Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose


Steve_Vai

Какво мислите за използването на Floyd Rose или друго заключващо тремоло?  

154 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Опа, май без да искам гасувах "За" - моля да не се брои:)!

 

Не мисля, че има нещо смислено, което вече да не е написано по темата, вкл. преди нея, но ето го и моето обобщение:

1. Флойдът, както е известно на всички, има две предимства: а) не разстройва и б) позволява несравнима свобода и креативност при боравене с тремоло. Някои хора обаче проспускат факта, че първото има смисъл само в контекста на второто. Една нормална добре сетната китара и без това не би трябвало да разстройва критично, ако не се правят чудеса с тремоло, и в този случай Флойдът носи предимно недостатъци.

2. Необходимостта и ползите са въпрос на стил и умения. Последните, дори да ги няма, могат да се развият в някаква степен, но, ако се окаже, че не ти е в стила, няма смисъл ... и обикновено не се и получава. Тук не става дума за стила на музиката, а за стила на самия китарист - в много редки случаи е задължително двете да съвпадат.

При мен въпреки големият ми ентусиазъм в началото, постепенно се оказа, че не ми е в стила, поради което не развих и кой знае какви умения. В крайна сметка в момента свиря на Лес Пол тип китара.

 

А за начинаещите не съм чел темата, но мнението ми е, че трябва да се избягва, защото поражда сериозния риск ентусиастът да се откаже завинаги от занимания с китара след първата смяна на струни:).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За мен това устройство има три приложения:

 

- да се "хвърлят бомби";

- да се "цвили", като кон;

- човек да си "клати" микрофонииката;

 

:D

 

Това последното най го обичам.

 

Недостатъци - звукът от пружините: "КХРРРРРРРР";

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостатъци - звукът от пружините: "КХРРРРРРРР";

Елиминирам го за отрицателно време с помощта на 8 мм дунапрен между пружините и плочката. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всяко нещо, което може човек да използва креативно, е полезно :D Да не забравяме, че оригиналът на китарата е една дъскЪ с въжета по нея. Всичко останало- ефекти, резачки, уа, флойдове, 7 струни, 10 струни, просто разширяват хоризонта :lol:

 

Лично моето отношение- ръчката я разцъквах преди редовно и ми беше много приятно да вкарвам разни акценти с нея, но понеже не е флойд ами обикновено тъпо тремоло, реших да го заключа, за да не ми разстройва китарата. Някой ден, когато реша да пенсионирам тази китара, задължително ще си взема нещо с хубаво тремоло :greenball:

 

П.П. За сметка на това липсата на тремоло ме притисна до стената да се стегна и да си усъвършенствам бендовете :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно ненужна машинка!

 

Просто бендвам. :D

А на Edge 3 - ката ръчката я свалих на втория ден и оттогава седи в куфара. Един път я вадих за "Cemetery Gates", но и там с бендове ми беше по - лесно. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Б'аре ве! Флойд... само пре***а звука. Гадно, гадно!

 

Недостатъци - звукът от пружините: "КХРРРРРРРР";

 

На мен пък що ли на ни една китара не ми правят така пружините... хммм?! :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го използвам тук-там в отделни пасажи, обикновено накрая за постигане на някакъв търсен ефект. Иначе съм ритъм китара, повечето от солата, които свиря са кратки и ползвам ръчката при подобни ситуации. Иначе в куфара. Китарата не се разстройва заради заключването, но ако е ТОМ бридж също няма да се разстройва често, предполагам. В едно съм сигурен - следващата ми китара ще е без флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе Флойд Роуз тремоло глупости на търкалета ... За какво става Флойда:

1 за да ти пречи на ръката да няма къде да се подпираш

2 от ре в ми или от ми в ре минимум 20 минути

3 да режеш струни

4 да се чудиш къде да си завреш ръчката

5 за да можеш да правиш на Black Sabbath интрото на Iron Man ако си с вързани ръце

6 да къса струни

7 да е***а звука

8 да настройваш китарата от 2 места

9 за да си купиш шублер,нивелир,отвертки

10 за да ти вгорчи живота...

11 за да се чудиш от къде в бг да купиш резервни части..........

 

 

все хубави приложения ... нека благодарим на г-н Флойд Роуз и да му сер* на изобретението

Редактирано от BloodMetall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно ненужна машинка!

Спомням си през 80-те като беше на мода, доста китаристи (и Лечев даже) започнаха да дупчат стари фендери и да им слагат флойд :music336:

Но -въпрос на стил,аз и тремолото не използвам на страта,достатъчно е да имаш вибрато на лЕвата кунка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за.Не че не мога без,но съм свикнал да го ползвам много.И китара без или с друг тип тремоло бих си купили само при определени $ обстоятелства ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.