу мрази търрикати"

 

Кво ви пука, хитовете са за простолюдието...

Упс, забравих че някои от вас са професинални музиканти и трябва да се прехранват от музика. Е, сори, кофти професия сте си избрали. Ше трябва да правите "хитове".

 

А иначе и на мен ми е кофти че света се профанизира, но това е дъълга друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс, забравих че някои от вас са професинални музиканти и трябва да се прехранват от музика. Е, сори, кофти професия сте си избрали. Ше трябва да правите "хитове".

Хаха :D Ето те затва не искам да съм професионален музикант :D Кура е голем, дееба :) Поне за професионалните музиканти от кръчмарски тип, дето се визират :)

 

 

А че света се профанизира - абе не е баш така, винаги си е бил профански :) Просто средствата за разпространения на малоумието се осъвършенстват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А че света се профанизира - абе не е баш така, винаги си е бил профански :D Просто средствата за разпространения на малоумието се осъвършенстват :)

:):):)

 

Добре казано !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Бъ-бъ-бъ-бай мангау многу мрази търрикати"

 

Кво ви пука, хитовете са за простолюдието...

Упс, забравих че някои от вас са професинални музиканти и трябва да се прехранват от музика. Е, сори, кофти професия сте си избрали. Ше трябва да правите "хитове".

 

А иначе и на мен ми е кофти че света се профанизира, но това е дъълга друга тема...

Всъщност зависи какво разбираш под хит! Защото има и истински и смислени песни, които са били хитове... но може би не заради нравствените им послания, но как да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Света се профанизира все повече и повече. Това е факт. Донякаде се дължи на по-добрите средства за масова дезинформация, донякаде на други фактори. Факт е обаче че затъпяването преминава на генетично ниво. Поне аз съм убеден в това. Сравнете да кажем викингите и арабите културно и обществено преди 1000 години и сега. Открийте разликите :-)

 

Тук съм длъжен да отбележа че интернет е невероятен информационен напредък и сламка за много удавници в морето от помия която ни залива постоянно.

 

Иначе за хитовете: факт е че едно време популярната музика беше по-качествена. Вземете само най-продавания Dark Side of the Moon. Дори и дет-метал като мен може да оцени достойнствата му. Сега такива албуми и групи няма. Не че няма като цяло, но те не се радват на това внимание.

 

Но така или иначе за мен лично е по-добре когато Suffocation свирят в малък клуб пред 200 човека и мога като обикновен фен да побъбря на по бира с тях, отколкото ако свиреха пред 30 000 на стадион, трупаха пачки пари и се превръщаха в идиоти като Ларс Улрих. Хе-хе, как го казах само:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за хитовете: факт е че едно време популярната музика беше по-качествена. Вземете само най-продавания Dark Side of the Moon. Дори и дет-метал като мен може да оцени достойнствата му. Сега такива албуми и групи няма. Не че няма като цяло, но те не се радват на това внимание.

 

Geoff Tate си го каза - едно време с музикалния бизнес са се занимавали музиканти, докато от вече повече от 10 години бизнесмени!!!

Това смятам е напълно достатъчно да обясни 99% от обсъжданата тема.

АЗ ОБАЧЕ СЪМ ЗА ТОЛЕРАНТНОСТ!!! ПРЕДИ ВСИЧКО СМЕ ХОРА!!!

 

p.s. Оплювайки някого няма да подобриш нищо!!! Дай алтернатива!!!(принципно пиша)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

p.s. Оплювайки някого няма да подобриш нищо!!! Дай алтернатива!!!(принципно пиша)

Давам! Факта, че не си чул, пък отговаря на твоя въпрос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рецептата - Музата(която коментирахме в една друга темичка ;) ) идва прилично гола и носии тихо ти прошепва на ушенце: D9, A#, Gm, A9... продължението - само по специализираните канали! :godbless:

 

В БГ хит се прави с пари. За да представиш качествен запис, трябва да хвърлиш обикновено маса пари. За тези пари трябва примерно да свириш по клубовете. За да те вземат в повечето клубове искат гореспоменатия запис...Интересно, а? Ако има математици, нека разрешат уравнението... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.