Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose


Steve_Vai

Какво мислите за използването на Floyd Rose или друго заключващо тремоло?  

154 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Понеже преди време коментирахме дали начинаещият китарист трябва да има заключващо тремоло на китарата си и дали това ще му помага или пречи, кажете сега вие лично възползвате ли се от въпросната джаджа, защо и се аргументирайте, а? Защото, предполагам, всеки има мнение по въпроса, важното е да го представи убедително и точно! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всичко е въпрос на личен избор. На един начинанещ китарист винаги би му се искало да има китара със флойд роуз и ако първата му китара е без, то той би съжалявал че няма такава а другите имат. Друг е въпросът, че тези китари са по-скъпи. Когато се учи и изработва своя собствен стил и звукоизвличане той може да разбере че тремоло въобще не му е нужно и китара с по-опростена конструкция му върши по-добра работа. Китаристи като Paul Gilbert и Richie Kotzen вече не използват флойд роуз. Steve Lukather и John Petrucci пък използват по-прости тремоло системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаристи като Paul Gilbert и Richie Kotzen вече не използват флойд роуз. Steve Lukather и John Petrucci пък използват по-прости тремоло системи.

еми вече не е модерно.

а и ибанез може да не дават вече пари :P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам две китари и двете са с т.нар. floating тремоло, т.е. има тремоло, ама няма заключване. Китарите ми са добре балансирани и не разстройват въобще.

Може да питате Nikifena, той видя и чу едната.

 

Floyd и Floating имат само по един минус.

 

Floating не може да качва/вдига тона толкова, колкото Floyd, а Floyd не може да сменя скъсана струна по-бързо от Floating, поради което аз логично съм прдпочел последното.

 

Айде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда си е супер гъзарщина! Не съм ноо съгласен с Налбантов, че може да се имитира с лявата ръка. Може, ама не кой знае колко :P

 

Необходим ли е Флойд, за да се свири яко? Не.

Прави ли самия Флойд свиренето ти яко? Не.

Ако можеш да го ползваш, по-интересно ли ти е свиренето? Ми да :D

 

На мене лично си ми е забавно доста. Вярно, не съм го овладял още, обаче и тва шъ стане (Матиас, трепери! :P )

 

За минусите на Флойда мисля, че се спекулира.

Със сигурност - сменянето на струна е по-бавно, и трябва да се рекалибрира, когато смениш калибъра на струните. Но като го настроиш (хич не отнема много време - 15тина мин, а ако си напред с материала - доста по-малко) няма мърдане и не се разстройва и т.н. Разбира се, тва не важи за разните кютуци-анонимки :P

 

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз на моята китара качих Floyd Rose преди около 6 години. Преди това имаше друго оригинално тремоло ( така си я бях купил ) но то беше нещо повредено и не го ползвах въобще. Значи има значение и помаха в някои отношения, но зависи дали го ползваш при свиренето. Нещото което най-много ми помага е че не ми се разстройва китарата въобще. И свирейки по клубове насам натам до преди една година, това ми беше основен плюс. Просто правя си саунд чек за 15 минути и нямам проблем. А иначе има страхотни пинизи които могат да се направят с тремолото. За пример - имам едни видео уроци на Реб Бийч - там какви звуци вади от тая китара :D:D;) - нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя тремолото няма значение floid или обикновено - разстроива яко китарата а сащо и прецаква целия саунд. Вижте как звучи един лес пол - защото няма тремоло!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаристи като Paul Gilbert и Richie Kotzen вече не използват флойд роуз. Steve Lukather и John Petrucci пък използват по-прости тремоло системи.

... но пък Mattias ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E-e-e-e-e, Metalhammer,

ти, братко напрау утепа кучето с кремвирша, чесно ти каам.

:D:D;););):P;);)

 

След товита изява мислим темата за приключена

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Флойд на китарата си. Но като си вземам нова (някоя супер яка) китара мисля да е без. Вярно не се разстройва китарата. Можеш да правиш разни бъзици с него. Ама аз не съм много по солата и го ползвам рядко.

Пък съм чувал че китарите с фиксирано мостче вадят по брутален звук. Може би защото Флойда частично компенсира трептенията на струните, а при фиксиран мост те се предават директно на тялото на китарата.

Ама еднозначен отговор няма според мене. Най добре като в Metallica - соло китариста с флойд, ритъма без :)

Защо в анкетата няма "Въздържам се" или нещо подобно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилния 4и избор AXE според мен би бил "Флойд не Флойд важното е джангър да става" :guitar: Това си го помислих още като видях темата.

 

Флойда е хубаво нещо ако един китарист умее и обича да го използва. Аз не умея и сгурно затова и не обичам :D Но всеки трябва да прецени сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.