Jump to content
Българският форум за музиканти

Emperion Guitars


Valserp

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

_MG_1675.jpg

 

Тази, всъщност, също се брои за провал, защото беше custom order и трябваше хардуерът и инлеите й да са златисти. Освен това трябваше да е с Bareknuckle pickups. ОСВЕН това, Norax-моделите имат страшно много разминавания с това, което беше рекламирано.

 

Emperion се осраха и оправдание от типа "Човекът ни в Корея ни излъга и избяга с парите" е меко казано детинско. Не знаех, че бизнес се прави с хора, на които не си им виждал очите и само по Интернет си комуникирате... Още повече - като си знаят мащаба на организацията - защо, аджаба, приеха толкова много поръчки? Като имаш 3-4 човека в магазинчето си в Италия, слагаш един лимит на 100 китари за шестмесечие и си готов... Все пак Rondo от доста време работят така и на тях хич не им върви зле.

 

Опариха се сериозно и се надявам, че ако останат в бранша, ще им виси огромна обеца...

 

Иначе се радвам, че си доволен от китарата си. Да ти е честита и дано наистина е добра бройка. Щях да се чувствам като доста голям задник, ако някой съфорумнец се беше набутал зверски, след като аз бях този, който толкова ентусиазирано писа за тази фирма през януари. Добре, че тогава нямах пари за Preorder :bravo:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи старата глобализационна схема. Правиш си търговска марка, поръчваш някъде да ти правят продукта и менажираш рекламата и дистрибуцията.

С какво по-евтините китари от същата корейска фабрика ще са по-лоши като технология и изработка от Emperion?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Valserp

Съгласен съм с теб... но пък все още са в бранша. Ще ги видим новата серия китари... надявам се да имам пари и ще направя пре-ордър...

ПС не е била къстъм, просто са решили да има само 3 бройки...

Човекът от фабриката, принципно си е работел с тях в Италия, просто ги е измамил и от месеци не могат да го открият...

И всеки поръчва различни pickups... не е задължително BKP

 

@ L.K.

Emperion правят прецизната работа по китарите... купуват материалите и ги пращат в Азия, като се върнат в Италия довършват прагчета, правят сетъп, слагат електрониката която ти поискаш, и я пакетират и пращат.

В корейската фабрика работят с материалите които им пратиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сетъпа мога да повярвам, но за материала няма практически смисъл, освен ако не заскладяват в Корея големи количества за бъдни години.

 

Сетъп и монтаж на обкова и в България го правят не по-лошо. Чист маркетинг си е това, повярвай ми. Единствено с качествен контрол и с цена могат да блеснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ПС не е била къстъм, просто са решили да има само 3 бройки...

Човекът от фабриката, принципно си е работел с тях в Италия, просто ги е измамил и от месеци не могат да го открият...

И всеки поръчва различни pickups... не е задължително BKP

 

Китарата беше Custom, но много корейски фабрики не приемат единични поръчки, затова Emperion пуснаха по 3 бройки от всеки Къстъм.

Човекът, който си беше поръчал "оригинала" я получи без BKP, въпреки че ги беше поръчал. Разбира се - върна им я.

 

О, освен това инлеи-те й са накриво. Виж симетрията м/у волюм и тон контрола, спрямо switch-a.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, този човек да не е платил къстъм цена? Те си имат къстъм шоп и там цените им са доста високи... но нещата ги правят всичко ръчно...

Но аз изобщо не съм наясно с този случай...

 

Аз съм доволен, получих продукт на цена която никой друг не предлага, оригинален флойд роуз със сетнек и адаптери от които се оказах много доволен, за 800 лева. Удобна е и ми харесва... а и ако нещо не ми харесваше, можех да я върна, за да си върна парите... Кой български магазин ще ми даде да изпробвам инструмент вкъщи цял месец на моята си апаратура и ако не ми хареса да го върна? А да го разглабям и да му сменям струните, за да видя дали ми харесва?

 

Тази година се издъниха, но коя фирма не го е правила. А съм сигурен, че са си научили урока... ако ми трябват още китари и бюджета не позволява къстъм, ще знам откъде да купувам.

 

@ L.K.

 

Outsorcing... каквото може да се направи по-евтино и по-бързо... доколкото знам те си купуват дървото от Италия някъде и го пращат в Корея за обработка... не съм наясно как стават нещата в корея, нито пък мога да намеря такъв инструмент на такава цена... може да е само маркетинг, но съм доволен =)

 

 

В крайна сметка, не ми се влизат в такива дискусии, защото тези води са прекалено дълбоки за мен, просто исках да изявя позитивно мнение и хората от фирмата ми се стори приятелски настроение, опитвайки се да пробият на пазара за китари... но винаги ще има недоволни...

 

Както и да е, ако се съберат достатъчно хора, с радост бих донесъл китарата в някоя репетиционна, за да я пробвате.

 

И малко като възвърна форма, ще запиша семпли, може би видео ревю?

 

Айде, със здраве =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично изобщо не съжалявам, че си взех Emperion. Пак бих го направил. Не рискувах нищо, защото можех да получа 100% рефънд. В момента имат останали само 3-4 бройки от 2010 ръна(които са намалени сериозно понеже телата са от basswood, не alder)

 

Демек ако искам да си поръчам Scorpius 6st са изкупени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ tednet

 

Прав си и съм съгласен. Въобще не споря, но исках да изкажа всичко, което съм успял да прочета. Така всеки, който прегледа темата ще може да си прецени до колко е риск за него, да пазарува от Emperion. За момента, според мен, е 50/50 и ти си изкарал добър късмет :)

 

Човекът не е платил къстъм цена, по скоро беше "Customised" модел по негово желание. Аз също обмислях такъв вариант и ако им бях поръчал, сигурно щяха да продават 3 бройки и от "моята" китара ;). Той май в крайна сметка въобще не плати и я върна. Не помня, или спрях да следя...

 

Наистина искам да са страхотни китари за по 800-900 лв и искрено се надявам следващата партида да е къде-къде по-... Все пак трябва да си купувам Norax :) . Но определено ще изчакам да чуя малко отзиви преди това ;)

 

@Spineless

 

Като гледам, в магазина им пише, че са Out of stock, но най-точна информация ще получиш, ако им пишеш :)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Като гледам, темата е умряла... Малко да я съживя...

 

Bernie Rico Jr. Guitar Give-Away! - Contest, първо място е взел пичът с китара Emperion :greenangel:

http://www.youtube.com/watch?v=2GkWmKK_V9o

 

Иначе малко допълнително ревю на китарата, след няколко месеца ползване...

Продължавам да съм доволен, удобна е... всичко супер, ама изкъртих едното винтче което държи локинг нъта. Явно 11тки, стандартен строй и много, много тремоло е лоша идея xD

 

Трябва да я заведа на лютиер някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 months later...

В момента работя по един бял Emperion, подобен на Explorer с адаптери Horizon.

Китарата е с оригинален черен флойд роуз, но има един куп кусури:

 

1. Единият от винтовете, които държат заключването на нъта за грифа на практика влиза в канала за тръсрода и се наложи да лепя дърво отдолу.

 

2. Гайката на тръс-рода е толкова ръждива, че се яде лесно при въртене и след още малко употреба, няма да може да се върти по стандартния начин. От друга страна, няма как да се развие докрай, така, че да се смени.

 

3.Макар грифа да е красив, той всъщност е доста крив и звъни дори с доста висок екшън, което налага левелинг(предполагам, доста сериозен), или изглаждане на грифа и смяна на прагчета. Освен това, самите прагчета не са поставени много добре и някои стърчат повече.

 

Може би има защо да спират производството. Тази китара, която ремонтирам звучи доста приятно, но като прецизност на израборката грифа, дори много китари за 200 лева са две класи над нея.

 

ПС: това всъщност е точно китарата със сериен номер EMP-2009-1, за която tednet пише по-рано в темата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям казаното от Евтим.

Фалита им е резонен.

Другите фирми предлагат по-добро съотношение качество - цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.